صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون دکوراسیون اتاق خواب مدرن چرا و چگونه؟!

دکوراسیون اتاق خواب مدرن چرا و چگونه؟!

۰
اتاق خواب مدرن
nowrooz

یک اتاق خواب مدرن لزوماً سرد و بی روح نیست. بیشتر به آن به عنوان یک اتاق راحت و شیک برای داشتن یک خواب شبانه راحت، نگاه کنید. اتاقی امروزی برای دغدغه ها و کاربری های امروزی. برای مثال یکی از ویژگی های اتاق مدرن یکدستی فضاست، با هماهنگ کردن رنگ رو تختی با رنگ دیوار و لوازم جانبی دیگر می توانید با ایجاد یکدستی در عین حفظ راحتی فضا، اتاقی شیک و مدرن داشته باشید. اما این تنها راه حل برای مدرن کردن اتاق خواب فعلی شما نیست. در ادامه  15 ایده برای چیدمان اتاق خواب مدرن  آورده ایم که به شما کمک می کند فضای خود را به یک محیط آرام و دنج تبدیل کنید.

اتاق خواب مدرن
استفاده از مبلمان و عناصر فلزی و براق دکوراسیون را مدرن تر می کند

۱. فلز در اتاق خواب مدرن

با استفاده از وسایلی خاص و ویژه به راحتی می توانید فضای اتاق خود را به یک محیطی مدرن تغییر دهید. در اتاق خود یک تخت خواب سایه بانی قرار دهید، هر چند سبک طراحی و ساخت این تخت مناسب همه دکوراسیون‌ها ست، فقط کافی است با اضافه کردن پایه هایی از جنس استیل آن را مناسب برای یک دکوراسیون مدرن کنید. همچنین می توانید با وسایل جانبی چون آباژور یا مبلمان تک، که پایه های آن از جنس استیل است، جلوه بیشتری به طراحی خود ببخشید.

اتاق خواب مدرن

۲. رنگ جسورانه در اتاق خواب مدرن

یک طراح از رنگ ها نمی ترسد، گاهی با استفاده جسورانه از یک رنگ شاخص می تواند کاملاً دکوراسیون شمارا به سبک مدرن نزدیک کند. می تواند این رنگ در طراحی پرده یا به عنوان یک کاغذ دیواری یا حتی پوستر در فضای اتاق به کار رفته شود. رنگ آبی نفتی می تواند انتخابی خوب برای طراحی مدرن شما باشد.

اتاق خواب مدرن

۳. رنگ های گرم در اتاق خواب مدرن

رنگ های خنثی از خصوصیات بارز یک طراحی مدرن هستند، اما اگر فقط از رنگ های خنثی استفاده کنید فضای اتاق ممکن است کمی سرد و بی روح به نظر برسد، پس برای جان بخشیدن به فضا و ایجاد تعادل بصری، از ترکیب رنگ های گرم و سرد در چیدمان خود بهره ببرید. استفاده از تابلو ها، کوسن ها، آباژور یا حتی یک فرش رنگی در وسط اتاق به راحتی جلوه ای خاص به فضا می بخشد.

اتاق خواب مدرن

۴. پالت رنگی شیک در اتاق خواب مدرن

طیف رنگی خاکستری، یک پالت رنگی شیک و مناسب برای ایجاد آرامش در فضای اتاقی مدرن است. این طیف رنگی می تواند در پارچه های به کار رفته در روتختی، کلاهک آباژور، پرده یا به صورت یک پوستر مورد استفاده قرار بگیرد. 

اتاق خواب مدرن

۵. طراحی تک رنگ برای اتاق خواب مدرن

گاهی طراحی به صورت تک رنگ می تواند روشی مؤثر و کارآمد از نظر بصری باشد. یک اتاق خواب تمام سفید می تواند به راحتی طراحی مدرن را به نمایش بگذارد. یک فضای داخلی مینیمال، حس امنیت و آرامش را به مخاطب انتقال می دهد.

اتاق خواب مدرن

۶. طراحی ترکیبی در اتاق مدرن

با قرار دادن وسایل قدیمی تان در کنار وسایل شیک و مدرن، یک طراحی به سبک  دکوراسیون صنعتی مدرن ایجاد کنید. هدف از این سبک چیدمان خانه، نمایش مصالح ساختمانی بدون پوشش است، انتخاب صحیح و کارایی وسایل در این سبک اهمیت بسیاری دارد. ترکیب سطوح فلزی و چوبی از ویژگی های بارز این طراحی است.

اتاق خواب مدرن

۷. عنصر خاص در اتاق خواب مدرن

گاهی اوقات در طراحی اتاق خواب فقط توجه به چند وسیله خاص کافی است. تختخواب گردویی، دراور و پاتختی در یک طیف هماهنگ چوبی کم رنگ، حال مدرنی به فضای مینیمالیستی می دهد.

اتاق خواب مدرن

۸. مبلمان کم ارتفاع

استفاده از وسایلی با ارتفاع کم، یک سبک منحصر به فرد است و حاصل آن یک طراحی مدرن جذاب دور از تصور است. تعادل و تقارن در این سبک، توجه بیننده را به خود جلب می کند. اگر اتاق خواب شما سقف کوتاهی دارد، این ایده مختص شماست.

اتاق خواب مدرن

۹. فضایی برای مطالعه

اتاق خوابتان هر ابعادی که داشته باشد، می توانید در آن فضایی را برای نشستن و مطالعه در نظر بگیرید. به این منظور استفاده از صندلی های تک ایده خوبی است، برای جلوه بیشتر، آن ها را از نوع و جنسی متفاوت از وسایل اتاق انتخاب کنید. استفاده از جنس استیل سبک طراحی شما را کاملاً به سمت سبک مدرن سوق می دهد.

اتاق خواب مدرن

۱۰. دیوار شاخص در اتاق خواب

بهترین ایده برای یک طراحی مدرن شاخص کردن دیوارها است. قطعاً تنها رنگ زدن دیوار با یک رنگ خاص به شاخص شدن آن کمکی نخواهد کرد، سعی کنید یک تکنیک خاص در آن پیاده کنید. می توانید با چند نوار ساده رنگی، هماهنگ با رنگ و چیدمان اتاق، ولی کاملاً پررنگ و چشمگیر جلوه ای خاص به طراحی خود ببخشید. به همین سادگی!

اتاق خواب مدرن

۱۱. سبک اختصاصی

چرا خالق سبک طراحی خودتان نباشید! در سبک طراحی بوهمی، شما می توانید به راحتی بدون در نظر گرفتن قوانین تعریف شده در دکوراسیون، مطابق سلیقه شخصی، طراحی خاص، متفاوت و منحصر به فرد در چیدمان اتاق خود داشته باشید. به دلیل تلفیق راحت آن، با سبک مدرن، به شما پیشنهاد می دهیم حتماً آن را یک بار تجربه کنید. در این سبک وسایل، بافت و نقوش انتخابی هیچ محدودیتی ندارند، هرچه متنوع تر، طراحی شما جذاب تر!

اتاق خواب مدرن

۱۲. دکوراسیون مردانه

برای ایجاد فضایی کاملاً مردانه و همچنین شیک و مدرن، باید از عناصر مناسب برای چیدمان آن استفاده کنید. یک اتاق خواب مردانه جایی نیست که شما در آن سایه های روشن زرد یا صورتی زیادی پیدا کنید، طیف رنگ های تیره و رنگ های گرم در هر فضایی با این سبک، به خوبی کار می کنند. استفاده از وسایلی با پایه فلز طلایی در طراحی این اتاق بیشتر به چشم می خورد. در طراحی مردانه مدرن، استفاده از الگوهای هندسی روی منسوجات و لوازم جانبی به شما این امکان را می دهد که زیبایی بیشتری به فضا ببخشید.

اتاق خواب مدرن

۱۳. تاج تحت خاص

اگر می خواهید تغییری اساسی در اتاق ایجاد کنید، انتخاب یک تاج تخت با طراحی کاملاً متفاوت از حالت معمول، ایده ای مناسب برای شماست. برای طراحی فضایی مدرن سعی کنید نقوش هندسی در آن به کار بگیرید و برای جلوه بیشترش، از نورپردازی کمک بگیرید. اگر سقف بلندی دارید، تاج تخت بلند بریتان عالی است. بسته به نوع انتخاب تاج تخت خود، در پشت آن از کاغذ دیواری ساده یا طرح دار استفاده کنید.

اتاق خواب مدرن

۱۴. عناصر تزیینی خاص

گاهی استفاده از لوازم تزیینی خاص و عتیقه طیف رنگی خاکستری و روتختی های بافت دار می توانند تاثیر بسزایی در ایجاد یک طراحی مدرن داشته باشند.

اتاق خواب مدرن

۱۵. رنگ زرشکی در دکوراسیون مدرن

استفاده از رنگ زرشکی راهی دیگر برای ایجاد یک فضای مدرن است. رنگ زرشکی علاوه بر جان بخشیدن به فضا، شادمانی همراه خود دارد. یادتان نرود! زیاده روی در استفاده از آن، می تواند حس خشم را نیز در افراد ایجاد کند. انتخاب ترکیب رنگ مناسب در چیدمان فضا با این رنگ بسیار اهمیت دارد، زیرا جلوه ای که در ترکیب این رنگ با رنگ های هماهنگ آن است به مراتب بیشتر از ترکیب آن با رنگ های متضاد است. ضرورتی به استفاده از این رنگ در اجزاء اصلی دکوراسیون شما نیست، کافی است با اضافه کردن اکسسوری هایی به این رنگ، فضا را از یکنواختی خارج کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

+۱۰ میز توالت مدرن که اتاق شما را جذابتر می کند

میز توالت از جمله عناصر دکوراسیون است که تنوع بالایی در طرح و رنگ دارد چرا که طرفداران زیا…