صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون دکوراسیون بی نظیر خانه ۲۵ متری

دکوراسیون بی نظیر خانه ۲۵ متری

۲
دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک
denitte

دالی روبیانو (Dolly Rubiano) دو سال است که در خانه دوبلکس کوچک ۲۵ متر مربعیش زندگی می کند. این خانه که متحرک هم هست به روبیانو اجازه می دهد آن را هر جا که دلش می خواهد ببرد. خانه روبیانو که در سه ماه ساخته شد، در حال حاضر در یک مزرعه در استرالیا مسقر شده. این خانه ۲۵ متر مربعی دو خوابه است، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حتی یک کمد جادار هم دارد که می توان در آن قدم زد!

طراحی خانه های دوپلکس (Duplex) – که به اشتباه دوبلکس رایج شده اند- راهکاری فوق العاده برای فضاهای کوچک است. اگر فکر می کنید خانه های دوبلکس حتما مساحتی بزرگ دارند، با راه پله های گردان و نرده های چوبی در اشتباه هستید. طراحی خانه های دوپلکس کوچک گاهی داخل یک آپارتمان هم امکان پذیر است و می توان با مصالح مدرن و امروزی و ایجاد یک سقف کاذب فضای دیگری در ارتفاع بالاتر خانه ایجاد کرد که دست کم از یک طبقه اضافی نداشته باشد. کاری که روبیانو انجام داده است.

روبیانو می گوید:«کوچک بودن خانه به معنی این نیست که از وسایل مورد علاقه تان دل ببرید.» او علاقه اش به فضاهای کوچک را وقتی کشف کرد که مثل امروزِ شما داشت یک مقاله درباره یک خانه کوچک کامیونی می خواند؛ حدودا هفت سال پیش. بعد از آن او یک شب را در یک کامیون خوابید این اتفاق آنقدر هیجان انگیز و رضایت بخش بود که تصمیم گرفت خانه متحرک و کوچک خودش را داشته باشد.

تا اینکه در نهایت دو سال پیش رویا محقق شد و روبیانو با کمک یک طراح داخلی که قابل حمل هم باشد و به هر جا دوست دارد برود. مزرعه ای که در حال حاضر خانه در آن قرار دارد پر از این خانه های کوچک است. صاحب این مزرعه خودش هم تعدادی از این خانه های کوچک را می سازد که خانواده و دوستان در آن مستقر می شوند.

ساخت بنای اصلی فقط سه ماه طول کشیده است و یک ماه دیگر صرف دکوراسیون داخلی خانه شده تا جای مناسبی برای زندگی باشد. خانه شامل سطوح چوبی، کابینت های سفید و تا دلتان بخواهد زیادی گل و گیاه است. درهای فرانسوی رو به یک آشپزخانه بزرگ -البته به نسبت خانه (!)- باز می شوند و نور زیادی را به داخل خانه می آورند. گیاهان هم از این نور نهایت استفاده را می کنند.

خانه عروسکی بزرگترها

سبک دکوراسیون این خانه دوبلکس کوچک ترکیبی از سبک های مینمال، قدیمی، بوهو و وسایل دست ساز است. به خانه روبیانو لقب «خانه عروسکی بزرگ» داده اند.

بزرگترین چالش در طراحی یک خانه کوچک کمبود فضاهای عمودی و افقی است. تقریبا همه چیز در این خانه از حد معمول کوچک تر است. برای مثال اجاق گاز فقط دو شعله دارد و بیشتر وسایل از دیوار آویزان شده است. اتاق خواب روبیانو بالای آشپزخانه قرار دارد و او حتی توانسته یک تشک بزرگ را هم در آن جا دهد. این اتاق زیرشیروانی آسمان را هم نمایش می دهد و نور را به اتاق می آورد. و با فضای انباری که روبیانو در اتاق ساخته باز هم از فضا نهایت استفاده شده است.

برای روبیانو اولویت اول جمع و جور کردن و نظم و ترتیب دادن به همه چیز است اما از آن جایی که فضای انبارش زیادی برای وسایل ساخته است نیازی نبود تا از دست وسایلش خلاص شود. او همچنین توانسته یک کمد جادار بسازد که می تواند توی آن قدم هم بزند. این کمد در اتاق رختشویخانه قرار دارد؛ یکی دیگر از بخش های کاربردی خانه.

این خانه ۲۵ متری یک اتاق زیرشیروانی دیگر نیز دارد که از آن به عنوان اتاق مهمان استفاده می شود.

دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک

سادگی را در آغوش بکشید

خانه برق هم دارد. روبیانو برق خانه از یک پریز که در مزرعه تعبیه شده تامین می کند. البته برق خانه با انرژی خورشیدی نیز تامین می شود که این یعنی می تواند به هر جا که دوست دارد سفر کند.

سرویس بهداشتی زیر اتاق مهمان قرار دارد و دارای یک توالت کمپوست است. گیاهان در اینجا هم حضور دارند و نقطه قابل توجه سینک چوبی آن جاست. در واقع سینک را خود روبیانو از یک کاسه چوبی سالاد درست کرده است.

روبیانو می گوید: «من با زندگی در یک خانه کوچک مشکلی ندارم زیرا به دنبال یک زندگی ساده و به دور از آشفتگی هستم که دوستدار محیط زیست هم باشد. برای این زندگی شما باید سادگی را در آغوش بگیرید و از داشتن وسایل کمتر خوشحال باشید.»

دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک
سادگی را در آغوش بگیرید و از داشتن وسایل کمتر خوشحال باشید

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۱

۲ نظر

 1. حنا

  ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ ساعت ۱۳:۰۵

  منم عاشق خونه های کوچیکم ولی هیچکس درک نمیکنه چطور ممکنه یکی عاشق خونه کوچیک باشه

  پاسخ دهید

 2. نینا

  ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ ساعت ۱۳:۰۷

  در جواب شما حنا خانم باید بگم خونه های کوپیک خوبن ولی دیگه نه در حد ۲۵ متر نهایتا ۵۰ متر دیگه

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۲۰ نکته طلایی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

با وجود چالش های گوناگونی که زندگی در خانه های کوچک به همراه دارد، طراحی دکوراسیون این خان…