صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون بهترین ایده ها و راهنمای دکوراسیون آشپزخانه عروس + گالری تصاویر

بهترین ایده ها و راهنمای دکوراسیون آشپزخانه عروس + گالری تصاویر

۰
دکوراسیون آشپزخانه عروس
denitte

چیدمان جهیزیه، یکی از جذاب ترین فعالیت های پیش از مراسم ازدواج محسوب می شود. در گذشته همه خانواده ها عادت داشتند پس از مراسم ازدواج عروس و داماد را تا خانه جدید خود همراهی کنند و در نهایت نگاهی به چیدمان منزل عروس نیز بیاندازند. با وجود آنکه این رسومات کمرنگ شده اما باز هم اهمیت اولین چیدمان منزل عروس از بین نرفته است. امروزه جنبه کاربردی چیدمان در کنار انتخاب سبک و لذت تماشا و استفاده کردن و از وسایلی که نو بودنشان حس تازگی و شادابی را زنده می کند، مهم است. همچنین برای زوج های جوان انگیزه ای برای نشان دادن سلیقه خود به بزرگ ترها وجود دارد و برخی از زوج ها نیز وظیفه چیدمان منزل خود را به یک طراح دکوراسیون داخلی می سپارند و به سلیقه و علم او اعتماد می کنند. هر خانه از بخش های مختلفی برخوردار است و آنچه ما در ادامه قصد داریم به آن بپردازیم، دکوراسیون آشپزخانه عروس است. آشپزخانه را می توان قلب خانه خانواده های ایرانی دانست. تفاوتی ندارد وظیفه آشپزی بر عهده کدام یک از افراد باشد، به هرحال زمانی که برای غذا پختن صرف می شود زمانی طولانی است و هرکسی ترجیح می دهد در محیطی زیبا و کاربردی به این زمان را بگذراند.

انتخاب لوازم برقی در دکوراسیون آشپزخانه عروس

دکوراسیون آشپزخانه عروس فقط شامل مجموعه مبلمان و مبلمان ثابت یعنی کابینت ها نمی شود. یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، گاز و در برخی موارد ماشین ظرف شویی و مایکروفر نیز به همان اندازه تاثیرگذار هستند. زمانی که هریک از این وسایل را در موقعیت و زمان متفاوتی خریداری می کنیم، عموما انتخاب تمامی این وسایل در یک طرح و رنگ، کار دشواری است، اما ازآنجایی که عموما برای دکوراسیون آشپزخانه عروس، تمامی این لوازم یکجا خریداری می شوند، بدنیست نگاهی به انتخاب های مشابه داشته باشیم.
منظور از انتخاب مشابه، در درجه اول رنگ و در صورت امکان انتخاب برند محصولات یکسان است چراکه لوازم تولیدی هر برند، از طراحی های ظاهری مشابه (باحال و هوای مشابه و نه یکسان) برخوردارند و در کنار هم قرار گرفتن این لوازم، چشم نواز خواهد بود.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

اگر بودجه تان محدود نیست، می توانید کلیشه ها را کنار بگذارید و به سراغ لوازم برقی در رنگ های شاد بروید، به طور مثال خرید یخچال قرمزرنگ می تواند گزینه ای بسیار هیجان انگیز، برای دکوراسیون آشپزخانه عروس با شکلی منحصربه فرد باشد.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

تاثیر رنگ در دکوراسیون آشپزخانه عروس

زمانی که قصد دارید تمام لوازم آشپزخانه خود را از نقطه صفر و هم زمان خریداری کنید، بهتر است یکرنگ را به عنوان تم رنگی انتخاب کنید و تمامی لوازم آشپزخانه خود را نیز به همان رنگ خریداری کنید. به طور مثال، رنگ لیمویی می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در دکوراسیون آشپزخانه عروس باشد.
سعی کنید رنگی را انتخاب کنید، که دریکی از میوه ها نیز به کاررفته باشد، در آن صورت می توانید از میوه مذکور هم برای ایجاد جذابیت بصری بیشتر در آشپزخانه خود استفاده کنید. به طور مثال استفاده از رنگ زرد لیمویی، به شما اجازه می دهد در دکوراسیون آشپزخانه عروس خود، از پارچه هایی با شکل لیمو نیز استفاده کنید.
علاوه بر انتخاب رنگ، استفاده از لوازم چوبی در وسایل آشپزخانه عروس نیز می تواند حس و حال خوبی به فضا دهد. همان طور که می دانید، چوب حس گرمای محیط را بیشتر می کند و می تواند محیط آشپزخانه شمارا صمیمی تر نشان دهد.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

چیدمان مینیمال در دکوراسیون آشپزخانه عروس

درست است که در چیدمان آشپزخانه عروس، به خصوص برای خانواده هایی که قصد تماشای آن را خواهند داشت، چیدمان به نحوی که تمام لوازم در دیدرس عموم باشد اهمیت زیادی دارد، اما باید بدانید افرادی که برای تماشای منزل شما می آیند تنها مهمان چند ساعت هستند و حضور در آشپزخانه ای شلوغ برای طولانی مدت، برایتان سرسام آور خواهد بود.
در دنیای امروزی، برخی از خانه ها بسیار کوچک شده اند و استفاده بهینه از فضاهای منزل، تبدیل به امری ضروری شده است. در راستای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه تان، بهتر است در دکوراسیون آشپزخانه عروس، از لوازم و وسایلی که برای ایجاد نظم در محیط طراحی شده اند استفاده کنید. به طور مثال استفاده از جا ادویه ای دوطبقه که سطح کمتری را روی کابینت شما اشغال می کند، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود، با استفاده از لوازم این چنینی، ضمن دسترسی آسان به ملزومات آشپزی و غذا خوردن، در محیطی منظم و خلوت زندگی می کنید و در طولانی مدت از شلوغی بیش ازحد خسته و کلافه نخواهید شد.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

انواع نگهدارنده ها و ابزارهای ساماندهی و نظم دهی مثل نگهدارنده های میله ای نیز امکان استفاده بهینه از فضا را برای شما ایجاد می کنند و بهترین فضا برای قرار دادن ابزارهای دم دستی آشپزی و پارچه خشک کن را در دسترس شما قرار می دهند.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

میز غذاخوری در دکوراسیون آشپزخانه عروس

اگر آشپزخانه شما، جای کافی برای قرار دادن یک میز صبحانه خوری کوچک دو یا چهارنفره را دارد، می توانید با خرید یک ست چوبی و انتخاب بالشتک های صندلی به رنگی متناسب با تم رنگی آشپزخانه تان، یک دیزاین زیبا و البته کاربردی را ایجاد کنید.
اگر اپن آشپزخانه تان به صورت طراحی شده که می توان با استفاده از یک جفت صندلی اپن، فضای کافی برای خوردن صبحانه و وعده های دونفره را ایجاد کرد، از آن غافل نشوید. با این کار فضای بیشتری در آشپزخانه خودخواهید داشت و برای پذیرایی های بیش از دو نفر، از میز ناهارخوری استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

اگر می توانید در ساخت و طراحی فضای آشپزخانه تاثیرگذار باشید، انتخاب جزیره (میز کار میان آشپزخانه که کانتر جداگانه ندارد) به عنوان اپن و میز غذاخوری آشپزخانه به طور هم زمان، انتخاب بسیار هوشمندانه ای است. جزیره ها می توانند هم زمان به عنوان میز غذاخوری، فضایی برای آماده سازی غذا مورداستفاده قرار بگیرند و عموما از فضای پایین این بخش نیز به عنوان کابینت استفاده می شود.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

مثلث کار در دکوراسیون آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه عروس به مثلث کار توجه کنید. مثلث کار مثلثی است که هر زاویه آن روی یکی از مهمترین نقاط آشپزخانه یعنی سینک ظرفشویی/میزکار، اجاق گاز و یخچال قرار می گیرد. بیشترین رفت و آمد در آشپزخانه روی اضلاع مثلث کار یعنی فاصله بین سه فضاست و بهتر است این سه فضا کمترین فاصله ممکن را با یکدیگر داشته باشند.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

تاثیر سرویس های غذاخوری در دکوراسیون آشپزخانه عروس

برای یک خانواده ایرانی، داشتن یک سرویس غذاخوری برای استفاده دم دستی و یک سرویس برای پذیرایی از مهمان ها، امری ضروری است. بد نیست دو سرویس غذاخوری خود را از یک تم رنگی انتخاب کنید تا درصورتی که نیاز به استفاده هم زمان از هر دو سرویس را داشتید، تفاوت رنگی فاحشی در چیدمان میز پذیرایی شما ایجاد نشود.
در انتخاب سرویس غذاخوری خود، بد نیست به تم رنگی آشپزخانه خود نیز نیم نگاهی داشته باشید، چراکه بسیاری از لوازم مانند کاسه بزرگ آجیل خوری ممکن است همیشه روی میز صبحانه شما قرار بگیرد و اگر رنگ نامتناسبی با دیگر لوازم داشته باشد، می تواند در دکوراسیون آشپزخانه عروس شما تاثیر خوبی نگذارد.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

انتخاب کابینت مناسب برای لوازم آشپزخانه

یکی از نکات پراهمیت در دکوراسیون آشپزخانه عروس و عموما هر آشپزخانه ای، انتخاب کابینت مناسب برای لوازم و وسایل مختلف است.
لوازمی مانند شوینده ها، بهتر است در کابینت نزدیک سینک قرار بگیرند، چراکه در هنگام استفاده از مواد شوینده همواره به آب نیاز دارید و چه بهتر که این مواد در نزدیکی شیر آب قرار داشته باشند.

دکوراسیون آشپزخانه عروس

برای آنکه دکوراسیون آشپزخانه عروس شما، علاوه بر زیبایی، کاربردی نیز باشد، لوازم مربوط به پخت وپز، مخصوصا ادویه ها که استفاده دوچندانی خواهند داشت را در نزدیکی گاز قرار دهید تا برای برداشتن چند ادویه مختلف، چندین بار عرض آشپزخانه را طی نکنید.
همین نکته نیز برای وسایلی مانند سیب زمینی و پیاز نیز صادق است، بهتر است کابینتی که سبد سیب زمینی و پیاز را داخل آن قرار می دهید، به سینک آشپزخانه و البته سطل زباله نزدیک باشد.

گالری عکس دکوراسیون آشپزخانه عروس

استفاده از نکاتی که درباره دکوراسیون آشپزخانه عروس به آن ها اشاره کردیم، می تواند شما را از استخدام یک طراح دکوراسیون داخلی برای چیدمان آشپزخانه تان بی نیاز کند و در نهایت بتوانید تحسین تمامی افرادی که به منزل شما می آیند را نیز با خود همراه کنید. در ادامه تصاویر ایده هایی برای تزیین دکوراسیون آشپزخانه عروس را خواهید دید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

طراحی داخلی رستوران دانشگاه مدیسون یک نمونه عالی از طراحی فضا با رویکرد ارتباطات اجتماعی

طراحی داخلی رستوران دانشگاه سه طبقه جیمز مدیسون با وسعت ۳۵۰۰ مترمربع در پاییز ۲۰۲۰ افتتاح …