صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۲۰ پیشنهاد از بهترین طراحان برای خلق یک دکوراسیون شیک

۲۰ پیشنهاد از بهترین طراحان برای خلق یک دکوراسیون شیک

۰
دکوراسیون شیک
denitte

فرایند دکوراسیون خانه هیجان انگیز است اما چالش های فراوانی به همراه دارد. برای طراحی یک دکوراسیون شیک لازم است با خوش سلیقگی، ایده های زیبایتان را به نمایش بگذارید. اما واقعیت این است که ممکن است خانه شما کوچک و یا فاقد نور طبیعی باشد. چنین مشکلاتی شما را از ایده آل ها و تصوراتتان در مورد دکوراسیون دور می کند. پیشنهاد ما این است که به جای اینکه به این مشکلات به چشم موانع غیرقابل عبور نگاه کنید، از آن ها برای طراحی خانه رویایی تان الهام بگیرید. فرقی ندارد اتاق نشیمن و پذیرایی را تزیین می کنید یا آشپزخانه و اتاق خواب، هیچ چیز مهم تر از توجه به جزئیات و بیان خلاقیت نیست. با در نظر گرفتن اصول اساسی دکوراسیون، از انتخاب مبلمان مناسب تا پیدا کردن پالت رنگی درست، یک قدم به ساخت خانه ای که همیشه می خواستید نزدیک تر خواهید شد. در اینجا، ما نکات مفیدی از دکوراتورها را برای کمک به در درک مفهوم طراحی خوب و داشتن دکوراسیون شیک به اشتراک می گذاریم.

دکوراسیون شیک

۱. تلفیق دوره ها

کاترین ایرلند (Kathryn M. Ireland)، طراح داخلی و طراح پارچه، پیشنهاد می دهد برای خلق یک دکوراسیون شیک، حتماً وسایل قدیم و جدید خود را باهم ترکیب کنید. او اتاق نشیمن خانه خودش را با صندلی های فرانسوی قرن هفدهم، یک کنسول مکزیکی قرن هجدهمی و یک میز جلو مبلی در کنارشان دکوراسیون کرده است.

دکوراسیون شیک

۲. استفاده از قفسه های دیواری تمام قد

به کارگیری قفسه های تمام قد، یکی از بهترین روش ها برای جان بخشیدن به فضای اتاق در طراحی یک دکوراسیون شیک است. لودو لفبور که یک سرآشپز معروف فرانسوی است، برای نگهداری مجموعه کتاب های آشپزی خود که بیش از 1000 جلد است، از این سبک در طراحی خانه خود در لس آنجلس استفاده کرده.

دکوراسیون شیک

۳. ایجاد انسجام در فضا با سبک کلاسیک

طراح داخلی الکس پاپاکریستیدیس (Alex Papachristidis) می گوید: «سعی کنید سبک چیدمان خود را با اثری از طرح های قدیمی به گونه ای که احساس کهنگی ایجاد نکند، ترکیب کنید.  به عنوان مثال، لوستر کریستالی برگ و سنگ نقره ای  که در اتاق ناهارخوری مدرن آویزان شده است.»

دکوراسیون شیک

۴. ایجاد تضاد رنگی

طراح دیگری به نام ایراکلی زاریا (Irakli Zaria) برای از بین بردن حس دلگیری اتاق از رنگ طلایی و فیروزه ای به جای درهم پیچیدن رنگ ها استفاده کرده است. یک راه حل عالی برای دکوراسیونی شیک. او می گوید «استفاده از رنگ خاکستری در طراحی داخلی برای اتاق های دلگیر، منطقی نیست.»  

دکوراسیون شیک

۵. استفاده از پارچه در دیوارها

با نگاهی فراتر به سبک سنتی می توان با دیوار پوش ها یک طراحی برجسته ایجاد کرد. طراح کن فالک Ken) (Fulk می گوید: «وقتی گفتم می خواستم دولایه پارچه گل دار سبز را بر روی دیوارهای سالن بزرگ نصب کنم، خودم هم ترسیده بودم! اما پارچه به دیوارهای بلند جلوه ای بخشید که  کاغذدیواری به تنهایی از پسش بر نمی آید.»

دکوراسیون شیک

۶. دکوراسیون در طول چندین سال

پاتریک پرینتی (Patrick Printy) می گوید: «من دوست دارم اصلاح و نوسازی ها را در طول زمان ببینم. ازنظر من، این اثر را عمیق تر می کند.» دستیابی به احساس تناسب که یک احساس ذاتی است، مهم و به مرور مشخص می شود. پس اصرار نکنید همه کارها یکباره انجام شود و دکوراسیون را به مرور تکمیل کنید.

دکوراسیون شیک

۷. ایجاد «یک سطح» از رنگ ها

 می خواهید انواع رنگ های روشن را باهم یکدست کنید؟ به این فکر کنید که چطور می توانید دسته گل را بیارایید، همان طور که ساشا بیکوف (Sasha Bikoff) در این آپارتمان انجام داده است. او می گوید: «شیوه گل آرایی با گل هایی با رنگ های متفاوت می تواند در مورد مبلمان یک فضا هم صدق کند، باید یک ارتباط پیدا کنید. در اینجا، «رابط» پارچه رویه صندلی ناهارخوری است که رنگ هایش در تمام اتاق نیز موجود است.»

دکوراسیون شیک

۸. نصب دیوار پوشهای افقی

اگر معتقدید دکوراسیون شما به دیوارپوش احتیاج دارد، بهتر است آن ها را افقی نصب کنید نه عمودی. جیسون آرنولد (Jason Arnold) با این کار فضا را وسیع تر نشان داده است و باعث شده امروزی تر به نظر برسند. هرچند که نصب تخته ها به صورت عمودی نیز می تواند برای اتاق هایی با سقف بلند ایده آل باشد.

دکوراسیون شیک

۹. راحتی را از دست ندهید

ممکن است چشمان شما از دیدن مدرن ترین و شیک ترین مبلمان لذت ببرند. اما کمر شما قطعاً نه! شارون بلاستین (Sharon Blaustein) به تجربه دریافته که بهتر است قبل از انتخاب هر مبل، ابعاد آن را بررسی و از راحتی اش مطمئن شوید. در خرید اینترنتی این کار را می توانید با پرس و جو و خواندن نظر دیگر کاربران درباره کیفیت ابر و .. انجام دهید. به عنوان مثال، اگر قدبلندی دارید، ممکن است بخواهید عمق ۱۰۰ سانتی متر را به جای عمق استاندارد ۸۰ سانتی متر برای کاناپه انتخاب کنید.

دکوراسیون شیک

۱۰. استفاده از پرده به عنوان پس زمینه تابلو نقاشی

به جای آویز کردن نقاشی روی دیوار ساده، آن را با پیش زمینه پرده مخملی موردتوجه قرار دهید. فرامل (Framel) می گوید: «پرده ها برای فراهم کردن محیطی آرام، با شکوه و راحت در دکوراسیون حضور دارند. اما می توانید از آن به عنوان یک پس زمینه رنگی برای تأثیرگذاری بیشتر یک اثر هنری استفاده کنید.»

دکوراسیون شیک

۱۱. استفاده از خز مصنوعی

خز مصنوعی به سرعت به روشی با شکوه برای افزودن کمی تنوع در یک فضا تبدیل شده است.ارین گیتس می گوید (Erin Gates): «هنگامی که ما از خزهای مصنوعی استفاده می کنیم، به دنبال برخی از بافت های واقعاً روح بخش در اتاق هستیم. همچنین وقتی در یک فضا همه چیز مرتب و تمیز باشد، برای بالا بردن زیبایی فضا، نیاز به چیزی راحت و مجلل دارید.»

دکوراسیون شیک

۱۲. استفاده از مبلمان برای تقسیم بندی فضا

مردیت ماهونی (Meredith Mahoney) مؤسس و مدیر طراحی (Birch Lane)، با قرار دادن مبلمان فضاهای بزرگ و مسطح را به قسمت های مجزا تقسیم می کند. به این صورت که مبلمان چندتکه ال شکل و فرش فضای نشیمن را تعریف می کند و با وجود اینکه فضا تقسیم شده است، می توانید به راحتی از قسمتی به قسمت دیگر جابه جا شوید.

دکوراسیون شیک

۱۳. ابعاد مبل

خیلی ساده است، سعی کنید طبق قانون امیلی هندرسون (Emily Henderson) عمل کنید، یک اتاق بزرگ باید دارای مبلمان بزرگ باشد، اتاق های متوسط ​​باید دارای مبلمان متوسط ​​باشند و اتاق های کوچک باید مبلمان با ابعاد کوچک تر داشته باشد. بقیه وسایل خود را به نسبت ابعاد مبل خود انتخاب کنید.

دکوراسیون شیک

۱۴. افزودن پنجره های اصلی فضای بیرونی به داخل خانه

طبق پیشنهاد گرانت گیسبون (Grant K. Gibson)، اگر کودک یا حیوان خانگی در منزل دارید کنار پنجره ها یک نشیمن بسازید.

دکوراسیون شیک

۱۵. فضای تیره و تاریک

به توصیه طراح داخلی اورلاند سوریا (Orlando Soria)، یک اتاق با پنجره بزرگ و نور طبیعی را می توانید با رنگی تیره و خالص یک دست رنگ کنید. با برخی رنگ ها می توانید فضا را عامدانه رمانتیک کنید.

دکوراسیون شیک

۱۶. استفاده از نردبان به عنوان قفسه

در ایجاد فضاهایی برای نگهداری وسایل خود خلاق باشید و از آن نترسید. مانند جوی مویلر (Joy Moyler) که دوست دارد، از نردبان برای نگهداری حوله استفاده کند.

دکوراسیون شیک

۱۷. قرار دادن مبلمان وسط فرش

از نظر جنیس سیمونسن (Janice Simonsen)، اگر مبلمان را مانند میز ناهارخوری درست در وسط اتاق قرار می دهید، فرشتان باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا تمام مبلمان، ازجمله صندلی ها، به راحتی بر روی آن قرار گیرند. اما در اتاق های نشیمن بزرگ، مشکلی نیست که فقط پایه های جلویی روی فرش باشد. 

۱۸. تزیین ورودی خانه با آینه

ورودی خانه اولین چیزی است که مهمانان می بینند، بنابراین دانا گیبسون (Dana Gibson) پیشنهاد می کند که برای داشتن یک دکوراسیون شیک ورودی را با یک آینه و اثاثیه ای چیدمان کنید که بیانگر طراحی تمام بخش های خانه باشد.

دکوراسیون شیک

۱۹. رنگ کردن کمدها

سلیقه لیزا آدامز (Lisa Adams) طراح لباس معروف هالیوود، قاب و جالباسی فلزی و سقف زردرنگ برای کمد دیواری است. چرا که لباس ها شیک تر به نظر می رسند.

۲۰. پر کردن شومینه

در یک دکوراسیون شیک هیچی چیز نباید بدون دلیل باشد. پس در فصل گرما شمع های استوانه ای با اندازه های مختلف را درون شومینه بدون استفاده قرار دهید. با شمعدانی و پایه های شمع، شکل و شمایلی متفاوت به آن می بخشید و شیک تر خواهد بود.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

ایده هایی برای استفاده از رنگ قرمز در اتاق غذاخوری

اتاق غذاخوری و ویژگی های فضا و تزئینات آن به ویژه از نظر خانواده ها چالش بزرگی محسوب می شو…