صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون دکوراسیون هنری منزل؛ سبکی پرطرفدار که عاشقش می شوید

دکوراسیون هنری منزل؛ سبکی پرطرفدار که عاشقش می شوید

۰
دکوراسیون هنری منزل
nowrooz

با استفاده از قطعات هنری مناسب که نشان دهنده اولویت ها و علایق شخصی شماست، به همراه نکته های هنری زیر می توان یک خانه فیزیکی را به یک منزلگاه آرامش تبدیل کرد. هنگام تغییر دکوراسیون، ممکن است احساس کنید که گزینه های شما محدود است. چون نمی توانید حتی یک متر مربع به فضا اضافه یا کم کنید، اما خوب است بدانید که روش های زیادی وجود دارد که کمک می کند خانه شما با همه محدودیت ها به زیبایی مانند یک اثر هنری دیده شود. برای این کار می توانید از تزیینات آغاز کنید. مهم نیست که چه سبکی را می پسندید، دکوراسیون هنری منزل خانه تان را به یک تابلوی نقاشی بدل می کند. چه یک مجموعه دار هنری باشید، چه علاقه مند به طبیعت و یا حتی عاشق کتاب، این دکوراسیون می تواند مطابق میل شما تغییر کند و از نو چیده شود این را هم بدانید که دکوراسیون هنری منزل بیش از هر چیز با دیوارها سر و کار دارد.

به دیوارها رنگ نو بزنید

ابتدا دیوارها هستند که می توانید با تغییر در آنها می توان ظاهر بسته و شلوغ خانه را با یک خانه زیبا و گرم و نرم جایگزین کرد و خانه را به مکانی راحت و جذاب بدل کرد. فقط با اضافه کردن تزیینات به دیوار نیست که می توانیم تغییر ایجاد کنیم، گاهی با تغییر در خود دیوارها نیز می توان دکوراسیونی فوق العاده ایجاد کرد. استفاده از رنگ های روشن و جسورانه، می توانند سبکی خاص ایجاد کنند. با استفاده از کاغذ دیواری، رنگ با شابلون (که به استنسیل نیز معروف است) و سایر تکنیک های تزیینی می توانید تغییرات رنگی ایجاد کنید. نقاشی دیواری می تواند به کلی حس فضا را تغییر بدهد. چه آن را خودتان طرح بزنید چه از پوستر آن استفاده کنید، تاثیر بسزای نقوش را خواهید فهمید. حتی با تغییرات ساده بر روی سقف خانه تان مخصوصا در فضاهای خاص می توانید تغییرات زیادی به جا بگذارید.

دکوراسیون هنری منزل
این تصاویر چاپ شده را در جاهای مختلف خانه تان قرار دهید تا دیدگاه شما را نشان دهند.

به سراغ آثارهنری در مقیاس بزرگ یا متعدد بروید

یک نقاشی یا یک عکس بزرگ باعث جلب توجه می شود و به یک فضای کوچک زیبایی دوچندان می دهد. عکس سیاه و سفید برای یک فضای مینیمال مناسب است. لازم نیست حتما جهانگرد باشید تا زیبایی های مناظر جهان را در خانه خودبه نمایش بگذاریدو یک یا دو عکاس معنا گرا را انتخاب و تصاویرشان را ببینید. بعد، موضوع مورد نظر خود را مانند طبیعت، مردم، غذا یا مکان انتخاب کنید. این تصاویر چاپ شده را در جاهای مختلف خانه تان قرار دهید تا دیدگاه شما را نشان دهند. هیچ چیز مانند یک گالری دیواری به محیط شخصیت و رنگ نمی دهد. می توانید مجموعه ای از آثار هنری، عکس ها و یا آویزهای دیواری را اضافه کنید. می توانید برای چیدمان آنها از قاب های ساده و منسجم و یا ترکیبی استفاده کنید. 

دکوراسیون هنری منزل
هر چیزی به معنای واقعی کلمه «هر چیزی» که را دوست دارید به این مجموعه دیواری اضافه کنید.

آینه ها، بافت ها و بشقاب ها را دعوت کنید

یک گلیم تاپستری یا یک پارچه آویز به محیط رنگ و نقش می دهند. هم چنین به دلیل بافتشان می توانند به فضا حس نرمی دل انگیزی بدهند. به طرح های وینتیج و قدیمی و سایر نقش های سنتی مخصوص هرجامعه مانند روسری های ترکمن درایران فکر کنید. برای راحتی جابجایی از پارچه های حاشیه دار استفاده کنید. آینه ها نور را منعکس می کنند و به فضاهای کوچک کمک می کنند تا بزرگتر و درخشان تر شود. می توانید از یک آینه بزرگ و یا قاب های آینه ای کوچک در کنار هم استفاده کنید. زمانی که می توانید نقش روی چینی ها را نمایش دهید چرا آنها را در داخل کابینت پنهان کنید؟ می توانید از آویزهای مخصوص بشقاب برای نمایش بشقاب های مورد علاقه تان استفاده کنی و یا هر چیزی به معنای واقعی کلمه «هر چیزی» که را دوست دارید به این مجموعه دیواری اضافه کنید.

به دکوراسیون نور و روشنی بپاشید

روشنایی های دیواری، بدون اشغال فضا روی زمین و یا میز می توانند علاوه بر زیبایی منبع خوبی برای نور باشند. انتخاب یک چراغ تزیینی هنری می تواند با نورپردازی متفاوت به سبک فضا کمک کند. دنیا از لامپ های سقفی مرکز اتاق و لامپ های میزی خسته کننده فاصله زیادی گرفته است. لوازم جانبی نورپردازی به شما امکان می دهد حال و هوای خانه و احساسات هنریتان را با یک نورپردازی عالی به نمایش بگذارید. از نورپردازی برای ایجاد فضایی غنی و آرامش بخش استفاده کنید.

دکوراسیون هنری منزل
حس واقعی زندگی را از طریق گیاهان بیان کنید

زندگی را با هنر طبیعت به جریان بیاندازید

گیاهان و گل بذر انواع رنگ و لذت را در محیط پخش می کنند. حس واقعی زندگی خود را از طریق گیاهانی بیان کنید که پیامی از طبیعت و پاکیزگی را در محیط خانه شما پراکنده می کنند. هرگز نترسید که گیاهان مختلف را در جاهای متفاوت قرار دهید.

دکوراسیون هنری منزل
یک مجسمه می تواند در معنا غریب، عاشقانه یا تفکربرانگیز باشد.

مجسمه ها، تجسم هنر هستند

اگر فضای کافی برای قفسه های کتاب ندارید، می توانید از شلف های دیواری استفاده کنید. بر روی شلف ها و در کنار کتاب های با جلد های سخت از مجسمه های کوچک و تزئینات کوچک استفاده کنید. مجسمه های سرامیکی، چوبی، برنزی یا فلز بازیافت شده می توانند بدون ایجاد تداخل با زمینه اصلی فضای خانه یک فضای پایدار و آرام ایجاد می کنند. یک مجسمه می تواند در معنا غریب، عاشقانه یا تفکربرانگیز باشد. به دنبال هنرمندان مختلفی باشید که در ارائه پیام با کارشان قدرتمند هستند. هر بار که در کنارآن قرار می گیرید حس جدیدی را در شما برمی انگیزد.

دکوراسیون هنری منزل
یک گلیم در فضای خالی بین نشیمن و آشپزخانه، گلدان میناکاری در اتاق پذیرایی، ظروف مسی در آشپزخانه و یک جاقلمی خاتم کاری در اتاق خواب

صنایع دستی را تم غالب قرار دهید

اگر بخواهیم کمی از دیوارها فاصله بگیریم صنایع دستی که تم و حس و حالی هنری دارند می توانند وجه اشتراک نقاط مختلف دکوراسیون هنری منزل شما باشند. یک گلیم در فضای خالی بین نشیمن و آشپزخانه، گلدان میناکاری در اتاق پذیرایی، ظروف مسی در آشپزخانه و یک جاقلمی خاتم کاری در اتاق خواب روی میز تحریر هر کدامشان با نخ هایی نامرئی علاقه شما را به هنرهای سنتی نشان می دهند و بدون اینکه ارتباط مستقیم ظاهری داشته باشند در دکوراسیون وحدت ایجاد می کنند.

با بافت های مکرمه خاطره بازی کنید

آویزهای دیواری مکرمه مربوط به دوران مادربزرگ ها دوباره مد شده اند. این آویزها باعث می شوند که دیوارهای سفت و خشن، نرم تر و صمیمی تر شوند. شما می توانید آنها را خریداری کرده و یا اینکه خودتان دست به کار شوید. آویزهای مکرمه در دکوراسیون هنری منزل با سبک های مدرن می توانند هم روی دیوار بنشینند، هم روی میز و حتی روی یک رادیوی قدیمی و عتیقه و حتی خراب که می تواند کنج بی سر و صدایی در دکوراسیون هنری شما داشته باشد.

خانه ها با سبکی خاص و طعم خاصی ایجاد می شوند تا افراد داخل آن را به خود جلب کنند. طراحی داخلی مورد علاقه خود را انجام دهید و مکان مورد علاقه تان را به خانه تان تبدیل کنید. قبل از خرید هر کدام از مجموعه های هنری بر روی آنها مطالعه کرده و از حسی که به محیط زندگیتان القا می کنند لذت ببرید.

گالری تصاویر دکوراسیون هنری منزل

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

مبل چستر چیست؟ ایده وعکس مبل چستر کلاسیک

اگر عاشق مبلمان کلاسیک هستید ولی فکر می کنید هماهنگ کردن مبلمان کلاسیک با سبک دکوراسیون مد…