nowrooz

بهترین ترکیب رنگ کدام است از آن سؤال هایی است که در شرایط متفاوتی با آن مواجه می ‌شویم. هنگام خرید اقلام مبلمان و دکوراسیون، هنگام خرید لباس و کیف و کفش و حتی هرروز صبح هنگام لباس پوشیدن برای رفتن سرکار، دانشگاه یا خرید. 
حتماً پاسخ این سؤال را هم خودتان می ‌دانید. معمولاً بستگی به عوامل متعددی دارد. برای چه منظوری و کجا و در چه زمانی. ولی از همه اینها مهم تر سلیقه شماست و آنچه حس زیبایی‌ شناختی شما را سیراب می ‌کند.  ممکن است در این مسیر آنقددر پیش بروید و الگوی شخصی تان جذاب باشد که الهام بخش دیگران شوید. مثل خانم ایریس اپفل (Iris Apfel) فریدا کالو (Frida Kahlo)  که با سبک‌های خاصشان همیشه الهام بخش طرفداران مد هستند. 
به هر حال راه های مختلفی برای مشاهده و انتخاب ترکیب رنگ وجود دارد. ترکیب رنگ ها بسیار متنوع ‌تر و جسورانه تر از چیزی است که ما می پنداریم. فرمول های محافظه کارانه ای را که تنها بیست سی رنگ را پوشش می‌دهد، فراموش کنید. 
تنوع رنگ ها و ترکیب های آنها بی ‌شمار است. یکی از راه هایی که می ‌توانید آنها را ببینید و بررسی کنید توجه به نزدیک ترین و به ‌قول ‌معروف دم دستی چیزهایی است که به صورت روزمره با آنها سروکار دارید.  مثلاً سبزیجات و میوه ها، گل ها و خلاصه انواع خوراکی ها و ترکیب آنها با پس زمینه هایی که معمولا در اطرافشان وجود دارد. معمولاً توجه به تک به تک یا ترکیب چیزهایی که نام بردیم پالت های رنگی جذابی را رقم می زند که بی نقص و خلاقانه است.

سایت معتبر شاتراستوک (Shutterstock) با همین دیدگاه برخی از این پالت‌ ها را به تصویر کشیده. این تصاویر را ببینید و خودتان متوجه خواهید شد که با استفاده از این الگو تا چه حد می توانید انتخاب هایتان را تعمیم بدهید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۲۶

۲ نظر

 1. ماهاتما9979

  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ساعت ۱۴:۱۲

  طبیعت همیشه الهام بخش است. ما هر چه داریم از طبیعت داریم.

  پاسخ دهید

 2. کیان کوچولو

  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ساعت ۱۴:۱۳

  ترکیب پیتزایی خوشمزه باید باشه

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

عکس اتاق بازی درمانی و ایده هایی برای دکوراسیون مراکز بازی درمانی کودکان

گاهی کودکان دچار مشکلات عاطفی و ارتباطی می شوند و چون نمی توانند مشکلشان را مطرح کنند با خ…