صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ترفندهایی ساده برای تلفیق سبک روستیک و مدرن

ترفندهایی ساده برای تلفیق سبک روستیک و مدرن

۲
سبک روستیک مدرن
nowrooz

شهر نشینی الزامات خودش را دارد و باعث می شود در ازای چیزهایی که به دست می آوریم برخی موهبت ها را از دست بدهیم. یکی از مظاهر شهر نشینی فاصله گرفتن از طبیعت و حس های خوب آن است. آن حس نابی که حضور در یک روستا و دیدن و لمس اشیاء با جنس و بافت خاص آنها به انسان منتقل می کند. بافت های درشت و سطوح کمی زبر و بدون صیقل. دکوراسیون داخلی این جا هم به کمک می آید و شما می توانید با افزودن چند قلم کالای دکوری به خانه یا ویلایی که در اختیارتان است این حس ناب را تا حدودی در فضا جاری کنید. لازم نیست حتما سبک دکوراسیون روستایی و سبک هایی مانند سبک فارم هاوس -مزرعه ای- را تمام و کمال پیاده کنید. تنها با افزودن چند قلم دکوری به خانه و تلفیق سبک ها و خلق سبک روستیک مدرن تا حدودی به خواسته تان خواهید رسید. اقلامی که در زیر می آیند دکورهایی هستند که به راحتی و با هوشمندی می توانید آنها را به دکوراسیون ویلا یا خانه تان اضافه کنید و از حس های خوبی که به همراهشان می آید لذت ببرید:

سبک روستیک مدرن

سطل های فلزی و نقش آنها در سبک روستیک مدرن

سطل های فلزی که روزی از آنها در مزرعه ها برای حمل مواد غذایی حیوانات یا جابه جا کردن مواد غذایی استفاده می شد امروز وارد چرخه دکوراسیون شده اند. این سطل ها با یک لایه نازک فلز آبدیده شده اند تا زنگ نزنند. می توان از این سطل ها به شکل های مختلف در خانه استفاده کرد مثلا برای گذاشتن بطری ها در داخلش یا به عنوان گلدان. مطمئنا با کمی فکر می توانید جای مناسب و مصرف خوبی در خانه برایشان پیدا کنید.

قاب عکس های چوبی و کهنه نما

اکثر ما در دکوراسیون خانه از قاب عکس استفاده می کنیم. روی میزهای کناری، در طبقات کتابخانه یا در بخش کناری میزتلویزیون و روی میز توالت. قاب عکس های چوبی که کمی حالت رنگ و رو رفتگی یا زنگ زدگی را دارند یا پتینه شده اند فضایی قدیمی و حسی روستیک به خانه می بخشند. در سبک روستیک مدرن این قاب عکس ها نقش ویژه ای دارند . خانواده بخش مهمی از زندگی افراد هستند پس چه بهتر که عکس آن ها در این قاب ها نشان بدهیم.

ساعت دیواری های بزرگ

همیشه در خانه های قدیمی و روستایی یک ساعت دیواری بزرگ را روی دیوار مشاهده می کنید. پس اگر می خواهید یک خانه با دکوراسیون روستیک مدرن داشته باشید این ساعت ها بهترین گزینه هستند. یک ساعت با بدنه ترجیحا چوب یا فلز و فرمی قدیمی انتخاب کنید و به دکوراسیون خانه اضافه کنید.

سبک روستیک مدرن

جا شمعی های خراطی شده

جاشمعی های چوبی که فرم خراطی شده دارند یاد آور فضای روستا و چوب های خراطی هستند که زیاد در آنها به کار می رفت. اگر بتوانید چند عدد جاشمعی با این فرم گیر بیاورید و در جای مناسب از آن ها اضافه کنید یک گام دیگر به فضاسازی مورد نظرتان نزدیک شده اید.

قالیچه ها و پادری های کنفی

استفاده از این قالیچه ها و پادری ها با رنگی خنثی انتخابی مناسب برای کف خانه های تلفیقی با دکوراسیون روستیک هستند. در گذشته از این قالیچه های برای بافت کیسه استفاده می شد.

سبک روستیک مدرن

دکور دیواری شبیه به پنجره های قدیمی

یکی از زیبایی های خانه های روستایی مدل پنجره های آن است. پنجره های معمولا چوبی با قوس قشنگ بالای آن یا شیشه های رنگی داخلش. امروزه با توجه به استقبال زیادی که از این نوع پنجره ها شده نوع دکوریش در بسیاری از فروشگاه ها عرضه می شود. برای کاربردی تر شدنش گاهی به جای شیشه از آینه در آن ها استفاده می شود. می توانید یکی از این دکورهای پنجره شکل را در جایی مناسب به دیوار خانه نصب کنید و با هر بار دیدنش تصور کنید از پنجره دارید به دشت سرسبز روبرویتان می نگرید!

سبد های سیمی

اگر گشت و گذاری در مزرعه داشته اید حتما حصارهای سیمی دور مرغداری ها نظرتان را جلب کرده. امروزه از این شبکه های سیمی و مشابه آن ها برای ساخت سبد و وسایل نگهدارنده استفاده می شود. اگر بتوانید سبدهایی با این ترکیب گیر بیاورید و برای مصارف معمول در آشپزخانه مثل نگهداری پیاز و سیب زمینی یا یک مصرف دکوراتیوتر استفاده کنید لذت تماشای بافت جذاب این حفاظ ها را به خود هدیه کرده اید.

رومیزی های کوچک کرباسی

کرباس یکی دیگر از جنس های رایج مورد استفاده در خانه های روستیک است و یکی از راه حل های راحت برای القا کردن یک سبک روستیک مدرن. خوشبختانه امروزه این نوع رانر و رومیزی پرطرفدار است و به راحتی می توانید انواع آن را پیدا کنید.

سبک روستیک مدرن

نردبان

چه کسی است که از نردبان های چوبی خاطره نداشته باشد. اگر خیلی جوان هستید حتی اگر خودتان از آن استفاده نکرده اید یا از نزدیک ندیده باشید در فیلم های زیادی آن را دیده اید. نردبان های چوبی که در روستاها جزو وسایل و تجهیزات اصلی خانه بود امروزه به یک وسیله دکوراتیو عالی در خانه تبدیل شده اند.

گل پنبه

قدیم تر ها یکی از اولین کاردستی هایی که در مدرسه آموزش داده می شد شبیه سازی یک درخت با استفاده از شاخه های خشک و مقداری پنبه بود. در بسیاری از خانه های روستیک هم همچین تابلویی دیده می شد. ساختن یک تابلو با این روش خیلی لذت بخش است و به شکل های مختلف می شود از این ترکیب پنبه و چوب برای ایجاد یک دکور استفاده کرد.

سبک روستیک مدرن

انواع فانوس، جاشمعی و دیوار کوب های فلزی

قبل از رواج استفاده از برق، از فانوس یا شمع برای روشن کردن فضای خانه ها در شب استفاده می شد. امروزه می توان از این فانوس های قدیمی و انواع شمع و جاشمعی فلزی برای زیباتر کردن خانه استفاده کرد.

حیوانات مزرعه

اگر اهل استفاده از مجسمه در تزئین خانه هستید چه بهتر از این که برای شبیه سازی یک خانه روستیک مدرن از مجسمه های بامزه و کوچک حیوانات مزرعه استفاده کنید؟ دو سه تا از آن ها را در کتابخانه جلوی کتاب ها بگذارید یا روی میز های کناری بچینید.

سبک روستیک مدرن

سینی های چوبی

به طور کلی چوب در این هر نوع دکوراسیون مرتبط با روستا یکی از ملزومات است و این سینی های چوبی هم بسیار پرطرفدار هستند.

پایه های خراطی برای چراغ های رومیزی

شمعدان های خراطی شده را که یادتان هست. یکی دیگر از جاهایی که می توانید از چوب های خراطی شده که به طرز عجیبی یاد آور فضای نوستالژیک روستا است استفاده کنید پایه آباژورهاست. لزومی ندارد حتما به رنگ قهوه ای پابند باشید. می توانید برای تنوع بخشیدن از رنگ هایی مثل سفید و خاکستری هم استفاده کنید.

پارچ

در خانه های روستایی پارچ ها همه جا به چشم می خوردند. حتی می توان آن ها را به گلدان تبدیل کرد و در آن ها گل کاشت. استفاده از پارچ ها به بهانه های مختلف در این جا و آن جا یکی از ترفندهای خوب خلق سبک روستیک مدرن است.

سبک روستیک مدرن

کوسن

در خانه ای امروزی کوسن جایگاه خاصی دارد. گرچه که شاید در خانه های روستیک کمتر از این وسیله دکوراتیو استفاده شود ولی شما می توانید با انتخاب بافت هایی مثل کنف برای کوسن یا استفاده از تصاویری مثل گل و حیوانات از این وسیله هم برای شبیه سازی استفاده کنید.

ظروف پذیرایی چوبی و فلزی

استفاده از انواع ظرف و ظروف چوبی کمک می کند که فضای طبیعی بهتری در خانه ایجاد شود. یکی از بهترین آنها استفاده از این ظروف چند طبقه است . به خصوص وقتی که روی آنها شیرینی تازه پخته شده قرار دهید.  

سبک روستیک مدرن

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۰

۲ نظر

 1. شهین

  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ساعت ۱۳:۵۱

  ایده جالبی بود

  پاسخ دهید

 2. راحیل

  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ساعت ۱۳:۵۲

  خیلی باب میل من نیست این سبک

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…