صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون وقتی با یک گل هم بهار می شود!

وقتی با یک گل هم بهار می شود!

۱
بهار در خانه

با یک گل بهار نمی شود؛ اما با همین یک گل می توان رنگ و بوی بهار را به خانه آورد. گل ها راه حل مناسبی برای تغییر دادن حال و هوای هر فضایی هستند و با عطر و رنگشان شادابی و امید را در اتمسفر محیط جاری می کنند. تنوع فرم و رنگ های درخشانی که جز در طبیعت نمی توان سراغشان را گرفت؛ همه و همه در چند شاخه گل خلاصه می شوند. با گل ها می توانید انرژی را مثبت را به خانه تان بیاورید. البته که گل ها هر طور و هر جا که باشند حس و حال خوبشان را منتقل می کنند؛ اما اگر دنبال تزیینات خاص بهاری و چیدمان نوروزی هستید؛ می توانید گل ها را به شکل های خلاقانه تری در خانه قرار دهید. اینجا ۲۰ نمونه جذاب و آسان از چیدمان گل در خانه را با هم مرور می کنیم.

چیدمان گل
فشرده کردن گل ها در یک قاب عکس شیشه ای

۱. فشرده کردن گل ها در یک قاب عکس شیشه ای

گل های طبیعی مورد علاقه خود را انتخاب کرده و تا جای ممکن ساقه آن ها را کوتاه کنید. سپس گل ها را لای یک کاغذ حوله ای گذاشته و کاغذ را میان یک کتاب بگذارید. بعد از حدود یک هفته گل ها را چک کنید. اگر رطوبتشان را از دست داده و خشک شده اند می توانید کار را ادامه دهید. گل ها را به هر ترتیبی که دوست دارید روی قاب عکس بچسبانید.

چیدمان گل
تبدیل لامپ به گلدان

۲. تبدیل لامپ به گلدان

لامپ های قدیمی را به گلدان تبدیل کرده و در آن ها گل بگذارید. معمولا نمی توان در این لامپ ها خاک ریخت و گل کاشت. اما اگر دوست دارید همیشه بهار در خانه باشد و همیشه گل های طبیعی داشته باشید و زود هم آن ها را عوض می کنید لامپ ها گزینه مناسبی هستند. می توانید این لامپ ها را در هر جایی از خانه که دوست دارید آویزان کنید.

چیدمان گل
چسباندن گل ها روی دیوار

۳. چسباندن گل ها روی دیوار

اگر می خواهید تغییری روی دیوارهای اتاقتان به وجود آورید می توان به جای رنگ کردن آنها از گل استفاده کرد. بهتر است در این مورد گل مصنوعی مورد علاقه خود را پیدا کرده و به دیوار بچسبانید. نحوه قرار گرفتن آن ها هم کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد.

چیدمان گل
تزیین گل روی قفسه های دیواری

۴. تزیین گل روی قفسه های دیواری

می توانید گل های مورد علاقه خود را روی این قفسه ها بچسبانید یا مثل تصویر بالا خودتان قفسه ای بسازید که حالت گلدان هم داشته باشد و بتوان در آن گل کاشت.

چیدمان گل
گلدان های سبدی

۵. گلدان های سبدی

اگر هنوز هم از این گلدان های سبدی ندارید بهار وقت مناسبی برای تهیه آنهاست. با گذاشتن گل های رنگارنگ در آنها و آویزان کردنشان شادابی را به فضا آورید.

چیدمان گل
گلدان های کوزه ای

۶. گلدان های کوزه ای

کوزه های قدیمی خود را رنگ کرده و آن ها را به گلدان تبدیل کنید. می توانید این گلدان زیبا را روی میز گذاشته و اتاقی شیک برای خود داشته باشید.

چیدمان گل
درست کردن گلدان با جا شمعی

۷. درست کردن گلدان با جا شمعی

گل مورد علاقه خود را به صورت ساقه های کوچک چیده و سپس با یک ریسمان آنها را دور یک جا شمعی گره بزنید. با انتخاب یک شمع خوشبو رایحه فضا را دو برابر کنید.

چیدمان گل
گل های شناور در آب

۸. گل های شناور در آب

یک راه حل بسیار ساده این است که شکوفه های بهاری را در یک تنگ آب شناور کنید. این راه حل مخصوصا مناسب کسانی است که علاقه ای به داشتن ماهی در تنگ های خود ندارند.

چیدمان گل
گیاهان گرمسیری

۹. گیاهان گرمسیری

فرقی نمی کند اتاقتان چه دکوراسیونی دارد. گیاهان گرمسیری باعث می شود حال و هوایی ساحلی به اتاقتان بیاید گویی که در تعطیلات هستید.

چیدمان گل
گیاهان بلند

۱۰. گیاهان بلند

این گیاهان بلند مخصوصا اگر تا سقف کشیده شده باشند حالتی لوکس به خانه می دهند. همچنین بلندای آن ها فضا را بزرگ تر و مرتفع تر نشان می دهد.

چیدمان گل
از گلدان های یکرنگ استفاده کنید

۱۱. از گلدان های یکرنگ استفاده کنید

برای خاص تر نشان دادن این گلدان ها می توانید به سلیقه خودتان فقط در بعضی از آن ها گل قرار دهید. گاهی اوقات بهتر است گلدان ها به تنهایی خودی نشان دهند.

چیدمان گل
یک کنتراست مدرن

۱۲. یک کنتراست مدرن

برای ایجاد کردن یک کنتراست مدرن گل های مورد علاقه تان را در یک گلدان با طراحی مدرن قرار دهید. این دو مخصوصا برای اتاق های سنتی تضادی زیبا ایجاد می کنند.

چیدمان گل
گل های صد تومانی

۱۳. گل های صد تومانی

این گل ها به خاطر رنگ روشنی که دارند شادابی را به فضا می آورند مخصوصا اگر پالت رنگی اتاق رنگ های خنثی باشد.

چیدمان گل
گل های خاص ارکیده

۱۴. گل های خاص ارکیده

یک گل ارکیده در یک گلدان شیشه ای معمولی می تواند فضای اتاق را به کلی عوض کند.

چیدمان گل
کنار تخت

۱۵. کنار تخت

هیچ قانونی مبنی بر اینکه گل ها فقط باید در اتاق اصلی باشند وجود ندارد. با گذاشتن یک گلدان کنار تخت خود صبح خود را بهتر شروع کنید.

چیدمان گل
ورودی مهمان نواز

۱۶. ورودی مهمان نواز

حتی خانه های بزرگ و رسمی هم با گذاشتن یک گلدان گل در ورودی حس خوشامدگویی را به مهمان ها منتقل می کنند.

چیدمان گل
تزیین با گل های خشک شده

۱۷. تزیین با گل های خشک شده

اگر گل های طبیعی را چون زود پژمرده می شوند دوست ندارید می توانید از گل و علف های خشک شده استفاده کنید. این گل ها با گلدانی به رنگ خنثی بهترین ترکیب را ایجاد می کنند.

چیدمان گل
هماهنگ کردن گل ها با تابلوهای دیواری – چیدمان گل

۱۸. هماهنگ کردن گل ها با تابلوهای دیواری

اگر هنوز نمی دانید چه نوع گلی باید انتخاب کنید می توانید از رنگ های روی تابلوی دیواریتان الهام بگیرید.

چیدمان گل
یک تصویر مدرن – چیدمان گل

۱۹. خلق یک تصویر مدرن

اگر می خواهید در راهرو گل بگذارید یکی از بهترین راه حل ها این است که یک میز ستونی شکل که از شیشه ساخته شده را در راهرو قرار داده سپس روی آن را با گل دلخواهتان تزیین کنید. بدین صورت فضای راهرو بازتر به نظر می رسد.

چیدمان گل
شاخه های گل – چیدمان گل

۲۰. شاخه های گل

اگر فضای خالی در اختیار دارید می توانید از شاخه های شکوفه های بهاری برای پر کردن این فضا استفاده کنید. اگر از یک گلدان شیشه ای استفاده کنید ریشه ها هم تبدیل به قسمتی از این تزیین می شوند. بدین ترتیب همیشه بهار در خانه است.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۶

یک نظر ارسال شده است

  1. نیوشا

    ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ ساعت ۱۳:۳۴

    من همیشه سعی میکنم برای خونه گل طبیعی بخرم که فضا رو شاد کنم

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

ایجاد تغییرات اساسی در اتاق پذیرایی مدرن؛ تنها با ترفند انتخاب رنگ های محبوب و ماندگار

انتخاب مناسب ترین رنگ برای فضای اتاق پذیرایی برای اغلب افراد کاری دشوار است. زیرا این اتاق…