صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۲۲ ترفند طراحی دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن

۲۲ ترفند طراحی دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن

۰
دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
denitte

مهمترین فضا در هر خانه، اتاق نشیمن است، در واقع، اتاق نشیمن بزرگ می تواند در چندین نقش مختلف اعم از سالن پذیرایی، ناهارخوری، یا یک گوشه آرام برای مطالعه طراحی شود، به همین دلیل ایده های اتاق نشیمن بزرگ باید با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و برنامه ریزی شود. مهمترین قانون در طراحی آن  ایجاد حس آرامش و از  بین بردن احساس خالی بودن فضا بدون افزایش بیش از حد وسایل است. سرمایه گذاری در برخی از مبلمان مدرن برای اتاق نشیمن شما ایده بسیار خوبی است و شما می توانید هنگام تزیین فضاهای بزرگ تر به سراغ مبلمان  بزرگ بروید، فقط زیاده روی نکنید! مبلمان و وسایل زیادی می توانند باعث حواس پرتی مخاطب شوند و جذابیت ظاهری فضا را کاملاً از بین ببرند. ما سعی کردیم، ایده هایی مفید و کاربردی در مورد دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن را در اختیار شما قرار دهیم.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
انتخاب یک رنگ برای دیوار

۱. انتخاب یک رنگ

دیوارهای با سطح بزرگ را با یک رنگ کار کنید، زیرا به کار گیری یک طیف رنگی روی دیوارها، درها و روکش ها باعث می شود اتاق بزرگ تر از آن چه هست دیده شود.  

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
پرده های بلند از جزئیات تزئنی عالی هستند

۲. توجه به ارتفاع

ارتفاع که غالباً نادیده گرفته می شود، در دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن این امکان را دارید که به خوبی از دیوارها و پنجره های وسیع استفاده کنید. برای این کار، پرده های خود را بالاتر از قاب پنجره آویزان کنید، پرده های بلند و پارچه های جذاب، یک روش عالی برای تزیین یک پنجره بر روی دیوار عظیم است.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
استفاده از آینه

۳. استفاده از آینه ها

برای زیبایی هرچه بیشتر دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن خود می توانید از آینه استفاده کنید و اجازه دهید نور به طور مساوی در تمام اتاق پخش شود. برای دل باز تر دیده شدن فضا از آینه های دیواری استفاده کرده و آنها را در کنار چراغ ها قرار دهید. با قرار دادن آینه روبروی پنجره، این ذهنیت را در مخاطب می سازید که پنجره دیگری در اتاق بوده و فضای اتاق نشیمن بزرگ، دل باز و پر نور تر است. این قانون نیز استثنائات خود را دارد: آینه هایی که روبه روی قفسه های کتاب و فضای شلوغ اتاق قرار می گیرند، فقط بهم ریختگی فضا را منعکس می کنند. پس، از استفاده از آنان اجتناب کنید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
عثمانی های جلو میز

۴. ایجاد تعادل بین اندازه ها، رنگ ها و الگوها

قرار دادن پاف های عثمانی و نیمکت های بیش از حد بزرگ در نزدیکی یک میز جلو مبلی ظریف تاثیر زیادی در زیبایی فضا دارند، به خصوص اگر رنگ ها و الگوهای مناسب را برای تکمیل ظاهر آن انتخاب کنید. هرچه اتاق شما متعادل تر به نظر برسد، مهمانان شما احساس خوشایند بیشتری خواهند کرد.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
مبلمان می توانند از دیوار فاصله داشته باشند

۵. چیدمان درست مبل ها

در فضاهای وسیع یک اشتباهی که همه ما مرتکب می شویم، چسباندن وسایل درست به دیوار است! اگر به دنبال یک طراحی و دکوراسیون عالی هستید، سعی کنید مبلمان و وسایل را نزدیک به هم چیدمان کنید و طوری قرار دهید که پایه های آن به جای قرار گرفتن در یک خط، در معرض دید باشند. با این حال، اشتباه نکنید و دیوارها را خالی نگذارید، از تابلوها و رنگ استفاده کنید. وقتی سالن پذیرایی بزرگ است، تصور می کنیم که فضای کافی برای چیدمان تعداد زیاد مبلمان وجود دارد. با این حال، در این گونه فضاها هم مهم است که چیدمان به گونه ای باشد که مبلمان مانع عبور و مرور راحت در فضا نشوند.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
گل و گیاهان بلند

۶. استفاده از گلدان های بلند

در اتاق های نشیمن بزرگ با سقف های بلند، از گلدان های بلند استفاده کنید تا فضای تا سقف، خالی به نظر نرسد. با این حال اطمینان حاصل کنید که فضا لازم از لحاظ نور و هوا مناسب برای نگهداری گیاهان را دارید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
دیوار خاکستری و سقف سفید

۷. رنگ کردن دیوار ها با دو تناژ رنگی

با وجود استفاده از گلدان های بلند در اطراف، برای برجسته سازی بیشتر گوشه های خالی و سقف های بلند، می توانید نیمی از دیوارها را با رنگی خنثی مثل خاکستری روشن رنگ آمیزی و نیمه بالایی آن را سفید کنید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
استفاده از پاف به جای میز

۸. جایگزینی پاف عثمانی با میز

میز جلو مبلی حتی اگر نقطه کانونی نباشد، باز توجه زیادی را به خود جلب می کند. یک میز جلو مبلی کوچک بین صندلی های پذیرایی بزرگ ممکن است چندان دل چسب به نظر نرسد، اگر می خواهید فضایی دل نشین تر و دل چسب تر داشته باشید، به جای میز از  چند پاف عثمانی بزرگ استفاده کنید. هم می توان به عنوان میز قابل استفاده باشند هم فضایی برای نشیمن نرم و راحت.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
تقسیم فضا با مبلمان

۹. تقسیم بندی فضا با مبلمان

هنگام تزیین یک اتاق نشیمن بزرگ، به جای استفاده از روش سنتی خلاقیت به خرج دهید و به کمک مبل بالین، صندلی یا نیمکت به راحتی فضا خود را تقسیم بندی کنید. هرچه اتاق نشیمن بزرگ تر باشد، نیاز به تقسیم فضا به بخش های مختلف بیشتر خواهد شد.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
دیوار جدا کننده تزئینی

۱۰. دیوارهای جداکننده تزیینی

یک ترفند ساده برای تبدیل فضاهای بزرگ به مناطق صمیمی، استفاده از دیوارهای جداکننده تزیینی است. بهترین موقعیت برای آنها پشت مبل و صندلی است. با این کار ابعاد فضا بدون قرار دادن مبلمان زیاد متعادل تر و مناسب تر به نظر می رسد.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
صندلی تک

۱۱. استفاده از صندلی اضافه

اگر به چگونگی چیدمان فضاهای خالی اتاق نشیمن فکر می کنید، از مبل های تک استفاده کنید. در اتاق های نشیمن بزرگ نه تنها مبل های تک فضای نشیمن  را برای مهمانی های بزرگ تأمین می کنند، بلکه فضای خالی شما را به راحتی پر می کنند. آن ها را با یک میز کنسول کوچک ترکیب کنید و از آینه ها و کارهای هنری را برای جلوه ای زیبا تر کمک بگیرید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
بازی با رنگ ها

۱۲. بازی با رنگ ها مطابق با خلق و خو

احساس مهمانان هنگام وقت گذراندن در اتاق نشیمن بزرگ شما بیشتر به رنگ هایی که انتخاب کرده اید بستگی خواهد داشت. می توانید از طیف رنگ های مختلف برای استراحت یا انرژی بخشیدن به فضای خود کمک بگیرید. به عنوان مثال، سفید، رنگ خنثی است که محیطی آرام ایجاد می کند، رنگ های گرم به یک اتاق نشیمن انرژی بخشیده و آن را زنده می کند.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
دیوار متمایز

۱۳. تزیین دیوار

ایده های زیادی برای دکوراسیون برای سطوح بزرگ دیوار وجود دارد، مانند دیوار پوش ها، نقاشی های دیواری، کاغذ دیواری شیک و تابلو های هنری که جلوه ای خاص به فضا می بخشند.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
ا کف های خنثی و محکم را پیشنهاد می کنیم که باعث منحرف شدن دید مخاطب از مبلمان یا تزیینات شما نشود.

۱۴. جنس استاندارد کف پوش

از آن جایی که اتاق های نشیمن فضا پر رفت و آمد هستند، تاکید اصلی باید به سمت کف پوش های اتاق باشد. کف پوش ها باید به قدر کافی راحت، بادوام و در عین حال زیبا باشند تا بتوانند در مقابل ساییدگی تاب بیاورند. ما کف های خنثی و محکم را پیشنهاد می کنیم که باعث منحرف شدن دید مخاطب از مبلمان یا تزیینات شما نشود. بهترین گزینه انتخاب کف پوش تزیین شده با فرش های زیبا است.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
قرار دادن مبل ها دور شومینه

۱۵. تبدیل پذیرایی به مکانی برای گفتگو

صرف نظر از سبک زندگی شما، اتاق نشیمن شما عمدتا برای دورهمی ها و مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرد و این دقیقاً همان چیزی است که چیدمان مبلمان شما باید بر این اساس تنظیم شود. مبلمان بزرگ اتاق نشیمن فضایی راحت و نرم را برای گفتگو ایجاد می کند. برای ایجاد فضای راحت، مبلمان را  به هم نزدیک تر کنید یا آنها را رو به روی هم قرار دهید، با ایجاد نور مناسب حال و هوای خاصی به اتاق ببخشید. گوشه های دنج در اتاق های نشیمن بزرگ برای این منظور جذاب هستند. به عنوان مثال به فکر چیدمان چند صندلی در اطراف شومینه باشید!

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
نورپردازی سرگرم کننده

۱۶. نورپردازی سرگرم کننده در دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن

یکی از اولویت های اصلی شما در طراحی اتاق نشیمن بزرگ، نحوه نورپردازی آن است تا بتوانید هم محیطی آرام و هم سرگرم کننده ایجاد کنید. اگر به دنبال ایجاد فضایی آرام و دنج هستید، آباژور های رومیزی و هالوژن های سقفی بهترین گزینه هستند، زیرا آن ها نور ملایمی را در فضای کل اتاق بخش می کنند و مردم را به نشستن برای مدت طولانی ترغیب می کنند.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
پرده های بلند برای اتاق نشیمن

۱۷. پرده؛ آری یا نه؟

سال ها پیش، اتاق های رسمی پذیرایی بدون پرده غیرقابل تصور بودند، اما اخیر طراحان، در یک اتاق نشیمن با پنجره های بزرگ، استفاده از نور طبیعی را به پوشاندن آن با پرده های کلفت یا چند لایه ترجیح می دهند، زیرا این کار باعث می شود اتاق دل باز تر به چشم آید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
قرار گرفتن تلویزیون روی دیوار

۱۸. محل قرارگیری تلویزیون

در یک اتاق نشیمن بزرگ، فضای شما به اندازه کافی بزرگ هست که به راحتی بتوانید تلویزیون خود را در هر گوشه ای جای دهید. اما از آن جایی که تلویزیون نقطه کانونی خانه شما حساب می شود، چیدمان آن باید به گونه ای باشد تا حس مطلوبی به مخاطب دهد. بهترین انتخاب برای قرار دادن تلویزیون بروی یکی از دیوار های اصلی است. برای بهتر دیده شدن تلویزیون، کافی است یک فریم یا قاب بزرگ اطراف آن نصب کنید. بسته به سلیقه شخصی خود می توانید اطراف آن را قفسه یا طاقچه نصب کنید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
استفاده از وسایل هنری

۱۹. استفاده از وسایل هنری

بهترین راه برای روح بخشیدن به اتاق های نشیمن و شخصی سازی آنها، نمایش یادگاری ها و مجموعه ای از آثار هنری موردعلاقه ای است که ما به آن افتخار می کنیم. برای تأثیر بیشتر، آن ها را با مبلمان خود جور کنید، فقط زیاده روی نکنید که فضای اتاق خیلی شلوغ به نظر برسد.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
استفاده از مبلمان در سایر نقاط خانه

۲۰. خالی رها نکردن گوشه ها

گفتیم که هنگام تزیین، بهترین راه برای افزایش جلوه فضا، پر کردن گوشه های خالی را با یک گلدان سبز یا چند قفسه است. ترفند دیگر، چیدمان مبلمان در چندین مکان نشیمن است به گونه ای که این فضاهای خالی پر شوند. این روش باعث می شود که از فضا های دنج لذت کافی را ببریم.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
از نیمکت ها و بالشتک ها به جای مبل استفاده کنید

۲۱. مبلمان با سبک و اندازه درست

مزیت اصلی داشتن اتاق های نشیمن بزرگ این است که شما می توانید مبلمان بزرگ خریداری کنید. اما باید سعی کنید در دکوراسیون پذیرایی مدرن تعادل بین مبلمان بزرگ و باریک تر را، در یک فضای بزرگ برقرار کنید. طراحان ترجیح می دهند به جای استفاده از مبل های تک نفره، نیمکت با بالشتک های بزرگ به کار گیرند. زیرا می توانند افراد بیشتری را در خود جای دهند و فضای بیشتری برای جمع شدن افراد فراهم می کنند.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ مدرن
فرش با ابعاد مناسب

۲۲. فرش با ابعاد مناسب

در هر اتاق نشیمن برای حفظ راحتی و جذابیت فضا، به یک فرش احتیاج داریم. معیاری که بیشترین اهمیت را دارد، اندازه است. هنگام چیدمان یک اتاق نشیمن بزرگ، بهتر است از فرش بزرگ استفاده کنید تا بتوانید تمام مبلمان را به طور کامل بروی آن قرار دهید.
اتاق های نشیمن و پذیرایی باید راحت و جذاب به نظر برسد. با مجموعه ایده های مناسب، می توانید آنها را عملی و زیبا کنید، و ما صمیمانه امیدواریم که نکات ما به شما الهام بخشیده باشد. موفق باشید!

میانگین امتیازات ۴.۷ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

با شناخت انواع دیوارکوب های خلاقانه خانه را متفاوت بیارایید

دیوارکوب ها انواع متنوعی دارند، گاهی برخی از آنها حالت کاربردی دارند در حالی که برخی دیگر …