صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون راهنمای کامل دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک به سبک فرانسوی

راهنمای کامل دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک به سبک فرانسوی

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک
denitte

دکوراسیون آشپزخانه ها معروف به کلاسیک این روزها طرفداران خودش را یافته است. اما باید دقت کنیم که این سبک دکوراسیون آشپزخانه  که در ایران رایج شده است، متفاوت از آن چیزی است که در دنیا به سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه معروف است. سبک کلاسیک موجود در ایران همان دکوراسیون آشپزخانه های فرانسوی است. برای آشنایی بیشتر با دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک، می توانید از این لینک وارد مقاله ای با این موضوع شوید و با مشخصات دقیق آن آشنایی پیدا کنید.
دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک فرانسوی، نسبت به آشپزخانه های مدرن تزیینات بیشتری دارند و با سلیقه مخاطب بیشتر در رنگ های سفید و کرم طراحی می شوند. اگر دوست دارید با ایجاد تغییراتی آشپزخانه تان را به سبک آشپزخانه های فرانسوی نزدیک کنید، توجه به یک سری جزئیات اعمالشان الزامی است.
در ادامه ۷ ویژگی آشپزخانه فرانسوی را باهم بررسی می کنیم، که اعمال هرکدام از آنها در آشپزخانه تان می تواند آشپزخانه تان را متحول کند:

  • نورپردازی به سبک فرانسوی
  • کابینت ها
  • انواع سطوح چوب و رویه ها
  • لوازم و تجهیزات آشپزخانه مسی و یا به سبک قدیمی
  • استفاده از گل و گیاه
  • صندلی اپن رویه دار
  • رنگ ها
دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک
برنج یکی از متریال های کلاسیک است که در آشپزخانه فرانسوی در چراغهای آویز صنعتی زیبا به چشم می آید

نورپردازی

یک ارتقای آسان و کم هزینه برای جزیره آشپزخانه شما، استفاده از چراغ های آویز است. ترکیب بافت های مدرن با رنگ های خنثی در آشپزخانه ای که در تصویر می بینید، به شما نشان می دهد که می توان با اضافه کردن بافت ها و متریال های خاص به محیط آشپزخانه ای به سبک فرانسوی دست پیدا کنید. برنج یکی از متریال های کلاسیک است که در آشپزخانه فرانسوی در چراغهای آویز صنعتی زیبا به چشم می آید. استفاده از بافت هایی هم چون حصیر در کنار لامپ های برنجی، و یا فلزی بافتی زیبا و دل نشین به فضا داده اند. اضافه کردن لوسترهای بزرگ یکی از نشانه های آشپزخانه های به سبک فرانسوی است. که نور و عمق بیشتری به فضا می دهد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک
کابینت هایتان را به طور کامل جدا و قفسه های شناور چوبی را با پایه های فلزی بر روی دیوار نصب کنید.

کابینت ها

از روش های ارزان و آسان برای داشتن آشپزخانه ای به سبک فرانسوی، تعویض درهای کابینتهاست. شما می توانید آنها را با انواع مدل های فرانسوی جابجا کنید و یا اینکه به کل درها را بردارید و قفسه هایی در معرض دید داشته باشید. اینگونه کابینت ها علاوه بر کاربرد می توانند به عنوان دکور ظروف زیبایتان را به نمایش بگذارند. استفاده از درهای شیشه ای نیز یکی دیگر از راه حل هاست. شما حتی می توانید، کابینت هایتان را به طور کامل جدا و قفسه های شناور چوبی را با پایه های فلزی بر روی دیوار نصب کنید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک
از رنگ چوب می توانید برای رویه کابینت ها، و یا کانتر جزیره آشپزخانه فرانسویتان استفاده کنید

چوب های سفید

انتخاب رنگ سفید برای کابینت ها و آشپزخانه تان یکی از امن ترین انتخاب هاست. برای اینکه آشپزخانه ای به سبک دکوراسیون فرانسوی داشته باشید، درهای کابینت ها را به رنگ سفید در بیاورید. از رنگ چوب می توانید برای رویه کابینت ها، و یا کانتر جزیره آشپزخانه فرانسویتان استفاده کنید.  علاوه بر پیشخوان، می توانید برای کف آشپزخانه نیز از پارکت های به رنگ چوب استفاده کنید. برای قاب پنجره ها و یا در های چوبی نیز رنگ پیشنهادی ما رنگ سفید است.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک
بشقابها و دستگیره های مسی و برنجی می توانند به سادگی دکورآشپزخانه تان را متحول کنند

ظروف و تجهیزات مسی

اگر به دنبال تغییرات اساسی در آشپزخانه تان نیستید و تنها می خواهید با هزینه کمی آشپزخانه تان را تغییر دهید، باید بدانید که قابلمه ها، ظروف ، بشقابها و دستگیره های مسی و برنجی می توانند به سادگی دکورآشپزخانه تان را متحول کنند. برای هزینه بیشتر می توانید شیرآلات و سینک را نیز تعویض و نمونه های طلایی، مسی و برنجی را جایگزین کنید. این فلزات با رنگ های گرم، می توانند به خوبی خود را به نمایش بگذارند و با هر پالت رنگی خود را وفق دهند.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک
رویه چوبی کانتر، چراغ های فلزی و براق و دستگیره های آهنی، در کنار رنگ سفید و کمی رنگ سبز به خوبی هم نشینی ایجاد می کند

استفاده از گل ها و گیاهان

استفاده از رنگ سبز گیاهان و گل ها در یک دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک فرانسوی، نسبت به آشپزخانه های مدرن تزیینات بیشتری دارند و با سلیقه مخاطب بیشتر در رنگ های سفید و کرم طراحی می شوند.، در کنار کابینت های سفید واقعا لذت بخش و زیباست. رویه چوبی کانتر، چراغ های فلزی و براق و دستگیره های آهنی، در کنار رنگ سفید و کمی رنگ سبز به خوبی هم نشینی ایجاد می کند و آشپزخانه تان به سبک دکوراسیون فرانسوی روستایی نزدیک تر می شود.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک
ی توانید رنگ و مدل چهارپایه هایی که دارید را تغییرداده و یا حتی برای آنها رویه تهیه کنید.

صندلی اپن رویه دار

اگر آشپزخانه تان جزیره دارد، سبک صندلی هایی که برای آن استفاده می کند می تواند نشان دهنده سبک فرانسوی باشد. در دکوراسیون های آشپزخانه های فرانسوی اغلب از رویه های کتان استفاده می شود. گزینه هایی عالی و ایده آل که به آشپزخانه تان ظرافت می بخشند. شما حتی می توانید رنگ و مدل چهارپایه هایی که دارید را تغییرداده و یا حتی برای آنها رویه تهیه کنید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک
. رنگ آبی روشن از رنگ های امن در طراحی یک آشپزخانه فرانسوی است

رنگ ها

به جز رنگ سفید، کرم، رنگ چوب و تزئینات فلزی، که در آشپزخانه های فرانسوی بسیار رایج هستند، رنگ آبی نیز در دکوراسیون آشپزخانه های فرانسوی رایج است. رنگ آبی روشن از رنگ های امن در طراحی یک آشپزخانه فرانسوی است. اگر می خواهید ظاهری سلطنتی تر داشته باشد، پیشنهاد ما آبی تیره تر و اگر هدفتان ظاهری نرم و لطیف و ساده تر است، آبی روشن تر برای شما مناسب خواهد بود.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۲۰ نکته طلایی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

با وجود چالش های گوناگونی که زندگی در خانه های کوچک به همراه دارد، طراحی دکوراسیون این خان…