صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی منزل اسپرت و مدرن

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی منزل اسپرت و مدرن

دکوراسیون داخلی منزل اسپرت
nowrooz

اغلب ما فکر می کنیم دکوراسیون های اسپرت بسیار سرد و بی روح هستند، اما در مقابل خانه های تجملی پر از تزیینات، این گونه فضاها بسیار راحت و دنج هستند. این نوع دکوراسیون امروزه برای دفاتر اداری، فروشگاه ها، آپارتمان های قدیمی و خانه های سنتی مورد استفاده قرار می گیرند.
آنچه در ایران به سبک اسپرت معروف است – البته به اشتباه!- به نوعی همان سبک معاصر است که در آن تزیینات با سادگی و ظرافت خاصی همراهند و از بافت ها و خطوط تمیز استفاده می شود. در این نوع چیدمان، دکوراسیون کلی فضای داخلی بیشتر از جزئیات و وسایل به چشم می آید. وسایل و جزئیات مدرن و به روز، که به صورت مد شناخته می شوند، در سبک معاصر و یا اسپرت دسته بندی می شوند. در دکوراسیون داخلی منزل اسپرت تمرکز اصلی بر روی رنگ، فضا و شکل است. برای رسیدن به آن رعایت برخی قوانین مهم و ضروری است که در ادامه خواهیم گفت.

دکوراسیون داخلی منزل اسپرت
رنگ های سیاه و سفید و خنثی در دکوراسیون اسپرت

استفاده از رنگ ها

رنگ های خنثی، سفید و سیاه، رنگ های اصلی در دکوراسیون داخلی منزل اسپرت هستند. رنگ سیاه برای کف یک اتاق اسپرت به کار می رود. پالت های رنگی با استفاده از رنگ های جسورانه و روشنی که در کنار رنگ های خنثی قرار می گیرند، انتخاب می شوند. دیوارهای را با رنگ های خنثی، زمینه ای عالی برای لوازم و وسایل پر رنگ به حساب می آیند. اما اگر دیوار ها و پنجره ها با رنگ های پاستلی رنگ آمیزی شده اند، بهترین راه استفاده از تجهیزات و وسایل با رنگ های خنثی است. در این سبک حتی اگر یک دیوار رنگی دارید، بهتراست برای دیوارهای دیگر از رنگ های خنثی استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی منزل اسپرت

خطوط و محیط دکوراسیون داخلی منزل اسپرت

خط ها عناصر اصلی در دکواسیون خانه به سبک اسپرت هستند. خطوط عمودی، افقی، منحنی، قوی و پررنگ، در خانه های به سبک اسپرت عناصر مهمی به شمار می آیند. خطوطی که در جزئیات معماری فضا به چشم می آیند، آجرهای با رنگ های پررنگ، سقف های بلند، پنجره های بدون پرده و اشکال هندسی در قاب های روی دیوار ها و مجسمه ها به چشم می خورند. فضاهای خالی بر روی دیوارها، بین مبل ها و یا بالای آن ها بر روی دیوارها، به اندازه فضاهای با تزیینات بیشتر، حائز اهمیت هستند. در این سبک دکوراسیون اولویت با کمتر کردن تزیینات است و در اصطلاح طراحان «کمتر، بیشتر است» در این فضاها هر جزء به صورت تکی و منحصر به فرد برجسته شده و به چشم می آید.
در این نوع دکوراسیون عناصر ساختاری مورد استفاده قرار می گیرند، هواکش ها می توانند از سقف آویزان باشند، آجرهای شکسته بافت ایجاد می کنند و لوله های لوله کشی روکار در معرض دید قرار می گیرند و تمامی این ها در دکوراسیون اسپرت قابل قبول است. اگر می خواهید این عناصر جلب توجه کنند، می توانید از جزئیات با رنگ های متضاد و پر رنگ استفاده کنید. و اگر می خواهید کمتر به چشم بیایند، بهترین راه این است که آن ها را همرنگ دیوار ها کنید.

مبلمان دکوراسیون داخلی منزل اسپرت

مبل ها باید جسورانه، در عین حال ساده و بدون تزیینات اضافی و جزئیات فراوان باشند. خطوط مبل ها باید کاملا هندسی و نرم و تمیز باشند و از رنگ های سیاه، سفید و یا سایر رنگ های خنثی برای آن ها استفاده شود. می توانید با انتخاب پارچه های مختلف و متفاوت، به فضا بافتی زیبا بدهید.
یک دیوار و زمینه ساده و اساسی برای یک مبل با رنگ خاص که خودنمایی می کند، بهترین انتخاب است. مبل ها، صندلی ها و پاف ها اغلب پایه دار انتخاب می شوند. تخت و صندلی اغلب ساده، بدون حاشیه، منگوله، دامن و یا تزیینات اضافی هستند. از حاشیه ها، چاپ های گل و جزئیات بیش از حد بپرهیزید و به سراغ چیزهای اصلی، ابتدایی، ساده، جسورانه و ساختاری بروید.

دکوراسیون داخلی منزل اسپرت

کفپوش

در دکوراسیون داخلی به سبک اسپرت، کف اغلب خالی و صاف و پوشیده شده با پارکت، سرامیک و یا صفحات وینیل است. اگر برای کنترل صدا و دادن گرما به محیط مجبورید از فرش استفاده کنید، بهترین نوع مناسب برای سبک اسپرت مدل های جدید فرش های ماشینی هستند. همچنین می توانید از فرش های با نقوش و طرح های محلی ساده و هندسی نیز استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی منزل اسپرت

نورپردازی

چراغ های ریلی و هالوژنی نورپردازی بسیار خوبی دارند، به نحوی که شما احساس می کنید، دیوار ها و سقفی سرتاسر نور دارید. بهترین انتخاب، نورهای مخفی و غیر مستقیم هستند. استفاده از چراغ های فلزی و هم چنین رنگی نیز به شما دکوراسیونی اسپرت می دهد.
از نورافکن ها و چراغ های تکی بر روی قاب ها، آثار هنری و عکس های چاپ شده استفاده کنید. این نوع نورپردازی کمک می کند تا چشم بیننده به سمت آن ها کشیده شود. قرار دادن مجسمه های هنری به سبک معاصر یا آثار هنری قاب دار اگر در راستای چشم ها نصب شوند، به خوبی دیده می شوند.
قاب عکس های با رنگ های براق، مشکی مات، چوب طبیعی و یا فلزات انتخاب های مناسبی برای آثار هنری هستند. اگر چندین قاب با سبک یکسان دارید، بهتر است آن ها را نزدیک به یکدیگر نصب کنید. تا به صورت یکپارچه به نظر بیایند. تن ها سعی کنید خیلی فضا را شلوغ نکنید. فضاهای باز واستفاده از اکسسوری های کم بسیار اهمیت دارند

دکوراسیون داخلی منزل اسپرت

دیگر المان های طراحی

فلزات، سنگ ها، شیشه مات و یا شفاف گزینه های خوبی برای دکوراسیون های اسپرت هستند. استفاده از پرده ها، پارچه ها، کوسن ها و فرشهای بافت دار باعث گرم و دنج شدن فضا می شوند.
چاپ های رنگارنگ گزینه های خوبی نیستند، چراکه فضا را از سادگی خارج می کنند. چاپ های دورنگ یکی از انتخاب های بسیار خوب برای نقش و نگار و الگوهای دکوراسیون اسپرت هستند. طرح پوست گورخر، برای یک کوسن بر روی یک صندلی چرمی مشکی گزینه بسیار خوبی است. فرش های با طرح پلنگی و یا راه راه نیز بسیار جسورانه اند.
گیاهان و گل ها با برگ های بزرگ و گلدان های ساده و بدون طرح بهترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی منزل اسپرت هستند. اگر فضا به شما این امکان را می دهد، از چراغ های به سمت بالا در اطراف گیاهان استفاده کرده و بر روی خاک گلدان ها را با سنگ ها و پوست درختان پوشش دهید.

برای انعکاس سبک دکوراسیون در کل خانه بهتر است از ظروف با اشکال هندسی، رنگ های پررنگ و جیغ، ظروف فلزی، دستمال سفره، زیر بشقابی و گلدان های مخصوص این سبک استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

برخی اصطلاحات دکوراسیونی که باید معنایشان را بدانید

اگر در حال دکوراسیون خانه تان هستید یا فقط به سادگی به دنیا طراحی داخلی علاقه مندید، احتما…