صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون دکوراسیون پذیرایی مربع را با این ایده ها اصولی و زیبا چیدمان کنید

دکوراسیون پذیرایی مربع را با این ایده ها اصولی و زیبا چیدمان کنید

دکوراسیون پذیرایی مربع

موضوع چیدمان مبلمان همواره موضوعی کاربردی است و برای هر نوع نشیمن تکنیک های خاص خودش را دارد. اولین نکته در مورد پذیرایی مربع شکل، ابعاد اتاق است. ما فرض را بر روی ابعاد ۵ در۵ متر قرار می دهیم و شما می توانید باتوجه به فضای خودتان مبلمان را کم و زیاد کنید. در این مقاله ۱۱ مدل اصلی دکوراسیون پذیرایی مربع را معرفی کرده ایم، با این راهنما می توانید قبل از خرید مبلمان ترکیب ایده آل مناسب را بیابید.

دکوراسیون پذیرایی مربع

برای تصور فضا در ابعاد کوچکتر می توانید کاغذی در مقیاس کوچکتر تهیه کنید و با تبدیل ابعاد به خوبی چیدمان را انجام دهید. برای مثال برای پذیرایی با ابعاد ۵ در۵ می توانید یک کاغذ ۵۰ در۵۰ سانتی متر ترسیم کنید. یعنی به ازای هر ۱۰ سانتی متر یک متر را در فضا مشخص کنید. بعد ازآن مانند تصویر شماره یک، فضا را به مربع های ۱۰ سانتی (که هر کدام نشان دهنده ۱ متراست) در طول و عرض تقسیم کنید. حالا یک صفحه شطرنجی روبروی شما قرار دارد. که هر مربع بر روی آن نمایانگر ۱ متر مربع است.

تعیین ابعاد مبلمان

حالا نوبت تعیین ابعاد کاناپه است. با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی می توان ابعاد کاناپه های مختلف را به دست آورد. کاناپه ها اغلب دارای طول حدودی ۲۱۵ سانتی متر و عرض حدودی ۹۲ سانتی مترهستند. حالا با کاغذهای کوچک تر ابعاد مبلمان را درمقیاس صفحه شطرنجی محاسبه کرده و با ترسیم آنها از بالا آنها را برش بزنید. مثلا کاناپه با ابعاد بالا بر روی کاغذ ۲۱.۵ در ۹.۲ سانتی متر می شود. برای مبل های کوچکتر یک نفره و دونفره نیز به همین صورت عمل می کنیم. بعد از به دست آوردن ابعاد مبلمان در مقیاس مورد نظر، آنها را بر روی صفحه شطرنجی قرار می دهیم. حالا نوبت توجه کردن به معیارها و محدودیت هاست. برای مثال توجه به رفت و آمدها و الگوی آنها در اتاق به چیدمان بهتر آن و حذف موانع بر سر راه کمک می کند. می توانیم مسیرهای رفت و آمد را با خطوط بر روی صفحه مان رسم کنیم.

چیدمان مبلمان در پذیرایی مربع

درنهایت نوبت چیدن مبل هاست. اولین نکته این است که کاناپه ها معمولا برای ایجاد ارتباط و گفت و گو روبروی صندلی ها قرار می گیرند. دومین نکته چیدن مبلمان در اطراف شومینه در یک گوشه اتاق است که هر کدام از اینها به روش های مختلفی صورت می گیرند. تمامی آنها در ۱۱ شکل متفاوت در تصاویر زیر برایتان ترسیم شده اند.  فلش های داخل الگوهای دکوراسیون، نشان دهنده الگوی رفت و آمد به داخل اتاق است.

دکوراسیون پذیرایی مربع

دکوراسیون پذیرایی مربع با چیدمان مبل ها دورتا دور اتاق

الگوی شماره ۱

در الگوی دکوراسیون دو مبل سه نفره در کنار یکدیگر قرار داده شده اند. دو صندلی تکی که می توانند مبل های یک نفره و یا صندلی ها نیز روبروی آنها قرار می گیرند. در این دکوراسیون به گرد بودن و یا چهارگوش بودن میزهای جلومبلی و یا عسلی که بر روی آنها آباژور قرار دارد توجه کنید. در گوشه سمت راست اتاق نیز یک گلدان بزرگ قرار گرفته است که در صورت کم بودن نور می توان به جای آن یک آباژور پایه بلند قرار داد.

الگوی شماره ۲

در این الگوی مبل اصلی با دو جفت صندلی در هر سمت محاصره شده است. در دو سمت اتاق در پشت درهای بازشو، فضاهایی خالی است که می تواند محل قرار دادن گلدان در یک سمت و آباژور در سمت دیگر باشد که باعث ایجاد تقارن می شود و یا اینکه در صورت تاریک بودن فضا، دوآباژور پایه بلند می توانند در دوسمت قرار بگیرند.

دکوراسیون پذیرایی مربع

دکوراسیون پذیرایی مربع با چیدمان تک مبل در کنج

الگوی شماره ۳

این الگو یک مبل سه نفره را نشان می دهد که در دوسمت آن دو مبل یک نفره قرار گرفته اند. این اتاق دارای دو راه ورودی است و دو صندلی در یک سمت اتاق با هم گروه بندی می شوند. و پشت آنها یک آباژور برای روشنایی بیشتر قرار داده می شود. در صورت نیاز سه صندلی که در گوشه ها قرار گرفته اند می توانند نزدیکتر بیایند و یک فضای با گنجایش بیشتری برای ارتباط و گفت و گو ایجاد کنند.

الگوی شماره ۴

این الگو بسیار شبیه الگوی شماره ۱ است، با این تفاوت که این اتاق دارای دو در ورودی است.

دکوراسیون پذیرایی مربع

دکوراسیون اتاق پذیرایی مربع دارای شومینه و دو ورودی

الگوی شماره ۵

اتاق این الگو دارای شومینه و دو در ورودی است. کاناپه و میزهای عسلی از دو سمت آن به دوصندلی یک نفره منتهی می شوند و یک فضای نشیمن عالی را برای گفت و گو فراهم می کنند. در دو گوشه دیگر دو صندلی با دو آباژور در پشت آنها قرار داده شده و در صورت نیاز به گسترش فضای ارتباطی و گفت و گو صندلی های کناری به کاناپه و صندلی های کناری اش افزوده می شوند.

الگوی شماره ۶

الگوی دکوراسیون شماره ۶ درست شبیه الگوی ۵ است. با این تفاوت که یکی از صندلی های کنار کاناپه حذف شده و به جای آن دو نیمکت در جلوی شومینه قرار داده شده است. این نیمکت ها بدون پشتی و سبک هستند و جابجایی آنها در محیط و ایجاد فضاهایی ارتباطی و گفت و گو آسان است.

دکوراسیون پذیرایی مربع

دکوراسیون پذیرایی مربع دارای شومینه و یک ورودی

الگوی شماره ۷

در الگوی دکوراسیون شماره ۷ اتاق یک ورودی دارد و در روبروی در ورودی شومینه قرار دارد. در این الگو در کنار هر کاناپه سه نفره، یک صندلی و یک نیمکت قرار دارد. به میزهای عسلی، آباژورها و شکلشان و همچنین آباژورهای پایه بلند، برای روشنایی اتاق توجه کنید.

الگوی شماره ۸

در این الگوی دکوراسیون، دو فضای ارتباطی و گفت و گو شکل گرفته است. یکی از آنها یک کاناپه و یک صندلی یک نفره است و دیگری یک میز کوچک چایخوری به همراه دوصندلی نهار خوری کوچک است، که در جلوی شومینه قرار گرفته است. تلویزیون در این فضا در روبروی کاناپه قرار داده شده است. دو صندلی نهارخوری و نیمکت گوشه اتاق می توانند در صورت نیاز به فضای ارتباطی اضافه شوند.

دکوراسیون پذیرایی مربع

دکوراسیون پذیرایی مربع به شکل چیدمان مورب کاناپه

الگوی شماره ۹

در الگوی شماره ۹ در اتاقی با ۲ ورودی کاناپه اصلی سه نفره به شکل مورب قرار گرفته است و دو صندلی یک نفره در دو سمت آن قرار دارند. اما قسمت پشت کاناپه یک میز تاشو قرار گرفته است و بر روی آن می توان شمعدانی و آباژور قرارداد. آباژورهای گوشه های اتاق همه پایه بلند هستند.

الگوی شماره ۱۰

در این الگو دو کاناپه سه نفره به شکل وی (V) در دو گوشه اتاق قرار گرفته اند و در پشت یکی از آنها یک میز با آباژور و در پشت دیگری یک پارتیشن قرار گرفته است تا هم فضاهای خالی پر شود و هم خط گوشه کمتر به چشم بیاید. دومبل یک نفره در یک سمت اتاق در کنار هم قرار گرفته اند تا تعادل ایجاد کنند و یک مبل یک نفره با یک آباژور پایه بلند در سمت دیگر به تعادل بهتر فضا کمک کرده است.

دکوراسیون پذیرایی مربع

دکوراسیون پذیرایی مربع با مبل ال

الگوی شماره ۱۱

در این الگو از یک مبل ال شکل (L) استفاده شده است و دو مبل یک نفره در قسمت روبروی آن به حالت شناور قرار گرفته اند تا در فضا تعادل ایجاد کنند.

در تصاویر بالا به ۱۱ الگوی مختلف، دکوراسیون یک پذیرایی مربع شکل را دیدیم. اگر ابعاد اتاقتان مستطیلی و یا به هر شکل دیگر است، روش اصلی در کار همان کشیدن نقشه اتاق در مقیاس کوچکتر است. با درآوردن مبل ها در آن مقیاس می توانید به بهترین چیدمان های ممکن دست پیدا کنید. نمونه های بالا دید شما را برای کشیدن الگوهای متنوع بازتر خواهد کرد.

گالری تصاویر دکوراسیون پذیرایی مربع

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

راهنمای جامع و کامل دکوراسیون آشپزخانه مدرن کوچک از بازسازی تا تزیین

اگر شما هم عاشق آشپزی و پخت و پز هستید و داشتن فضای کافی برای کابینت و میز کار جزء اولویت …