صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون دکوراسیون با بین بگ؛ یک صندلی مدرن با قدمت چندهزارساله

دکوراسیون با بین بگ؛ یک صندلی مدرن با قدمت چندهزارساله

۰
بین بگ
ارسال خبر

این مقاله در مورد با بین بگ یا کیسه لوبیاست، کیسه لوبیا چه ربطی به دکوراسیون دارد؟ شاید اگر آن را نشناسید ارتباطش به نظرتان خیلی عجیب یا متفاوت بیاید. پس اگر حتی یک مقدار احساس کنجکاوی تان گل کرده است با ما به سطرهای پایین تر بیایید.
کارشناسان توصیه می کنند که بین ۱۰ تا ۵۰ درصد از ارزش خانه خود را برای وسایل آن هزینه کنید و خرید مبلمان معمولا از خریدهای پرهزینه محسوب می شود. با این حال اگر می خواهید با چند قطعه مبلمان فضای خانه را به طور کل تغییر دهید و هزینه زیادی هم نکنید پس باید به روش ها و تزیین های مختلف دیگر بیندیشید. مثلا تا به حال به تزیین خانه خود با کیسه ها بزرگ لوبیا فکر کردید؟!

تاریخچه بین بگ

گفته می شود که بین بگ ها یا کیسه های لوبیا را اولین بار مصریان باستان در ابعاد بسیار کوچک ساختند و همچنین بومیان آمریکایی در دشت های بزرگ ایالت متحده چنین وسیله ای را ساخته بودند که در ابتدا از آن برای بازی استفاده می شده و به پرتاب کیسه لوبیا معروف بوده است. این نشیمن ها را چینی ها به عنوان ابزار آموزشی تای چی به کار می بردند و کار با آن به نوعی بازی و تمرین بود. تای چی یک هنر رزمی است که بر دفاع شخصی و بالا بردن قدرت درونی تمرکز دارد. این هنر رزمی که از قرن ۱۲ آغاز شد، شامل حرکاتی آرام و قدرتمند است. تای چی کارها این نشیمن ها را با یک پا روی پای دیگر می انداختند تا به این شکل تمرکز، تعادل و هماهنگی ذهن و بدن خود را قوی کنند.

بین بگ
این محصول نمونه ای خوب از صندلی آناتومیک است، زیرا شکل آن را کاربر تنظیم می کند

کیسه های لوبیا به عنوان صندلی

اولین بار صندلی شنی، یا کیسه لوبیایی یا همان بین بگ را سه طراح ایتالیایی و پیرو گاتی (Piero Gatti)، سزار پائولینی (Cesare Paolini) و فرانکو تئودورو (Franco Teodoro) در سال ۱۹۶۸ طراحی کردند. در دوره ای که توجه به طراحان در برندینگ و تبلیغات مهم بود و گاتی از طراحان شناخته شده ایتالیایی محسوب می شود. به گفته برخی کارشناسان طراحی این صندلی در ادامه جنبش و سبک مدرن انجام شد و گروهی دیگر معتقدند این صندلی از اولین محصولات مبلمان به سبک پست مدرنیسم است چرا که برخلاف چارچوب های مبلمان مدرن طراحی  و در رنگ های شاد و متنوع تولید شد. از این جهت طراحی این صندلی بیشتر به روحیات ساختارگریز و مردم پسند و شاد پست مدرن نسبت داده می شود. اولین بین بگ «ساکو» (Sacco) نام داشت. این صندلی یک کیسه پارچه ای بزرگ بود که سه چهارم از آن با دانه های پلی استایرن پر می شد. این محصول نمونه ای خوب از صندلی آناتومیک است، زیرا شکل آن را کاربر تنظیم می کند.
اگر به فکر یک صندلی راحت هستید اما مطمئن نیستید که آن را کجا می توانید قرار دهید یا چه کار کنید که شیک به نظر برسد، این نشیمن همان چیزی است که باید انتخاب کنید. بین بگ ها فضای کمتری را اشغال می کنند، مناسب برای سبک مینیمال هستند. هنوز قانع نشدید؟ دلایل زیر را بخوانید.

صندلی شنی برای کودکان

بین بگ ها به راحتی جا به جا می شوند

آیا می خواهید به شخص خاصی نزدیک تر شوید و احساس صمیمیت بیشتری داشته باشید؟ خب فقط بین بگ های خود را به هم نزدیک تر کنید! یا شاید برعکس کودکان شما بخواهند بازی کنند و به فضای بیشتری نیاز داشته باشند، شما می توانید بین بگ ها را به سرعت جا به جا کنید و به گوشه ای منتقل کنید تا فضا برای بازی مهیا شود.

بین بگ
انواع صندلی شنی

این صندلی ها سبک ها و مدل های مختلفی دارند

بین بگ های امروزی در انواع سبک ها، پارچه ها و رنگ ها تولید می شوند. بین بگ های مدرن، بین بگ های بزرگ ارگونومیک و حتی بین بگ های مناسب فضای باز. همچنین این نشیمن ها در سبک ها متفاوت طراحی می شوند.

بین بگ
صندلی شنی برای کاربردهای متفاوت

بین بگ ها به نسبت ست مبلمان ارزان تر هستند

یک مبل تک نفره یا ست مبلمان می تواند خیلی گران باشد اما برای صرفه جویی در هزینه می توانید چند بین بگ ارزان قیمت را با هزینه ای کمتر تهیه کنید.

آن ها به راحتی تمیز می شوند

اگر نوشیدنی روی بین بگ شما بریزد یا بچه ها بعد از نقاشی انگشت های رنگی خود را به همه جای این صندلی بزنند باز هم جای نگرانی نیست. چرا که روکش اکثر بین بگ ها به راحتی جدا می شود و می توانید آن را در بیاورید و بشویید. حتی اگر روکش آن قابل جدا کردن نیست، می توانید روی آن را بشویید و در آفتاب بگذارید تا خشک شود.
حالا که با تاریخچه و مزایای  کیسه های لوبیا آشنا شدید، یک بار دیگر به آن ها فکر کنید، یک محصول با کیفیت و مد روز، شیک، راحت و همه کاره. این صندلی ها هم برای خانه و هم برای فضاهای اداری مدرن و لابی های انتظار مناسب است و در همه اتاق های خانه می تواند کاربرد داشته باشد. اما بین بگ را چطور می توان در دکوراسیون خانه به کار برد؟

بین بگ
می توانید آن را در گوشه ای از اتاق خواب خود جای دهید، بچه ها هم اگر این نشیمن را به عنوان صندلی مطالعه بپذیرند به کتابخواندن علاقه مند می شوند

بین بگ را به عنوان صندلی مطالعه در نظر بگیرید

آیا عاشق مطالعه هستید اما فضای اختصاصی برای آن ندارید؟ خوب مطالعه در تخت خواب می تواند شما را خواب آلود کند و مبل رو به روی تلویزیون  هم حواستان را به تلویزیون پرت می کند، پس یک صندلی کیسه ای لوبیا می تواند برای شما مناسب باشد. می توانید آن را در گوشه ای از اتاق خواب خود جای دهید، بچه ها هم اگر این نشیمن را به عنوان صندلی مطالعه بپذیرند به کتابخواندن علاقه مند می شوند.
تمام آن چیزی که احتیاج دارید، یک صندلی بین بگ بزرگ و راحت است، یک پتوی و یک یا دو بالشت نرم و مناسب است. حالا فقط کافی است کتاب مورد علاقه خودتان را برای مطالعه انتخاب کنید.

مبلمان خود را تکمیل کنید

برای تکمیل تر کردن مبلمان خانه خود، می توانید چند بین بگ با ظاهری مدرن و راحت به اتاق نشیمن خود اضافه کنید. حتما رنگ و پارچه ای انتخاب کنید که دکوراسیون شما را کامل کند، مثلا اگر اتاق نشیمن شما رنگارنگ است، می توانید کیسه لوبیا با رنگ خنثی را انتخاب کنید و برعکس اگر اتاق نشیمن شما به یک رنگ تند احتیاج دارد، می توانید صندلی هایی با رنگ هایی روشن به آن اضافه کنید.
اگر غالبا مهمانان زیادی دارید و نشیمنتان به اندازه کافی نیست به جای جا به جا کردن مداوم صندلی های ناهارخوری به اتاق پذیرایی، می توانید با خرید چند بین بگ به این شرایط ناراحت کننده و ناخوشایند پایان دهید! حتی ممکن است مهمانان از نشستن بر روی مبل چشم پوشی و بین بگ را انتخاب کنند.

بین بگ
می توانید این نشیمن های کوچک را به اتاق کودکان بیاورید و البته همزمان خوشحالی را

بین بگ یک صندلی کودکانه

هیچ کس از نشستن و تغییر شکل دادن این نشیمن ها به اندازه کودکان ذوق زده نمی شود. می توانید این نشیمن های کوچک را به اتاق کودکان بیاورید و البته همزمان خوشحالی را.

بین بگ برای دورهمی دوستانه

اگر می خواهید فضای اتاقتان را بوهمی کنید، بین بگ ها یادتان نرود این نشیمن ها دور یک میز جلومبلی برای یک دورهمی دوستانه کافی است. از این ایده برای یک مهمانی صمیمی مانند نوشیدن یک چای بعد از ظهر یا دورهم مطالعه کردن هم می توانید استفاده کنید.

بین بگ برای فضای باز

این نشیمن ها گزینه مناسبی برای فضای باز یا حیاط خلوت شما هستند. تمیز کردن آن ها راحت است و به راحتی در فصل زمستان یا هنگام باران آن ها را می توانید کنار بگذارید. از انواع ضدآب آن در کنار استخر هم می توانید استفاده کنید.

بین بگ
بین بگ ها نشیمن های مناسبی برای فروشگاه ها هستند

بین بگ ها صندلی مناسب برای فروشگاه ها

شستشوی آسان این نشیمن ها دلیل خوبی برای استفاده از آن ها در فروشگاه های کوچک و بزرگ و بوتیک هاست

بین بگ صندلی آرامش

این نشیمن ها نه تنها بهترین راه برای به روز کردن اتاق هستند بلکه فوق العاده هم راحت هستند، پس لحظه ای وقت بگذارید، آرام باشید و بگذارید شما را در برگیرد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

طراحی داخلی استیم پانک؛ ناشناخته اما جذاب و وهم آلود

همانطور که همه می دانیم سبک های گوناگونی برای طراحی داخلی وجود دارد که نشان دهنده عشق ما ب…