صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون بهترین مدل کمد دیواری برای اتاق خواب را اینجا انتخاب کنید

بهترین مدل کمد دیواری برای اتاق خواب را اینجا انتخاب کنید

۰
مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
nowrooz

کمد دیواری یکی از مهمترین وسایلی است که هر خانه ای به آن نیاز دارد. البته بهتر است بگوییم هر اتاقی به آن نیاز دارد. کمد دیواری مکانی است برای آویزان کردن لباس ها، مرتب چیدن رختخواب ها و همچنین محلی برای نگهداری کیف ها، کفش ها و وسایل دیگر. قبل از خرید یا سفارش کمد دیواری باید دقت کنید که کمدی که سفارش می دهید فضای مناسبی برای وسایل شما باشد. همچنین تعویض کمدهای دیواری راحت انجام نمی شود و معمولا پس از تهیه یک کمد دیواری سال های زیادی از آن استفاده می کنیم. برای همین دقت در انتخاب کمد دیواری برای اتاق خواب اهمیت زیادی دارد.
قبل از خرید بهتر است نکاتی را در مورد کمد دیواری بدانید و با مدل های مختلف آن آشنا شوید تا بتوانید بهترین مدل کمد دیواری را برای اتاق خوابتان انتخاب کنید. در این مطلب ما در مورد ویژگی های مهم یک کمد دیواری خوب، برای اتاق خواب صحبت می کنیم و همچنین مدرن ترین مدل های کمد دیواری را به شما معرفی خواهیم کرد.

مدرن ترین مدل کمد دیواری برای اتاق خواب

بعضی از کمدهای دیواری مدرن چند منظوره هستند و به شکلی طراحی می شوند که باعث ایجاد یک فضای شیک و کاربردی در اتاق خواب شوند. مدل های زیر نمونه هایی از کمدهای دیواری چند منظوره هستند:

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
در وسط این کمد ها فضایی برای قرار دادن تلویزیون طراحی شده است

کمد دیواری و فضایی برای تلویزیون:

 این کمدهای دیواری بسیار بزرگ هستند و به گونه ای طراحی شده اند که کل یک دیوار یا قسمت بیشتر آن را اشغال می کنند. در وسط این کمدها فضایی برای قرار دادن تلویزیون طراحی شده است.
این مدل برای افرادی که دوست دارند بر روی دیوار اتاق خوابشان تلویزیون نصب کنند بسیار جذاب و کاربری خواهد بود.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
این کمدهای دیواری خاص و جذاب را می توانید طبق سلیقه خودتان سفارش دهید

کمد دیواری دور تا دور تخت:

این مدل از کمدهای دیواری مدرن، بسیار مناسب اتاق های کوچک هستند. این کمدهای دیواری خاص و جذاب را می توانید طبق سلیقه خودتان سفارش دهید. مثلا می توانید بالای تخت قفسه هایی را برای قرار دادن کتاب ها و وسایل دیگر طراحی کنید. همچنین می توانید در کنار کمدهای دیواری از تخت های تاشو استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی و سادگی از فضای اتاق خواب به بهترین شکل استفاده کنید.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
این ایده برای اتاق جوانان و نوجوانان کاربرد زیادی دارد

میز تحریر و کمد دیواری:

یکی دیگر از مدل های کمد دیواری مدرن، طراحی یک میز تحریر در کنار کمدهاست. این ایده برای اتاق جوانان و نوجوانان کاربرد زیادی دارد و فضای اتاق را شیک و جذاب می کند.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
یک میز آرایش زیبا در کنار کمد های دیواری طراحی شده

میز آرایش و کمد دیواری:

علاوه بر میز تحریر می توان یک میز آرایش زیبا در کنار کمدهای دیواری طراحی کرد. یک آیینه زیبا و نورپردازی در بالای آن، زیبایی دکوراسیون اتاق خواب شما را تکمیل می کند.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
در زیر پنجره محلی برای استراحت و نشستن ساخته می شود

کمد دیواری و کاناپه:

اگر اتاق خوابتان پنجره دارد می توانید از مدل دیگری از کمدهای دیواری مدرن استفاده کنید که اطراف پنجره را کمد و قفسه ها می پوشانند و در زیر پنجره محلی برای استراحت و نشستن ساخته می شود.
علاوه بر کمدهای دیواری چند منظوره، مدل های مدرن دیگری هم وجود دارند که طراحی جذاب و فوق العاده ای دارند. مانند:

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
آینه باعث انعکاس نور در اتاق می شوند

کمد دیواری با در آیینه ای:

این مدل از کمدهای دیواری که طرفداران زیادی دارند علاوه بر ظاهر زیبا باعث انعکاس نور در اتاق می شوند و در نتیجه اتاق را روشن می کنند و آن را بزرگتر نشان می دهند. متناسب با دکوراسیون اتاق می توان طرح و رنگ آیینه را انتخاب کرد برای مثال آیینه مشکی بر روی در کمد دیواری جذابیت خاصی به فضای اتاق هایی با چیدمان مدرن می دهد.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
این مدل کمدها شبیه یک ویترین زیبا از لباس های مختلف هستند

کمد دیواری با درهای شیشه ای:

این کمدها نمونه ای از کمدهای دیواری مدرن هستند که به جای درهای چوبی درهای ریلی شیشه ای دارند. این مدل کمدها شبیه یک ویترین زیبا از لباس های مختلف هستند. با نورپردازی که در داخل این کمدها انجام می شود لباس ها به شکل زیبایی دیده می شوند.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
خیلی سریع می توانید لباس مورد نظرتان را انتخاب کنید

کمد دیواری بدون در:

نمونه ی دیگری از کمدهای دیواری مدرن، کمدهایی بدون در هستند. در این نمونه از کمدهای دیواری خیلی سریع می توانید لباس مورد نظرتان را انتخاب کنید و آن را بردارید. بدون در بودن کمد دیواری، برای اتاق های کوچکی که دلگیر هستند بسیار مناسب است. می توان روی این کمدها پرده انداخت.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
کمد دیواری ال شکل که هم به صورت در دار و هم بدون در می توان آن را سفارش داد

کمد دیواری ال شکل:

 این مدل کمدهای دیواری برای افرادی مناسب است که نیاز به یک کمد دیواری بزرگ برای نگهداری از لباس ها و وسایلشان دارند. کمد دیواری ال شکل که هم به صورت در دار و هم بدون در می توان آن را سفارش داد، مدل دیگری از کمدهای دیواری مدرن است که زیبایی خیره کننده ای به اتاق خواب شما می دهد.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
کلوزت روم نیاز به فضا زیادی دارد

کلوزت روم:

اتاق کمدی یا کلوزت روم، به فضایی گفته می شود که در آن کشوها، کمدها و قفسه هایی برای نگهداری لباس، کیف، کفش و… طراحی می شود. در خانه های لوکس گاهی به جای این که بخشی از دیوار را به کمدهای دیواری اختصاص دهند یک فضای جدا برای این کار در نظر می گیرند و داخل آن را با کمدهای دیواری بدون در پر می کنند. این فضا به شکلی طراحی می شود که فضای کافی برای تعویض لباس در آن وجود داشته باشد.

ویژگی های مهم یک کمد دیواری خوب برای اتاق خواب

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
باید به این نکته دقت کنید که کمد را برای چه اتاقی می خواهید

اندازه مناسب:

کمدهای دیواری را باید با توجه به نیاز و خواسته ای که از کمد دیواری دارید، تهیه کنید. اندازه کمد با توجه به تعداد لباس ها و وسایلی که قرار است داخل کمد بگذارید مشخص می شود اما باید دقت کنید که اگر اتاق کوچکی دارید انتخاب یک کمد دیواری بزرگ فضای زیادی از اتاق را اشغال می کند و باید کمدهای دیواری مناسب برای اتاق های کوچک را تهیه کنید. همچنین موقع خرید کمد دیواری باید به این نکته دقت کنید که کمد را برای چه اتاقی می خواهید. مثلا کمدی که برای اتاق کودک تهیه می شود به خاطر اندازه لباس ها لازم نیست ارتفاع زیادی داشته باشد اما لباس های زنانه مانند لباس های مجلسی و مانتوها نیازمند قسمتی است که ارتفاع مناسبی برای آویزان کردن لباس های بلند داشته باشد. همچنین کمد مخصوص آقایان نیازمند کشوها و طبقات بیشتری است و قسمتی که مخصوص آویزان کردن لباس هاست نیاز به ارتفاع زیادی ندارد.
معمولاً ارتفاع کمدهای دیواری را تا سقف در نظر می گیرند و از باکس بالایی کمد برای نگهداری چمدان ها و یا رختخواب ها استفاده می کنند.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
قبل از سفارش کمد دیواری در مورد اینکه طبقات و کشوها چه تعداد باشد فکر کنید

قفسه بندی:

گاهی افراد با وجود اینکه کمد دیواری بزرگی را تهیه می کنند ولی باز هم مشکل نداشتن فضای کافی برای وسایل و یا به هم ریختگی لباس ها را دارند! این مشکل به این دلیل که بعضی از کمدهای دیواری قفسه بندی مناسبی ندارند به وجود می آید. کمد دیواری باید به شکلی طراحی شود که متناسب با لباس ها و وسایل شما فضای کافی داشته باشد.
قبل از سفارش کمد دیواری در مورد اینکه طبقات، کشوها و میله های آویز لباس چه تعداد باشند فکر کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب
کمد دیواری در زیبایی و دکوراسیون خانه هم تاثیر زیادی دارد

ظاهر زیبا:

کمد دیواری علاوه بر این که یک وسیله کاربردی و مهم در خانه است، در زیبایی و دکوراسیون خانه هم تأثیر زیادی دارد. پس بیرون کمد دیواری همچون داخل آن اهمیت دارد. انتخاب یک کمد دیواری با طرح و رنگ متناسب با دکوراسیون داخلی اتاق خواب باعث می شود اتاق شما جلوه زیبایی پیدا کند. مثلا انتخاب کمد دیواری با رنگ روشن برای اتاق های کوچک، باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد و از این جهت انتخاب مناسب و هوشمندانه ای است.

جنس خوب

به دو دلیل خرید مدل کمد دیواری برای اتاق خواب، با کیفیت و جنس خوب اهمیت دارد:
۱. همانطور که در ابتدا گفتیم تعویض کمد دیواری به دلیل سنگین بودن آن، سخت است و کمد دیواری که تهیه می کنیم سال ها در اتاق ما می ماند پس باید یک کمد دیواری خوب که با استفاده از متریال با کیفیت ساخته شده است تهیه کنیم.
۲. به دلیل استفاده زیاد از کمد دیواری در طول روز و باز و بسته کردن در آن به دفعات زیاد، بهتر است که کمد دیواری تهیه کنیم که با متریال با کیفیتی ساخته شده است.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

پرده اتاق خواب و معرفی بهترین مدل های سال ۱۴۰۰

نصب پرده های مدرن دکور اتاق خواب شما را بهتر از قبل می کند. اگر درصدد تغییر دکوراسیون اتاق…