صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون دکوراسیون اتاق خواب عروس باید چگونه باشد؟

دکوراسیون اتاق خواب عروس باید چگونه باشد؟

۰
دکوراسیون اتاق خواب عروس
nowrooz

ازدواج فقط پیوند دو فرد نیست بلکه شروع زندگی تازه ای است؛ شکل جدید رابطه، مسئولیت های جدید و سبک تازه ای از زندگی. به دکوراسیون خانه عروس هم باید توجه ویژه ای شود و هر اتاق براساس دکوراسیون و کاربرد چیده شود. اگر تازه ازدواج کرده اید یا در شرف ازدواج هستید می توانید کار دکوراسیون خانه عروس را با اتاق خواب شروع کنید. اتاق خواب محل آرامش و آسایش است و روز در آنجا شروع و تمام می شود بنابراین مهم است که حس خوبی به این اتاق داشته باشید و برای تجدید قوا محلی راحت و دنج باشد. ایده های مختلفی برای دکوراسیون اتاق خواب عروس وجود دارد، در این دکوراسیون باید سبک و ابعاد تخت، رنگ دیوارها و تزیینات را حتما در نظر بگیرید. البته پیش از هرچیز باید سلیقه خودتان را در نظر بگیرید و طبق آن جلو بروید. توصیه های زیر را برای دکوراسیون اتاق خواب عروس بخوانید:

سبک دکوراسیون اتاق خواب عروس

برای انتخاب نوع تخت، رنگ و حتی جنس پرده و روتختی اول باید سبک دکوراسیون اتاق خواب عروس را انتخاب کنید. اتاق خواب رویایی شما شبیه به اتاق خواب شاهزاده های داستانی است؟ سرتاسر سفید و طلایی با تزیینات یشم و ابریشم؟ یا اتاقی مدرن و امروزی است؟ تصمیمتان را همینجا بگیرید، چندان جالب نیست یک سرویس چوبی و تختخواب مدرن و ساده قهوه ای تیره را با تور و گل قرمز و صورتی بیارایید.

تختخواب اتاق عروس

تخت خوابی که برای دکوراسیون اتاق خواب عروس انتخاب می کنید، فارغ از سبکش باید راحت باشد. انتخاب ابعاد درست تخت خواب بسیار مهم است و بزرگی یا کوچکی بیش از اندازه دردسرساز است. اگرچه این روزها ابعاد اتاق خواب اندازه تخت خواب را هم تعیین می کنند اما اگر اتاق خواب جاداری دارید می توانید تخت خواب بزرگ تری تهیه کنید. تخت خواب معمولا به عنوان نقطه کانونی اتاق درنظر گرفته می شود، بنابراین ظاهر تخت خواب و روتختی در چگونگی دکوراسیون اتاق خواب عروس نقش مهمی دارد. تختخواب کوئین ۱۶۰ سانتی متر عرض و تخت کینگ ۱۸۰ سانتی متر عرض دارد. اما اگر فکر می کنید قرار است به زودی نوزادی هم به خانواده دو نفره تان اضافه شود و بخواهید آن را میان خودتان بخوابانید، سوپرکینگ با ۲ متر عرض انتخاب بهتری است. این البته به ابعاد و اندازه اتاقتان هم بستگی دارد.
مسئله بعدی تشک است. تشک تخت باید راحت باشد در غیر این صورت خواب شبانه تبدیل به عذاب می شود. تشک خیلی نرم یا خیلی سفت خواب راحت را از بین می برد. تشک های به اصطلاح خوشخواب یا فنری به دو دوسته فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می شوند. تشک های فنر منفصل مزایای بیشتری دارند از جمله اینکه موقع تکان خوردن همسرتان، تشک زیر شما هم بالا و پایین نمی شود. هرکدام از فنرهای این نوع تشک داخل پاکتی قرار گرفته اند و ارتعاش را به فنر بعدی منتقل نمی کنند. همچنین تشک های مموری فوم بیشترین حمایت را از بدن دارند و به فرم بدن درمی آیند و سبب می شوند فشار متعادلی به بخش های مختلف بدن از شمت تشک وارد شود. فوم سرد نیز بهترین نوع فوم است، به دلیل فرایند تولیدش حالت ارتجاعی و دوام بیشتر دارد.
حین خرید ملحفه در درجه اول راحتی و سپس زیبایی را درنظر بگیرید. همچنین عده ای به نوع خاصی از پارچه ها حساسیت دارند، دقت کنید پارچه ای که انتخاب می کنید برای خودتان یا همسرتان حساسیت زا نباشد.
گذاشتن چند بالش اضافی روی تخت ضمن کمک به زیبایی دکوراسیون اتاق خواب در راحتی بیشتر هم موثر است و به بهتر قرار گرفتن کمر و پاها کمک می کند. وجود حداقل یک میز پاتختی در دکوراسیون اتاق خواب نو عروس هم ضروری است.

انتخاب طیف رنگی چشم نواز

رنگ ها چه روی دیوار، چه فرش و چه پرده نقش مهمی در طراحی داخلی بازی می کنند. رنگ های گرم اگرچه انرژی بخش هستند اما اگر به میزان زیاد استفاده شوند می توانند به مرور زمان موجب احساسات ناخوشایند شوند. انتخاب ترکیب رنگی غلط می تواند تمام حس و حال خوب را از بین ببرد.
پیش از هرچیز به خاطر داشته باشید رنگ قسمت های مختلف دکوراسیون اتاق خواب عروس باید با هم هماهنگی داشته باشند و رنگ پرده، فرش، تخت خواب، روتختی و … باید با هم سازگار باشند. یعنی یا طیفی از یک رنگ باشند و یا همدیگر را تکمیل کنند و به تعادل برسانند. همچنین رنگ کمک زیادی به بزرگ تر نشان دادن ابعاد اتاق خواب می کند بنابراین؛ اگر اتاق کوچکی دارید می توانید به کمک رنگ روشن مثل سفید، کرم، عاجی یا برنز آن را بزرگ تر نشان دهید. به طور کلی رنگ های روشن آرامش بخش و گزینه مناسبی برای دکوراسیون اتاق خواب عروس هستند. اما اگر رنگ های خاص تر را دوست دارید به سراغ رنگ های پاستلی بروید.

دکوراسیون اتاق خواب عروس

پرده دور تخت، انتخابی رمانتیک

پرده ها هم جزو عناصر مهم در دکوراسیون هستند. به جز پرده پنجره اتاق خواب که نقش مهمی در دکوراسیون اتاق خواب عروس دارد با انتخاب تخت هایی با پایه های ستونی یا به اصطلاح تخت سایه بان دار، که قابلیت نصب پرده دارند می توانید فضای اتاق خواب را رمانتیک تر کنید. جنس پرده ها می تواند از پارچه های مختلفی مثل لینن، ابریشم، مخمل یا حریر باشد. رنگ پرده را هم هوشمندانه انتخاب کنید تا با سایر عناصر اتاق سازگار باشد.

تزیین دکوراسیون اتاق خواب عروس

اضافه کردن وسایل دکوری و همچنین گل و گیاه روح تازه‌ ای به اتاق می بخشد و آن را زیباتر می ‌کند. گل ها حس مثبتی به اتاق می ‌دهند و حال و هوا را عوض می کنند. اضافه کردن گل‌ های تازه و تعویض آن از هر چند روز یکی از بهترین گزینه‌ های دکوراسیون اتاق خواب عروس است. با گل آرایی می توانید، تخت و پرده را هم تزیین کنید.
شاعر می گوید گل همین پنج روز و شش باشد، مدتی که از شروع زندگی مشترک بگذرد احتمالا دیگر مثل سابق به فکر تعویض زود به زود گل ها نخواهید بود، پس بهتر است از همین الان به فکر گلدان باشید. گیاهانی مثل سانسوریا و آلوئه ورا هوا را تصفیه می کنند و برای اتاق خواب انتخاب های مناسبی هستند.
دیوارهای خالی نشان از نقص در دکوراسیون است. اگر دیوار خالی دارید، یک تابلو نقاشی با سبک دکوراسیون اتاقتان می تواند آن را شیک تر کند. علاوه بر این می توانید از الان روی دیوار اتاق خواب جای مناسبی برای نصب عکس دونفره و دست گل و کارت عروسی انتخاب کنید و یک قفسه دیواری ویترینی برای این کار تدارک ببینید. چراغ های ریسه ای هم گزینه مناسب دیگری برای تزیین هستند.
به جز تابلو و مجسمه و اشیای دکوری رایج از دکوراسیون اتاق خواب عروس می تواند جای کوچکی برای اشیای دیگر هم داشته باشد. هر آنچه به آن دلبستگی دارید و می تواند پیوندی باشد بین زندگی جدید و خاطرات پیش از آن؛ والدین و دیگر اعضای خانواده تان.

دکوراسیون اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروس را مرتب نگه دارید

وجود کمد و کمد دیواری در اتاق خواب عروس ضروری است. انواع کمد باعث می شود شلوغی و بی نظمی اتاق کم شود و وسایل همه در کمد قرار بگیرند و از آشفتگی اتاق کم کنند. خلوت نگه داشتن اتاق خواب عروس به خصوص درمورد اتاق خواب های کوچک مهم است. شلوغی و آشفتگی در اتاق کوچک بیشتر به چشم می آید و مانع از دیده شدن دکوراسیون زیبا می شود.
بنابراین علاوه بر مرتب نگه داشتن اتاق خواب عروس سعی کنید از اصول دکوراسیون مینیمال پیروی کنید و تا حد ممکن وسایل را در کمدها و کشوها قرار دهید تا اتاق در خلوت ترین حالت خود باشد.

نورپردازی مناسب را فراموش نکنید

ممکن است به اتاق خواب به فضایی برای خواب و استراحت نگاه کنید و به نورپردازی آن توجهی نکنید در صورتی که نورپردازی اتاق خواب مانند هر اتاق دیگری اهمیت زیادی دارد. نور طبیعی به شادابی صبحگاهی و زیبا جلوه کردن اتاق خواب عروس کمک می کند. همچنین نور طبیعی در رشد گلدان هم موثر است بنابراین اگر در اتاق خواب پنجره دارید نور را از اتاق دریغ نکنید.
اگر پنجره ندارید یا برای ساعاتی که خورشید در آسمان نیست برنامه ریزی می کنید آباژورها انتخابی مناسب هستند. نور آباژورها برای یک اتاق خواب می تواند کافی باشد و آزار دهنده هم نیست. این نور ملایم به آرامش بیشتر چشم و ذهن کمک می کنند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

شلف ایستاده برای کدام اتاق و کاربرد مناسب است؟

شلف ها در واقع قفسه بندی های متنوعی هستند که از آن ها برای نگهداری و نظم دهی به وسایل، در …