صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون راهنمای اتاق به اتاق دکوراسیون خانه کوچک عروس

راهنمای اتاق به اتاق دکوراسیون خانه کوچک عروس

۰
دکوراسیون خانه کوچک عروس

رویای داشتن خانه ای از آن خود یکی از تصوراتی است که از کودکی با ما همراه می شود و عموما در فرهنگ ایرانی، افراد زمانی به خانه ای مستقل دست پیدا می کنند که ازدواج کرده باشند و بخواهند با همسر خود زیر یک سقف زندگی خود را آغاز کنند. یکی از کارهایی که در روند ازدواج انجام می شود و امری بسیار دوست داشتنی نیز هست، خرید جهیزیه و چیدمان است. این روزها با توجه به گران تر شدن قیمت ملک ها و بالا رفتن اجاره بهای خانه ها، زوج های جوان ناچار به انتخاب خانه های کوچک تری نسبت به گذشته هستند. در این مقاله قصد داریم به اصول دکوراسیون خانه کوچک عروس و نکات مهم برای دلبازتر و کاربردی شدن هر بخش خانه بپردازیم، نکاتی که خانه را زیباتر خواهد کرد و هنگام حضور در آن آسایش و آرامش بیشتری خواهید داشت.

دکوراسیون خانه کوچک عروس
آشپزخانه مینیمال سبک مناسب دکوراسیون خانه کوچک عروس

خرید و چیدمان لوازم آشپزخانه در دکوراسیون خانه کوچک عروس

آشپزخانه یکی از فضاهایی از منزل است که اگر اهل پختن غذا در منزل باشید، مدت زمان زیادی را در آن خواهید گذراند. از سویی در چیدمان جهیزیه عروس، آشپزخانه از جمله فضاهایی است که لوازم و وسایل آن در دید عموم قرار دارد و از سویی، وسایل آشپزخانه بخش بزرگی از هزینه جهیزیه را به خود اختصاص می دهند و باتوجه به دلایل ذکر شده، آشپزخانه در دکوراسیون خانه کوچک عروس از اهمیت بالایی برخوردار است.
لوازم و وسایل پلاستیکی از جمله لوازمی هستند که عموما در آشپزخانه ها در دید قرار می گیرند و بهتر است از انتخاب طرح های شلوغ برای یک آشپزخانه کوچک اجتناب کنید، چراکه طرح های شلوغ می توانند فضای شما را کوچک تر از همیشه نشان دهند، این موضوع درباره انتخاب پرده آشپزخانه نیز صادق است.
در هنگام خرید لوازم برقی برای خانه های کوچک، باید دقت داشته باشید در بسیاری از خانه های ۴۰-۵۰ متری جای کافی برای قرار دادن یک یخچال ساید بای ساید وجود ندارد، پس پیش از انتخاب لوازم برقی گرانقیمت، درباره ابعاد فضایی که در اختیار خواهید داشت مطمئن شوید. خرید ماشین ظرفشویی رومیزی نیز می تواند انتخاب مناسبی برای یک زوج جوان در یک خانه کوچک باشد.
اگر می خواهید به زیبایی های بصری آشپزخانه خود بیفزایید، بهتر است خرید لوازم تزیینی برای یک آشپزخانه کوچک را فراموش کنید و به سراغ تزییناتی بروید که روی کابینت های شما را اشغال نخواهند کرد. به طور مثال می توانید با استفاده از نوارهای ال ای دی، زیرکابینت های خود را نورپردازی کنید و باعث زیباتر و البته روشن تر شدن فضای آشپزخانه تان بشوید.
لوازم برقی توکار گرچه گرانقیمت هستند اما باعث می شوند فضا مینیمال تر و خلوت تر به نظر برسد. همچنین استفاده از انواع روش های نظم دهی به آشپزخانه مانند قفسه های متحرک در کابینت و استفاده حداکثری از فضای کابینت و پنهان ماندن ظروف در دلباز به نظر رسیدن آشپزخانه موثر است.

دکوراسیون خانه کوچک عروس
برای خانه کوچک عروس نیازی به خرید یک دست مبل کامل نیست

خرید و چیدمان مبلمان اتاق پذیرایی در دکوراسیون خانه کوچک عروس

اگر خانه کوچک شما، در حدود ۶۰ متر (اندکی بیشتر یا کمتر) باشد، معمولا فضایی که برای پذیرایی در اختیار دارید مناسب قرار دادن بیش از یک دست مبلمان نخواهد بود و حتی استفاده از یک دست مبلمان کامل نیز برای آن پیشنهاد نمی شود. در فضاهای کوچک، هرچه از لوازم کمتری استفاده کنید، فضا مرتب تر و در نتیجه دلبازتر دیده می شود.
عموما در خرید جهیزیه و در نتیجه چیدمان خانه عروس، استفاده از لوازم پر زرق و برقی که خانه را متفاوت جلوه دهد رواج دارد. برای ایجاد چنین جلوه ای در فضایی که به اندازه کافی بزرگ نیست، می توانید از یک عدد یا یک جفت فرش دستباف (یا ماشینی مرغوب) کوچک استفاده کنید.
این روزها استفاده از فرش های بزرگ در فضاهای کوچک پیشنهاد نمی شود، اما استفاده از فرش های کوچک با طرح های اصیل ایرانی می تواند چشمگیری و نونواری تجملی خانه یک نوعروس را ایجاد کند و در عین حال، فضای کوچک شما را دلباز نشان دهد. ابعاد فرشی که خریداری می کنید به بزرگی فضای پذیرایی شما ربط دارد، باید دقت داشته باشید هرگز نباید پایه مبل ها روی فرش قرار بگیرد.

گلدان های آویز رنگ تازه ای به خانه می آورند و فضا اشغال نمی کنند

اگر بخواهید به دکوراسیون خانه کوچک عروس خود رنگ های سرزنده را اضافه کنید، استفاده از آویزهایی که امکان قرار دادن گلدان روی آن ها وجود دارد، انتخاب مناسبی خواهد بود. با استفاده از این آویزها شما در واقع فضایی را برای قرار دادن گلدان هایتان روی زمین اشغال نکرده اید و در عین حال از گیاهان برای ایجاد فضایی زنده استفاده کرده اید.
خرید لوازم تزیینی از جمله شکلات خوری، گلدان و… در جهیزیه عروس رواج دارد که در خانه های مدرن امروزی کریستال هایی با طرح های ساده یا لوازم چوبی بیشتر از مدل کریستال های قدیمی و تراش خورده مورد استفاده قرار می گیرند.

دکوراسیون خانه کوچک عروس
برای چشمگیر کردن اتاق خواب کوچک عروس می توانید دیوار پشت تخت را به شکل شایسته ای تزیین کنید

خرید و چیدمان مبلمان اتاق خواب برای دکوراسیون خانه کوچک عروس

در خانه های کوچک امروزی، عموما تنها یک اتاق وجود دارد که اگر قرار به چیدمان دکوراسیون خانه کوچک عروس باشد، این تنها اتاق تبدیل به اتاق خواب عروس و داماد خواهد شد.
برای آنکه فضای اتاق خوابتان بیش از اندازه بسته و دلگیر نشود، باید انتخاب تخت خواب های سلطنتی و کلاسیک را فراموش کنید و به سراغ مدل های مدرن تر بروید. به طور مثال، می تونید از تخت خواب های تاشو یا تخت های مورفی استفاده کنید که در مواقع بیداری می توانید آن را ببندید و فضای اتاق خواب خود را در اختیار داشته باشید. تخت های باکس دار هم گزینه خوبی برای کمبود فضای ذخیره سازی و انبارش در اتاق های کوچک هستن و جایگزین کمد. پاف های عثمانی هم می توانند به عنوان فضای ذخیره سازی و نشیمن اضافی و صندلی میز آرایش یا دراور به کار روند.
در انتخاب پرده و روتختی برای اتاق خواب خود دقت کنید که طرح های شلوغ اصلا برای فضای شما مناسب نخواهند بود، هرچه طرح هایی ساده تر و روشن تر انتخاب کنید، فضای موجود دلبازتر به نظر خواهد رسید و این سبک پارچه برای اتاق خواب خانه کوچک عروس مناسب خواهد بود.

دکوراسیون خانه کوچک عروس
نمونه ای مدرن برای نگهداری تعداد زیادی از لوازم آرایشی، روی میز دراور

از آنجایی که خرید لوازم آرایشی، بهداشتی و زیبایی یکی از اصلی ترین خریدهای موجود در جهیزیه محسوب می شود، باید به فکر چگونگی نگهداری این لوازم در یک فضای کوچک نیز باشید.
برای آنکه بتوانید دکوراسیون خانه کوچک عروس خود را حتی در اتاق خواب به زیبایی بچینید و در نهایت جلوه جهیزیه خود را نیز بیشتر کنید، احتمالا نیاز دارید لوازم تزیینی نیز برای آن در نظر بگیرید. اما استفاده از لوازم تزیینی نیازمند داشتن فضایی برای قرار دادن آن است که برای این منظور، می توانید از کتاب خانه های دیواری یا همان آویزهای گلدانی که برای فضای پذیرایی به شما پیشنهاد کردیم استفاده کنید.

دکوراسیون خانه کوچک عروس

خرید و چیدمان لوازم سرویس بهداشتی برای دکوراسیون خانه کوچک عروس

آنچه افراد قدیمی برای تزیین سرویس های بهداشتی در هنگام چیدمان جهیزیه انجام می دادند را فراموش کنید و اجازه دهید طرح های قدیمی را برای خانه های بزرگ خود حفظ کنند! درست است که چیدمان سرویس بهداشتی نیز در گذشته بخشی از کارهای مربوط به دکوراسیون خانه عروس محسوب می شد، اما امروزه و با توجه به فضاهای کوچک خانه های مدرن که در بسیاری از آن ها حمام و سرویس بهداشتی در یک فضا قرار گرفته اند، امکان ایجاد زرق و برق های قدیمی وجود ندارد. در اینجا همه چیز باید کمینه گرا باشد، حتی قاب آینه.
به خرید ست لوازم بهداشتی با حداقل وسایل بسنده کنید و آن ها را هم در کابینت روشویی قرار دهید. فضای عمودی و به ویژه کنج های حمام را هم می توانید با انواع قفسه بندی ها و نگه دارنده ها به فضایی کاربردی تبدیل کنید. با نورپردازی مناسب اجازه ندهید فضای کوچک حمام و سرویس بهداشتی تان، تبدیل به فضایی تاریک و پر از وسیله شود. طرح کاشی ها هر چه ساده تر باشد بهتر است و در نهایت چند شمع معطر و زیبا می تواند از پس تزیین این فضا به خوبی بربیاید.

در هنگام خرید جهیزیه برای خانه کوچکتان، به نکاتی همچون عدم خرید لوازم بیش ازحد، یا انتخاب نکردن پارچه های بسیار شلوغ توجه کنید اما اجازه ندهید هیچ چیز شما را از خرید مبل با رنگ موردعلاقه تان منصرف کند. اگر رنگ موردعلاقه شما آبی است، در فضای کوچک خانه انتخاب مبلمان آبی رنگ، اما با پارچه ساده مناسب خواهد بود.

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

فوت و فن طراحی جزیره آشپزخانه چند منظوره و کاربردی

جزیره در اصل نوعی پیشخوان مستقل است که درست وسط آشپزخانه قرار می گیرد و از منظر زیبا شناخت…