صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ایده هایی برای دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

ایده هایی برای دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

۰
دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
nowrooz

پس از ورود به خانه، اولین اتاقی که مهمانان و اعضای خانواده شما ممکن است با آن روبرو شوند اتاق پذیرایی شما است. نحوه طراحی اتاق پذیرایی می تواند حس طراحی را برای کل خانه شما ایجاد کند. از آنجا که شما زمان زیادی را در این فضا می گذرانید، در نظر گرفتن راحتی فیزیکی و بصری فضا مهم است. در واقع، می توانید اتاق پذیرایی خود را با مبلمان پر کنید، ولی برای داشتن فضای مرتب و آراسته نیاز به استفاده از مبلمانی کم، ولی در عین حال کاربردی است. در اینجا بیش از ۲۰ ایده برای دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا آورده شده است که می توانند به طرز ماهرانه ای در اتاق پذیرایی شما به کار گرفته شوند و جلوه ای خاص به آن ببخشد.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
چیدمان تلفیقی سنتی-مدرن سبکی امروزی در طراحی دکوراسیون است

دکوراسیون پذیرایی شیک و ساده به سبک روستیک مدرن

فضای سنتی و قدیمی را می توان به راحتی با ترکیبی از مبلمانی مدرن یا قدیمی چیدمان کرد. در نمونه ای که مشاهده می کنید فضا نشیمن مدرن با پلان باز و سقف تیرچه ای همراه با چیدمانی از اجزای قدیمی و مدرن در کنار هم، سبک روستیک مدرن ایجاد کرده است.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
در چیدمان ویکتوریایی باید از اشیای نوستالژیک استفاده کرد

دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی به سبک ویکتوریایی

این سبک از طراحی به دوره بین ۱۸۳۷ تا ۱۹۰۱ _ دوران سلطنت ملکه ویکتوریا _ بر می گردد. برای تداعی این سبک بیشتر از طیف رنگی خاکستری استفاده می شود. برای طراحی خانه مدرن به راحتی می توان از قطعات نوستالژیک ویکتوریایی استفاده کرد.
با رنگ خاکستری در فضای این اتاق نشیمن، روح و تازگی ایجاد شده است به شکلی که در آن کاملا احساس آرامش می کنید، همچنین فرش مدرن با نقوش هندسی و کوسن های آبی رنگ به این فضا خنثی رنگ بخشیده است.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
شومینه هیزمی از عناصر دکوراسیون مدرن شرقی است

دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی به سبک مدرن شرقی

برای داشتن خانه ای به سبک مدرن شرقی، چند مورد را باید در نظر داشت. ایجاد فضایی دنج و راحت برای استراحت، استفاده از شومینه هیزمی، داشتن میز سرو چای، استفاده از نور ملایم. سعی کنید طوری مبلمان خود را بچینید که به راحتی نور در اطراف اتاق پخش شود.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
کاغذدیواری گلدار در ترکیب با مخمل زیبا می شود

به کارگیری پارچه های مخملی در دکوراسیون داخلی پذیرایی شیک و زیبا

برای ایجاد ظاهری لوکس، سعی کنید از پارچه های مخمل در دکوراسیون خود استفاده کنید. استفاده از مبل های خاص مخملی به طراحی شما جلوه ای شیک و مدرن می بخشد، همچنین با استفاده از یک کاغذ دیواری گل دار به عنوان پس زمینه پشت مبل، می توانید زیبایی آن را دو چندان کنید. برای تاثیر بیشتر و داشتن اتاق نشیمنی خیره کننده، کوسن های مخملی با رنگ های متضاد انتخاب کنید.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
پارچه های با طرح گیاهان دکوراسیون را شیک و زیبا می کند

به کارگیری پارچه هایی با طرح گل و گیاه در دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

از طرح گیاهی و رنگ سبز، برای ایجاد جلوه ای از طبیعت و فضای سبز در اتاق نشیمن مدرن خود استفاده کنید. با آویزان کردن پرده ای با نقوش طبیعی، به فضای خنثی اتاق روح و طراوت ببخشید. همچنین نصب یک کاغذ دیواری با این طرح، در ایجاد کنتراست و تضاد رنگی خیره کننده در فضا بی تاثیر نیست و حتی استفاده از مبلی با پارچه سفید، و کوسن سبز و خاکستری، نقش مهمی در ایجاد این حس دارد.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
طرح اشکال هندسی در دکوراسیون پذیرایی یا نشیمن آن را مدرن می کند

به کارگیری اشکال هندسی در دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

برای داشتن ظاهری زنده در فضا اتاق نشیمن، از پارچه یا اجسامی با اشکال هندسی رنگی استفاده کنید که ترکیبی از خطوط صاف، منحنی و شکسته داشته باشد. استفاده از کاغذ دیواری با دو الگو هندسی مختلف ولی طیف رنگی یکسان تاثیر چشمگیری در فضا اتاق نشیمن ایجاد می کند. هنگام استفاده از اشکال هندسی، برای حفظ حس هماهنگی و آرامش، به دنبال لوازم جانبی و مبلمان در رنگ های تیره و مدرن باشید.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
چراغ را دکوراسیون پذیرایی شیک جدی بگیرید

به کارگیری کاغذ دیواری با طرح بزرگ در دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

کاغذ دیواری گل دار در این اتاق نشیمن فضایی چشمگیر ایجاد کرده و ترکیب آن با چراغ آویز فلزی سقف، کنتراستی مدرن پدید آورده است، میز جلو مبلی با پایه های چوبی و فرش خاکستری نیز به فضا ساختاری نرم بخشیده است.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

ایجاد فضایی آرام در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

دیوارهای سفید، مبلمان یا لوازم داخلی خاکستری و مبلمان چوبی کم رنگ، جلوه ای آرام به دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی می بخشد. یک مبل کلاسیک را به عنوان کانون مرکزی انتخاب کنید، سپس طراحی خود را با ترکیبی از مجموعه کوسن های طرح دار و فرشی با نقوش هندسی تکمیل کنید.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

مدرن کردن دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی با وسایل قدیمی

مبلمان و لوازم جانبی چشم گیر و جذاب را انتخاب کنید تا در اتاقی بزرگ با سقف های بلند جلوه ای چشم نواز ایجاد شود. استفاده از مبلمانی با سبک قدیمی _ که دوباره مد شده _ نیز می تواند به فضای اتاق روح ببخشد.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

چیدمان شیک و مجلل دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

برای برخورداری از حس زیبای و آرامش در فضای اتاق، کوسن های پارچه ای و پشمی طرح دار و ساده به مبل های خود اضافه کنید.
این ترکیب رنگ سرد و گرم، کاملا حس فصل پاییز و زمستان را در اتاق ایجاد کرده است. همچنین استفاده از ظروف سنگی دست ساز و رانر های پشمی بر روی میز می تواند فضایی مدرن، در عین حال شیک و لوکس ایجاد کند.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

استفاده از دو طیف رنگی در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

در این اتاق پذیرایی فقط از دو رنگ خاکستری و سفید استفاده شده است. روی قاب شومینه با خاکستری تیره و مابقی دیوار ها با رنگ سفید-کرم رنگ شده است که گرمی خاصی به فضای اتاق بخشیده است. این کار باعث می شود فضا اتاق وسیع تر به چشم آید. همچنین دو رنگ خاکستری ملایم و سفید به روشن نگه داشتن فضا اتاق کمک می کنند. یادتان باشد، ترکیب دو رنگ سیاه و سفید نیز همیشه شیک به نظر می رسد و حس خوشایندی به شما می دهد.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

چیدمان دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا با مبلمان مکمل

گاهی اوقات چند سبک از مبلمان متفاوت مکمل یکدیگر می شوند، مطابق عکس، کنار هم قرار دادن مبل قدیمی به سبک ویکتوریا با مبل راحتی مدرن، زیبایی این فضا را کامل کرده است. با چیدن مبلمان بر روی فرش در اطراف میز جلو مبلی، احساس صمیمیت در یک اتاق بزرگ را بیشتر می کند. هدف از این گونه چیدمان ایجاد محیطی دنج در فضا اتاق است.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

ایجاد فضایی تاریک و دنج در دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

دیوارهای تیره، نصب پوستر های گرافیکی بزرگ روی دیوار گچی سفید و کاناپه خردلی کم رنگ، فضای دنج و آرامش بخشی را در این نشیمن ایجاد کرده است. خاکستری تیره در کنار نارنجی، طرحی مدرن و خوشایند پدید آورده و رنگ تیره دیوار با پارچه های شیک و خاص رومبلی و صندلی چرمی مدرن، براحتی خنثی شده است.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

استفاده از رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

ترکیب رنگ های اکر، صورتی، خاکستری و سفید در پارچه های طرح دار و کاغذ دیواری برای داشتن ظاهری مدرن عالی است. برای تبدیل یک اتاق پذیرایی ساده سفید به فضایی خاص و مدرن، از اجسام یا مبلمان به رنگ اکر استفاده کنید. در فضا اتاق، استفاده از یک کاناپه مخملی جمع و جور و گرد، به رنگ طلایی نیز تأثیر گذار است. در عین حال، کوسن های طرح دار، به فضا شکل می بخشند. این چیدمان برای فضاهای کوچک بسیار مفید است.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

ترکیب سبک کشورهای مختلف در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

در طراحی اتاق پذیرایی خود از بافت و رنگ های پر طرفدار کشور های دیگر الهام بگیرید. کف چوبی تیره و کاغذ دیواری بافت دار برای اجرای این ایده مجلل مناسب است. برای چشمگیر تر شدن چیدمان اتاق حتما از رنگ طلایی در وسایل یا مبلمان خود استفاده کنید. این ایده را می توان با نصب اجزای تزیینی یا کاغذ دیواری طلایی، در طراحی به کار برد. برای ایجاد کنتراستی شیک و چشم نواز از رنگ نقره ای هم می توان استفاده کرد.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

اگر در فضای اتاق شما رنگ خنثی غالب است، پرده یا کوسن هایی با طیف رنگی گرم، به دکوراسیون خود اضافه کنید. مبلمان چوبی کلاسیک ساده به سبک روستیک و وسایلی طراحی شده به سبک صنعتی، می تواند زیبایی چنین فضایی را دو چندان کند.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

چیدمان ساده و کارآمد دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

مبل های چرمی براق با پایه های فلزی، این اتاق نشیمن را کاملا مدرن کرده است. گرچه کف تاریک است، اما به دلیل بازتاب نور بروی آن، فضای اتاق دلگیر به نظر نمی رسد و نور در اتاق پخش می شود.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

تبدیل فضایی بدون کاربرد به اتاق پذیرایی

می توان به راحتی و تنها با تغییر در جزئیات، فضایی بدون کاربرد را به یک اتاق پذیرایی دلنشین تبدیل کرد.
اتاق نشیمن مدرن در تصویر بالا هیچ تغییری در ساختار اصلی دیوار سنگی داده نشده است.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

نصب تابلو های نقاشی در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

برای چشمگیرتر شدن فضای اتاق پذیرایی، روی دیوار خالی آن تابلوهای نقاشی نصب کنید. سعی کنید برای راحتی کار، ابتدا با چند تکه کاغذ الگو چیدمان خود را بروی زمین امتحان کنید، سپس الگو را روی دیوار پیاه کنید.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

استفاده از لوسترهای رنگی در دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا

همه ما دوست داریم فصل به فصل در اتاق پذیرایی خود تغییراتی ایجاد کنیم، می توانید با کمترین هزینه، فقط با نصب چند لوستر در رنگ های خاص، فضای اتاق را از حالت خنثی خارج کرده و تمام توجه را به سمت فضای اصلی خانه جلب کنید.

دکوراسیون پذیرایی شیک و زیبا
مبل انتخاب خوبی برای طراحی یک دکوراسیون پذیرایی شیک و زیباست

استفاده دو منظوره از مبلمان در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

همان طور که می دانید فضای اتاق پذیرایی برای جمع شدن اعضا خانواده دور هم طراحی شده است. با استفاده از یک مبل ال شکل، می توان هم به فضا اتاق شکل و فرم داده و هم آن را به محیطی برای استراحت تبدیل کنید. اگر می خواهید سقف اتاق بلند تر به نظر برسد، پشت مبل کنسولی قرار دهید و آن را با گلدان های بلند تزیین کنید.

میانگین امتیازات ۴ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۲۰+ ایده دوست داشتنی برای اتاق خواب آبی آرامش بخش

از گروهی افراد رنگ مورد علاقه شان بپرسید. احتمالا جواب بسیاری آز آن ها آبی خواهد بود. طبق …