صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون بهترین رنگ کوسن برای مبل مشکی چیست؟

بهترین رنگ کوسن برای مبل مشکی چیست؟

رنگ کوسن برای مبل مشکی
nowrooz

مبل های مشکی و یا نزدیک به مشکی دکوراسیون خانه شما را بسیار برجسته تر نشان می دهند. آن ها به دلیل رنگ آبنوسی و جلوه زیبایشان از جمله عناصری هستند که به یک نقطه کانونی چشمگیر در اتاق مبدل می شوند. خوشبختانه مبل های مشکی عناصر خنثی و منعطفی هستند که به راحتی با طیف وسیعی از رنگ ها و الگوها هماهنگ می شوند و با انواع سبک های طراحی از معاصر گرفته تا روستایی سازگار خواهند شد. البته طراحی دکوراسیون با مبل مشکی فوت و فن ها و ترفندهایی دارد که با آگاهی از آنها مبل مشکی شما به زیبایی هر چه تمام تر در فضای خانه جلوه گر می شود. در این مطلب نکاتی را در مورد انتخاب رنگ دیوار، منسوجات و عناصر جانبی مناسب از جمله رنگ کوسن برای مبل مشکی در اختیار شما قرار می دهیم تا با الهام گرفتن از آنها بتوانید جلوه ای هنرمندانه و کلاسیک به فضای خانه خود ببخشید.

رنگ کوسن برای مبل مشکی

انتخاب رنگ کوسن برای مبل مشکی

به طور کلی تمام عناصر یک اتاق باید مکمل همدیگر باشند و در مجموع فضایی یکپارچه و دلنشین را بسازند. استفاده از لوازم جانبی به ایجاد هماهنگی و انسجام بیشتر در فضا کمک می کند. در این میان یکی از ساده ترین و مؤثرترین روش ها برای این منظور استفاده از کوسن است.امروزه کوسن ها یکی از عناصر دکوراتیو خانه به حساب می آیند که با کمک آن ها می توانید به راحتی رنگ و الگوی دلخواه خود را به محیط مورد نظر خود وارد کنید. بنابراین در انتخاب رنگ کوسن برای مبل مشکی باید خلاقانه تر عمل کنید.
یکی از ترفندهای انتخاب رنگ کوسن این است که از رنگ های فرش اتاق الهام بگیرید اما رنگ پرده و دیوار هم می تواند نقطه شروع خوبی برای این کار باشد. هرچند رنگ مشکی از جمله رنگ های خنثی است و با بیشتر رنگ ها ترکیب زیبا و چشم نوازی ایجاد می کند اما در این میان بعضی از ترکیب های رنگی نمایی برجسته تر دارند. در ادامه نگاهی به محبوب ترین ترکیب های رنگی در انتخاب رنگ کوسن برای مبل مشکی می اندازیم که زیبایی دکوراسیون خانه شما را دو چندان می کنند.

رنگ کوسن برای مبل مشکی
سفید تیرگی مشکی را متعادل می کند

کوسن سفید رنگ برای مبل مشکی

برای خلق نمایی چشمگیر و جذاب می توانید از کوسن های سفید برای مبل مشکی خود استفاده کنید. این ترکیب زیبا تضادی دلنشین ایجاد می کند و تیرگی رنگ مبل مشکی را متعادل تر نشان می دهد. سفید و مشکی نمایی جذاب و کلاسیک دارند و به دلیل خنثی بودن آن ها به راحتی با دیگر رنگ های دکوراسیون خانه شما هماهنگ می شوند و جلوه ای خیره کننده می سازند.

رنگ کوسن برای مبل مشکی
آجری حسی دلنشین به مشکی می دهد

کوسن آجری رنگ برای مبل مشکی

ترکیب کوسن هایی به رنگ آجری در کنار مبل مشکی جلوه ای بسیار لوکس به خانه شما می بخشد. رنگ آجری از رنگ های گرم و دلنشینی است که در ترکیب با رنگ های خنثی مثل مشکی حال و هوای مطبوع و دلپذیری به فضای خانه می دهد. اگر می خواهید فضای خانه را دنج تر و صمیمانه تر نشان دهید این ترکیب کاملا مناسب شما است.

رنگ کوسن برای مبل مشکی
با کرمی یک ترکیب ملایم بسازید

کوسن کرم رنگ برای مبل مشکی

ترکیب رنگ مشکی و کوسن های کرم رنگ ترکیب ملایم دیگری از سفید و مشکی است. کرم و مشکی در کنار هم جلوه ای لوکس و مجلل خواهند داشت.

رنگ کوسن برای مبل مشکی
با کوسن های نارنجی حال و هوایی شاد بسازید

کوسن نارنجی رنگ برای مبل مشکی

رنگ نارنجی هم از جمله رنگ هایی است که انتخاب آن جسارت بیشتری می خواهد اما شما به راحتی می توانید در زمان انتخاب رنگ کوسن برای مبل مشکی خود از این رنگ شاد استفاده کنید. رنگ خنثای مبل مشکی در کنار رنگی پر حرارت و گرم مثل نارنجی ترکیب منحصر به فردی ایجاد می کند. انتخاب کوسن های نارنجی برای مبل مشکی حال و هوای شاد و دلپذیرتری به فضای خانه شما می بخشد.

رنگ کوسن برای مبل مشکی
این ترکیب رنگی کمیاب، بسیار زیبا و تاثیرگذار است

کوسن آبی و مبل مشکی

اگر دلتان می خواهد کمی رنگ و انرژی به فضا وارد کنید اما به رنگ های شاد علاقه ای ندارید انتخاب کوسن  آبی برای مبل مشکی می تواند نظر شما را تأمین کند. این ترکیب رنگی کمیاب، بسیار زیبا و تأثیرگذار است و عمق و ظرافت بیشتری به فضای خانه می دهد. اگر می خواهید جذابیت بیشتری ایجاد کنید از طیف های آبی لاجوردی و آبی مایل به خاکستری استفاده کنید. البته رنگ آبی آسمانی هم تضاد زیبا و جذابی در کنار مبل مشکی شما ایجاد می کند.

رنگ کوسن برای مبل مشکی
ترکیب این رنگ چشم نواز در کنار مبل مشکی نمایی مدرن و اصیل به دکوراسیون خانه شما می بخشد

کوسن فیروزه ای و مبل مشکی

رنگ فیروزه ای از جمله رنگ هایی است که علاوه بر آنکه بسیار برجسته به نظر می رسد می تواند بسیار آرامش بخش هم باشد. ترکیب این رنگ چشم نواز در کنار مبل مشکی نمایی مدرن و اصیل به دکوراسیون خانه شما می بخشد. اگر به دنبال الگویی تأثیرگذارتر هستید در زمان انتخاب رنگ کوسن برای مبل مشکی خود از کوسن های فیروزه ای رنگ استفاده کنید.
در ادامه به نکاتی در مورد رنگ سایر اجزا در دکوراسیونی خواهیم پرداخت که مبل مشکی در آن قرار دارد.

رنگ کوسن برای مبل مشکی
با دیوار طوسی یک فضا آرامش بخش بسازید

رنگ مناسب دیوار کنار مبل مشکی

از آنجا که مبل های مشکی و زغالی انتخابی برجسته به حساب می آیند پس باید در جایی قرار بگیرند که کانون توجه باشند. یکی از عناصر تأثیرگذار در این زمینه رنگ دیوارها است. در واقع هیچ روشی بهتر از انتخاب رنگ هایی با کنتراست بالا برای دیوارهای اطراف یک مبل مشکی نیست. به این ترتیب مبل مشکی شما در فضای اتاق چشمگیرتر خواهد شد. اما قبل از انتخاب رنگ بهتر است پالت رنگی خود را در کل اتاق بررسی کنید. سپس یکی از طیف های رنگ انتخابی را روی دیوار بزنید و در نهایت تصمیم خود را بگیرید. به طور کلی رنگ های ملایم مثل خاکستری مرواریدی، هلویی پاستلی، زرد خامه ای، آبی آسمانی و رنگ های خاکی روشن باعث درخشش بیشتر مبل های مشکی می شوند و گرمای مطبوعی به فضا می بخشند.
اما اگر شما در طراحی اتاق به رنگ های برجسته تر علاقه دارید از رنگ های شادتری مثل زرد لیمویی، سبز مایل به زرد، قرمز گیلاسی، گلبهی، آبی مایل به ارغوانی و سرخابی برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید. رنگ های طیف سفید را فراموش کنید چون تضاد آشکار میان این رنگ و مبل مشکی فضا را کاملا سرد و بی روح نشان می دهد. از طرفی انتخاب رنگ هایی که طیفی از مشکی در خود دارند مثل سبز جنگلی، سرمه ای یا شرابی هم توصیه نمی شود چون این رنگ ها همه تمرکز بیننده را به خود جلب می کنند و تعادل بصری اتاق را بر هم می زنند.

رنگ کوسن برای مبل مشکی
اتومان و مبل تک به عناصر متمایز خانه تبدیل شده اند

پارچه ها و دیگر لوازم خانه در کنار مبل مشکی

برای چشمگیرتر شدن مبل مشکی علاوه بر توجه به رنگ دیوارها باید از پارچه ها و لوازمی با طرح های ساده و الگوهای سبک تر در کنار آن استفاده کنید. هر چند مبل های مشکی یکدست به خوبی با تمام پارچه ها و الگوهای موجود در هر سبک طراحی هماهنگ خواهند شد اما انتخاب طرح های سفید و مشکی برای پارچه ها و لوازم دیگر اتاق بهتر است. الگوهای سفید و مشکی در هر مدلی که باشند چه شطرنجی و چه راه راه تأثیر فوق العاده ای روی جذاب تر شدن فضا خواهند داشت.
اگر مبل شما طرحدار است می توانید از همان طرح و رنگ در ابعاد کوچکتر برای عناصر شاخص اتاق مثل پاف عثمانی، صندلی های کناری یا حتی رنگ کوسن برای مبل مشکی خود استفاده کنید. در مورد دیگر لوازم اتاق انتخاب مبلمان چوبی با طیف های رنگی روشن تا متوسط بسیار مناسب است یا استفاده از لوازمی با سطوح صیقلی، میزهای شیشه ای با قاب های فلزی و صندلی های حصیری یا رتن (Rattan Chair)  که فضا را شاداب تر نشان می دهند.

رنگ کوسن برای مبل مشکی
برای انتخاب لوازم جانبی حتماً باید به سبک دکوراسیون اتاق توجه کنید

لوازم جانبی و مبل مشکی

لوازم جانبی عناصری هستند که با استفاده از آن ها می توانید هماهنگی بیشتری بین مبل مشکی و دیگر وسایل اتاق ایجاد کنید. در  واقع وجود یک مبل مشکی در دکوراسیون خانه طراحی و چیدمان اتاق را برایتان سرگرم کننده تر خواهد کرد چون خنثی بودن رنگ مشکی این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد که در صورت تمایل یا با تغییر فصل به راحتی و با تغییر لوازم جانبی دکوراسیون خانه را عوض کنید.
برای انتخاب لوازم جانبی حتماً باید به سبک دکوراسیون اتاق توجه کنید و بر اساس آن پیش بروید. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از مجموعه های مورد علاقه تان، کارهای هنری پر رنگ و لعاب، فرش های طرحدار یا پرز بلند (Shaggy) و پرده ها جلوه های ظریف و زیبایی از رنگ مشکی یا خاکستری تیره را به محیط اضافه کنید. یا اگر دوست دارید فضای خانه شما رنگی تر باشد به راحتی می توانید رنگ های مورد علاقه و طرح های جسورانه تر خود را در لوازم جانبی مثل کوسن ها و مبلمان شاخص اتاق بگنجانید. اما اگر به فضایی آرام و ساده تر علاقه دارید می توانید با استفاده از پارچه های خاکستری رنگ طرحدار، قاب عکس های مشکی، مجموعه ای از آیینه های دیواری و عتیقه جات نقره ای یا طلایی، فضای خانه را آرامش بخش تر کنید.

کلام آخر

دکوراسیون خانه با مبل مشکی قطعا چالش برانگیز است اما اگر اصول طراحی و چیدمان آن را در نظر بگیرید در نهایت نمایی خیره کننده و منحصر به فرد خواهید داشت. تنها کافی است با کمی خلاقیت در انتخاب رنگ ها، الگوها و عناصر جانبی مکمل و توجه به جزئیاتی مثل انتخاب مناسب رنگ کوسن برای مبل مشکی دکوراسیون دلخواه خود را در خانه پیاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۴۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

پرده اتاق خواب و معرفی بهترین مدل های سال ۱۴۰۰

نصب پرده های مدرن دکور اتاق خواب شما را بهتر از قبل می کند. اگر درصدد تغییر دکوراسیون اتاق…