صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون بهترین پالت ها برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ آبی

بهترین پالت ها برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ آبی

۰
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
denitte

آبی رنگ آسمان و اقیانوس، رنگی آرام کننده، صلح طلب و تسکین دهنده است. آبی روح و جان را آرامش می بخشد، بر هوش حواس تاثیر می گذارد و خلاقیت و تحرک را در انسان فعال می کند. آبی بعد از رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری و قهوه ای از محبوب ترین رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب شناخته شده است. آبی می تواند با تمام رنگ های دیگر هماهنگی ایجاد کند. ترکیب رنگ آبی را با هر رنگ دیگری معجزه می کند، چه آبی ملایم باشد چه آبی زنده فرقی نمی کند. آبی تنالیته های متنوعی دارد مطمئن باشید می توانید آبی پیدا کنید که با انتخاب رنگی شما جور در بیاید. خود را در دام این کلیشه نیندازید که آبی رنگی پسرانه است. با ترکیب آبی با رنگ های دیگر می توانید اتاق خوابی زیبا به دختران خود هدیه بدهید و آنها را از ویژگی های روانشناسی این رنگ بهره مند کنید. در این مطلب برای افرادی که می خواهند دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ آبی داشته باشند چند ترکیب رنگی آبی با سایر رنگ ها را معرفی می کنیم.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
، فضایی که این دور رنگ در کنار یکدیگر ایجاد می کنند خارق العاده است

ترکیب آبی و سبز

ترکیب دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ آبی و سبز در کنار یکدیگر هارمونی بی نظیری دارند. ترکیب تنالیته های روشن این دور رنگ شگفتی می آفریند، فضایی که این دور رنگ در کنار یکدیگر ایجاد می کنند خارق العاده است. ولی اگر به دنبال اتاق دخترانه ای با فضایی سرزنده و پویا هستید ترکیبی از آبی روشن با سبز لیمویی شما را به خواسته تان می رساند سبز لیمویی رنگی است زنده که شادابی را افزایش می دهد و سبب احساس شادی و رفع کسالت می شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
ترکیب رنگی بی نظیری که اگر در انتخاب طیف های آنها دقت لازم به خرج داده شود اتاق خواب دخترانه کاریزماتیک و مجللی را به شما عرضه می کند

با ترکیب آبی و قهوه ای تضاد ایجاد کنید

این روزها با رواج یافتن تضاد رنگی در دکوراسیون ترکیب آبی و قهوه ای طرفداران بسیاری پیدا کرده است، ترکیب رنگی بی نظیری که اگر در انتخاب طیف های آنها دقت لازم به خرج داده شود اتاق خواب دخترانه کاریزماتیک و مجللی را به شما عرضه می کند. آبی فیروزه ای می تواند در کنار قهوه ای شکلاتی به بهترین شکل جلوه گری کند. این ترکیب رنگی انرژی بخش جذابیتی محسور کننده به اتاق خواب دخترانه می بخشد.                                                                    .

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
اتاق دخترانه با ترکیب آبی و بنفش ظاهری چشمگیر و گیرا پیدا می کند.   

تنوع در حال و هوای اتاق خواب دخترانه با ترکیب آبی و بنفش

 ترکیب طیف های تیره و زنده آبی و بنفش هر کدام حال و هوایی متفاوت به اتاق دخترانه می دهند. این دور رنگ در کنار یکدیگر می توانند فضایی آرامش بخش ایجاد کنند یا یک اتاق دخترانه دوست داشتی به شما هدیه دهند یا اتاق دخترانه دراماتیک خلق کنند بستگی به انتخاب طیف های رنگی آنها دارد حس و حالی که این دو ترکیب رنگی در فضا القا می کنند بسیار متنوع است. اتاق دخترانه با ترکیب آبی و بنفش ظاهری چشمگیر و گیرا پیدا می کند.                                    

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
قرمز هیجان می آفریند و آبی آرامش

آرامشی همراه با هیجان در ترکیب آبی و قرمز

آیا به دنبال پالت رنگی برای اتاق دخترتان هستید که در عین چشم گیر بودن بتواند از شدت و تندی رنگ انتخابی شما بکاهد و آن را خنثی کند؟ آبی و قرمز را امتحان کنید. قرمز در کنار آبی مخصوصا همرا با سفید یکی از ترکیب رنگ های پالت رنگی روستیک را شکل می دهد. ولی مجبور نیستید با این ترکیب رنگی خود را به طراحی سبک روستیک محدود کنید. سبک های رترو، آسیایی و امروزی نیز در این ترکیب رنگ فوق العاده می شوند. از این ترکیب پالت رنگی می توانید برای اتاق دختر بچه ها استفاده کنید. قرمز هیجان می آفریند و آبی آرامش. ترکیب این دو رنگ و تضاد انرژی آنها حس و حالی فوق العاده به فضای اتاق دخترانه می بخشد.                                                                            

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
کاغذ دیواری ابی طلایی به خوبی با دیگر عناصر اتاق هماهنگ شده است

آبی و درخشش طلایی

اگر سبک دکوراسیون کلاسیک را برای اتاق دخترتان انتخاب کرده اید ترکیب دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ آبی و طلایی ترکیب رنگی بسیار مناسبی برای این سبک است. درخشش رنگ طلایی در کنار آبی تیره فضایی مجلل ایجاد می کند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
سفید در کنار طیف های تیره رنگ آبی هر بیننده ای را به حیرت وا می دارد

 هیچ رنگی به اندازه سفید برای طیف های تیره آبی مناسب نیست

سفید در همراهی با هر یک از رنگ های خالص دکوراسیونی جذاب و درخشان خلق می کند. سفید در کنار طیف های تیره رنگ آبی هر بیننده ای را به حیرت وا می دارد. در اتاق دخترانه ای با این ترکیب رنگی آرامشی رویایی موج می زند. اگر وسایل تزیینی در رنگ طیف های دیگر آبی را به اتاق خواب دختراتان اضافه کنید سرزندگی و شادی را برای او به ارمغان می آورید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
اگر به دنبال اتاق خواب دخترانه آرامش بخشی هستید این ترکیب رنگی را به شما توصیه نمی کنیم

در به کارگیری ترکیب آبی و نارنجی احتیاط به خرج دهید

رنگ های آبی و نارنجی مکمل یکدیگر هستند که در چرخه رنگی درست در نقطه مقابل هم قرار می گیرند. زمانی که آبی با نارنجی همراه می شود ا تضاد میان آنها کاملا مشهود و احساس دراماتیکی که به فضا می بخشند کاملا قابل لمس است. اگر به دنبال اتاق خواب دخترانه آرامش بخشی هستید این ترکیب رنگی را به شما توصیه نمی کنیم. حتی وجود هاله ای از ترکیب رنگی آبی و نارنجی و به کارگیری این ترکیب به عنوان المان تاکیدی طراحی هیجان فراوانی در فضا ایجاد می کند. بنابراین بهتر است در به کارگیری این ترکیب زیاده روی نکنید.   

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
. آبی می تواند برای اتاق خواب دخترانه ای که با سبک روستیک و چوب های روشن طراحی شده است گزینه بسیار مناسبی باشد.

آبی به رنگ های خنثی و بی روح حیات می بخشد        

رنگ های روشن خود به تنهایی زیبا هستند. آنها می توانند در کنار رنگ های دیگر نیز به خوبی زیبایی خود را به رخ بکشند. اما این رنگ ها به تنهایی در عین زیبایی فضایی بی روح خلق می کنند. اگر در اتاق خواب دخترتان آبی تند و زنده را با تم رنگ های روشن و خنثی همراه کنید هم آرامش فراوانی به فضا می بخشید و هم آن را از حالت بی روح بودن خارج می کنید. آبی می تواند برای اتاق خواب دخترانه ای که با سبک روستیک و چوب های روشن طراحی شده است گزینه بسیار مناسبی باشد.           

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
این دو رنگ به شکلی زیبا یکدیگر را کامل می کنند

ترکیب آبی و زرد

آبی و زرد هر کدام به تنهایی احساس بسیار متفاوتی ایجاد می کنند. زرد شادی و گرما به فضا می بخشد در حالیکه آبی آرامش و آسودگی را در فضا القا می کند. با این وجود این دو رنگ به شکلی زیبا یکدیگر را کامل می کنند. برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه آبی را در کنار زرد همراه کنید تا یک فضای پر انرژی خلق شود. همراهی این دور رنگ بیش از آن که فضا را رمانتیک کند به آن حال و هوایی رسمی و شیک می بخشد.  

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با رنگ ابی
خاکستری را به عنوان رنگ غالب دکوراسیون انتخاب کنید.

آبی و خاکستری                                               

آبی و خاکستری آبی و خاکستری هر دو در طیف رنگی سرد قرار می گیرند. برای اینکه این ویژگی آبی و خاکستری اتاق خواب دخترانه را تحت الشعاع خود قرار ندهند، خاکستری را به عنوان رنگ غالب دکوراسیون انتخاب کنید. به طور مثال اتاق خواب خاکستری دخترانه را با جند بالش فیروزهای تزیین کنید تا حس غمزدگی و افسردگی از آن بزدایید. آبی و خاکستری ملایم در کنار یکدیگر همراه با ایجاد آرامش، فضایی صمیمی و دوستانه خلق می کند.                                                  

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

تقریبا در بیشتر اوقات صبح زود بیدار شدن و بیرون آمدن از رختخواب گرم و نرم، کار چندان خوشای…