صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۱۰ ایده خاص برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان

۱۰ ایده خاص برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان

۰
دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان
nowrooz

چیدن و طراحی کردن یک اتاق برای یک نوجوان، ممکن است چالش برانگیز یا حتی تا حدودی تنش زا باشد. باید تعادلی حساس را بین آزادی دادن به نوجوانان (برای ابراز سلیقه) و هماهنگی و بکارگیری سلیقه جمعی در بقیه قسمت های خانه رعایت کرد. یک اتاق خواب ایده آل نوجوان، تمام راه ها و امکانات را در نظر می گیرد تا نوجوانان بتوانند فضای مخصوص خودشان را داشته باشند: وسایلشان را پهن کنند، کارهای مدرسه را انجام بدهند، با دوستانشان وقت بگذرانند و استراحت کنند و البته به مقدار کافی بخوابند. در این مطلب، چند ایده خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان را بررسی می کنیم.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان
آبی سیر روتختی ها که انگار درست از دل دریا آمد

تم داشته باشید، حتی یک تم نامحسوس

داشتن یک تم ثابت و منسجم، اتاق را همیشه زیبا و منظم نگه می دارد. درست مثل گرفتن یک مهمانی جذاب، تم داشتن در چیدن اتاق هم کمک زیادی به شما می کند. البته مراقب باشید که فضا لوس و خنده دار نشود! این اتاق خواب را ببینید که با یک پالت رنگی تابستانی و ساحلی چیده شده. از تخته های موج سواری چیده شده روی دیوار گرفته تا آبی سیر روتختی ها که انگار درست از دل دریا آمده. این اتاق با وجود این که مشخصا یک سلیقه شخصی را دنبال می کند، کودکانه از آب در نیامده چون ساده و خیلی خیلی مرتب است. با فرزند نوجوانتان همفکری کنید و تم را از سلیقه و علایق خودش انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان
روتختی ها، ملحفه ها و به طور کلی ظاهر تخت ها را تغییر بدهید

برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان تخت ها را تغییر بدهید

اگر بچه ها یک اتاق مشترک دارند یا تخت هایشان را چند سال پیش خریده اید و حالا به هر دلیلی نمی خواهید تخت بزرگ تر بگیرید، می توانید اتاق را به شکلی موثر تغییر بدهید. روتختی ها، ملحفه ها و به طور کلی ظاهر تخت ها را تغییر بدهید و از فرزندانتان بخواهید خودشان مدل پارچه ها را انتخاب کنند. این طوری، استایل شخصی هرکدامشان روی تخت ها کاملا مشخص است.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان

در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان هوشمندانه از وسایل نگهداری کنید

در این اتاق خواب زیبا، پارچه های لینن ساده و استفاده از شکل ها و مواد ارگانیک بیشتر از هر چیزی چشممان را می گیرند اما قهرمان واقعی اتاق، فضاها هستند. اگر شما یا فرزند نوجوانتان اهمیت زیادی به نظم و ترتیب وسایل و شیوه نگهداری از آن ها می دهید و دوست ندارید همه چیز وسط اتاق پخش و پلا باشد، این مدل چیدمان برایتان ایده آل است. شلف های دیواری، میزهای چند طبقه و قلاب های آویز می توانند فضاهای خوبی برای نگهداری از وسایل شخصی باشند.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان
مکعب های مسکونی توکار و میز کوچک اتاق را به یک فضای کار تبدیل کرده اند

یک کلوپ خانگی بسازید

اگر فضا و تجهیزات لازم را دارید، چرا که نه! این اتاق را ببینید که مکعب های مسکونی توکار و میز کوچکش آن را به یک فضای کار تبدیل کرده اند و همزمان قسمت بالایی، برای وقت گذراندن با دوستان و استراحت عالی است. با یک ننوی سقفی، فرش های ساده و مبلمان مناسب نوجوانان می توانید این فضا را در یک اتاق  یک طبقه هم بسازید.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان

سبک مدرن در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان اگر روی قطعاتی سرمایه گذاری کنید که چندان هم مد روز نیستند (در واقع همیشه مد می مانند)، به سادگی می توانید آن ها را دوباره و دوباره در هر چیدمانی به کار ببرید و شخصی سازی شان کنید. مثلا این چهارچوب کلاسیک تخت، برای یک کودک خوب است و می تواند برای نوجوانان هم مناسب باشد. اگر نوجوان شما با بالاتر رفتن سنش، یک دکوراسیون کمی بزرگسالانه تر خواست، می شود با اضافه کردن کوسن یا تغییر رنگ ها آن را به دست آورد. چراغ های دیواری، همان قدر که جذاب است، فضا را شلوغ نمی کند.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان
این اتاق آن قدر شاد و بازیگوشانه است که به عنوان یک اتاق نوجوان هم می شود کاربرد داشته باشد

رنگ های گرم و زنده

با وجود نظم و ترتیب این اتاق (که باعث می شود برای یک بزرگسال هم مناسب باشد)، آن قدر شاد و بازیگوشانه است که به عنوان یک اتاق نوجوان هم می شود کاربرد داشته باشد. این کاربرد چندگانه به دلیل رنگ های شادی است که در کنار چهارچوب کلاسیک تخت و صندلی متفاوت، آن را به یک فضای دوست داشتنی تبدیل کرده اند. اگر به دنبال کاربرد متفاوت رنگ هستید، یک تابلوی شاد یا کوسن های رنگارنگ هم می توانند به شما کمک کنند.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان
این تخت داخل دیوار ساخته شده و فضای زیادی را میان اتاق باز کرده

با تخت های دو طبقه حداکثر استفاده را از فضا ببرید

تخت های دو طبقه، معمولا ما را یاد چیدمان کودکانه و فضای اتاق خواب بچه ها می اندازند. اگر می خواهید آن ها را وارد فضای نوجوانانه کنید، این اتاق را ببینید و از آن ایده بگیرید. این تخت داخل دیوار ساخته شده و فضای زیادی را میان اتاق باز کرده تا ساکنان اتاق جا برای انجام کارهایی غیر از خوابیدن هم داشته باشند. تخت دو طبقه همچنین در خانه های کوچک، به نوجوانان فضایی جدا از بقیه اعضای خانواده می دهد تا با خیال راحت استراحت کنند.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان
یک اثر هنری بزرگ انتخاب کنید و روی دیوار اتاق بزنید

آثار هنری بزرگ و برجسته

با همکاری نوجوانان، یک اثر هنری بزرگ انتخاب کنید و روی دیوار اتاق بزنید. این اثر می تواند نقاشی، چاپ دیجیتالی یا حتی یک کلاژ دست ساز باشد. خود این کار، قدمی کوچک اما مفید برای ایجاد حس مشارکت برای فرزندتان است و این حس را به او می دهد که اتاقش فضایی شخصی و اختصاصی است.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان
این دیوارها را می توانید با استفاده از کاغذ دیواری و رنگ بسازید

دیوارهای طرح دار

این دیوارها را می توانید با استفاده از کاغذ دیواری و رنگ بسازید. اگر اتاق نوجوان شما نسبتا کوچک است و می خواهید که بزرگ تر به نظر برسد، طرح های عمیق می توانند به شما کمک کنند.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک نوجوان
بهتر است اتاق را با طراحی خنثی (و حتی رنگ های خنثی) بچینید

در چیدمان منعطف باشید

نوجوان ها معمولا بین سیزده تا هجده سالگی، چندین بار سلیقه و عقاید شخصی شان را متحول می کنند. طبیعی است که فضای زندگی شخصی شان هم باید طوری طراحی شود که با این تغییرات هماهنگ باشد. بهتر است اتاق را با طراحی خنثی (و حتی رنگ های خنثی) بچینید و خیلی در طرح ها و بافت ها دخالت نکنید تا جای تغییر داشته باشند. برای بازی، درس خواندن، آویزان کردن پوستر  و نقاشی یا حتی وسایل جدیدی مثل ساز و بوم نقاشی جا در نظر بگیرید.

میانگین امتیازات ۴.۸ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

شلف ایستاده برای کدام اتاق و کاربرد مناسب است؟

شلف ها در واقع قفسه بندی های متنوعی هستند که از آن ها برای نگهداری و نظم دهی به وسایل، در …