صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون با رنگ آبی آرامش آسمان و وسعت دریا را به خانه بیاورید

با رنگ آبی آرامش آسمان و وسعت دریا را به خانه بیاورید

۰
رنگ آبی در دکوراسیون
ارسال خبر

رنگ آبی که یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در دنیای طراحی و دکوراسیون داخلی است، تا حد قابل توجهی حس پاکیزگی، آرامش و کلاسیک را منتقل می کند. هر اتاقی که از این رنگ هیجان انگیز در دیزاین آن استفاده شود، شکوه خاصی دارد و این تا حدودی به دلیل سازگاری بالای رنگ آبی با دیگر رنگ ها است. اگر شما هم علاقه مند به آشنایی بیشتر با این رنگ جذاب و راه های استفاده از آن در پالت رنگ بخش های مختلف دکوراسیون منزل خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

رنگ آبی در دکوراسیون
اگر رنگ آبی با رنگ های گرم تر و پرانرژی تر ترکیب شود، القا کننده حس اعتمادبنفس و آرامش نیز خواهد بود

معنی رنگ آبی

این روزها تقریبا همه از تاثیر رنگ ها بر حس و حال و روحیه افراد، آگاهی دارند اما متاسفانه وقتی نوبت به توجه به این نکته در مورد پالت رنگ دکوراسیون فضایی که در آن زندگی می کنند می رسد، توجه چندانی به این موضوع نمی شود. بله رنگ هایی که در فضای اطراف ما وجود دارند اغلب به نوعی با تجربیات شخصی وباورهای فرهنگی ما نیز مرتبط هستند پس آنها را دست کم نگیرید. رنگ آبی در طبیعت یادآور دریا و آسمان ولی در دیزاین منتقل کننده حس خلوص و صلح است. اگر رنگ آبی با رنگ های گرم تر و پرانرژی تر ترکیب شود، القا کننده حس اعتمادبنفس و آرامش نیز خواهد بود اما باید بدانیم کدام رنگ ها مکمل رنگ آبی هستند تا این رنگ حس ناراحتی و افسردگی را القا نکند. نکته جالب در مورد باوری است که در بسیاری از فرهنگ ها خصوصا در خاورمیانه نسبت به رنگ آبی وجود دارد. در این فرهنگ ها رنگ آبی بعنوان نمادی از خوبی ها، معنویات، بهشت، فناناپذیری و در تقابل با شیطان شناخته می شود. در دنیای تجارت هم استقبال زیادی از رنگ آبی می شود و دلیل آن هم راحت بودن ترکیب آن با دیگر رنگ ها و القای حس شکوه، اعتماد و امنیتی است که دارد.

رنگ آبی در دکوراسیون
تعداد رنگ هایی که مکمل رنگ آبی هستند یکی از دلایل محبوبیت بالای طیف های مختلف این رنگ از آبی یخی گرفته تا آبی نفتی، در دنیای دکوراسیون است

رنگ های مکمل رنگ آبی

تعداد رنگ هایی که مکمل رنگ آبی هستند یکی از دلایل محبوبیت بالای طیف های مختلف این رنگ از آبی یخی گرفته تا آبی نفتی، در دنیای دکوراسیون است. در ادامه قصد داریم به این سوال کلیدی پاسخ دهیم که رنگ های مکمل رنگ آبی کدام اند؟ و کدام رنگ ها ترکیب هیجان انگیزتری با آن می سازند؟

رنگ آبی در دکوراسیون
وقتی بحث آرامش در دیزاین مطرح باشد، رنگ آبی یکی از بهترین گزینه های روی میز برای شما خواهد بود

دیوارهای آبی و خاکستری

اتاق خواب فضایی است که بر اساس سبک زندگی مان حداقل یک سوم از زمان خود را در آنجا سپری می کنیم و داشتن دکوراسیونی آرامش بخش از مهم ترین اصول طراحی داخلی آن محسوب می شود. وقتی بحث آرامش در دیزاین مطرح باشد، رنگ آبی یکی از بهترین گزینه های روی میز برای شما خواهد بود. ترکیب رنگ آبی و خاکستری خصوصا برای دیوارهای این فضا شما را به آرامش مدنظرتان خواهد رساند.

رنگ آبی در دکوراسیون
رنگ سبز روشن جلوه ساحلی دیزاین شم را کامل خواهد کرد

سبک دکوراسیون ساحلی

رنگ آبی در طیف های مختلف و البته بطور ویژه انواع روشن تر آن، جزء جدایی ناپذیر در سبک ساحلی است. اگر می خواهید دیزاین اتاق شما یادآور حس و حال دریا و ساحل باشد، طیف های روشن، ملایم و پاستلی رنگ آبی را در کنار رنگ هایی خنثی همچون سفید و شنی برای بخش های مختلف آن امتحان کنید. در ادامه رنگ سبز روشن جلوه ساحلی دیزاین شم را کامل خواهد کرد.

رنگ آبی در دکوراسیون
اگر اهل جسارت به خرج دادن در مورد دکوراسیون منزل هستید، از رنگی متضاد با رنگ آبی در پالت رنگ فضای موردنظرتان استفاده کنید

ترکیب رنگ آبی و نارنجی، تضادی انرژی بخش

اگر اهل جسارت به خرج دادن در مورد دکوراسیون منزل هستید، از رنگی متضاد با رنگ آبی در پالت رنگ فضای موردنظرتان استفاده کنید و شاهد تاثیر حیرت انگیز آن باشید. خب چه گزینه ای بهتر از نارنجی؟ یکی از بهترین فضاهای منزل برای این ترکیب رنگ، آشپزخانه است. دیوارهایی آبی رنگ، کابینت هایی سفید و عناصر دکوراسیونی نارنجی رنگ از آن محیطی منحصربه فرد خواهد ساخت که بخواهید درصد زیادی از زمان خود را در آنجا بگذرانید.

رنگ آبی در دکوراسیون
طیف های مختلف رنگ آبی گزینه های خوبی برای گالری دیواری شما، از قاب عکس گرفته تا رنگ زمینه آن، خواهند بود

استفاده از رنگ آبی در ساخت گالری دیواری

گالری دیواری یکی از پرطرفدارترین ایده ها برای دکور دیواری است که با استفاده از رنگ آبی می توانید به درخشش هرچه بیشتر آن در دیزاین اتاق کمک زیادی کنید. طیف های مختلف رنگ آبی گزینه های خوبی برای گالری دیواری شما، از قاب عکس گرفته تا رنگ زمینه آن، خواهند بود.

رنگ آبی در دکوراسیون
شما می توانید از طیف های ملایم و پاستلی رنگ بنفش همچون ارکیده ای برای ترکیب کردن با آبی استفاده کنید

ترکیب رنگ آبی و ارکیده ای، شکوه بی نظیر

رنگ بنفش به اندازه سبز، با رنگ آبی مرتبط است چرا که در چرخه رنگ دقیقا کنار آن قرار می گیرد. شما می توانید از طیف های ملایم و پاستلی رنگ بنفش همچون ارکیده ای برای ترکیب کردن با آبی استفاده کنید و یک پالت رنگی زیبا، انرژی بخش و البته آرامش بخش خلق کنید.

رنگ آبی در دکوراسیون
در میان رنگ های مختلف، رنگ آبی به شما کمک خواهد کرد تا فضایی کلاسیک و فرانسوی خلق کنید

رنگ آبی فولادی و جلوه فرانسوی در دکوراسیون

اگر از علاقه مندان به دکوراسیون فرانسوی هستید، پالت رنگ فرصت مناسبی برای نزدیک شدن به آن است. در میان رنگ های مختلف، رنگ آبی به شما کمک خواهد کرد تا فضایی کلاسیک و فرانسوی خلق کنید و حس و حال بودن در اتاق یک هتل لوکس را برای شما به ارمغان آورد. می توانید از آن برای رنگ دیوارها استفاده کنید و با ترکیب آن با رنگ خاکستری به ارتقای آن بپردازید.

رنگ آبی در دکوراسیون
آبی، سفید و قرمز در کنار هم ترکیب منحصربه فردی را می سازند

ترکیب رنگ آبی، سفید و قرمز

خب این هم ترکیب جذاب دیگری برای شمایی که اهل ریسک هستید! آبی، سفید و قرمز در کنار هم ترکیب منحصربه فردی را می سازند. در این ترکیب می توانید از طیف های کم رنگ یا مات قرمز و آبی استفاده کنید تا دیزاین اتاق شما جلوه ای متعادل تر و ملایم تر داشته باشد. البته این نکته در مورد رنگ سفید هم کاربرد دارد به این صورت که ته رنگ آن را مورد توجه قرار دهید؛ سفید با ته رنگ گرم همچون بژ یا صورتی نمونه ای از گزینه ای ایده آل برای این ترکیب محسوب می شود.

رنگ آبی در دکوراسیون
عناصر چوبی به مرور زمان نه تنها محبوبیت خود را از دست نمی دهند، بلکه روز به روز بر آن افزوده هم می شود

رنگ آبی در کنار عناصر چوبی

عناصر چوبی به مرور زمان نه تنها محبوبیت خود را از دست نمی دهند، بلکه روز به روز بر آن افزوده هم می شود و خب یکی از دلایل پرطرفداربودن رنگ آبی، سازگاری بالای آن با عناصر چوبی دیزاین است. وجود این عناصر با رنگ های گرمشان تعادل را در اتاق ایجاد می کنند.

رنگ آبی در دکوراسیون
رنگ آبی می تواند از عناصر دکوراسیون شما یک نقطه کانونی در دیزاینی با پس زمینه ای خنثی بسازد

آبی و رنگ های خنثی

رنگ های خنثی بخش زیادی از پالت های رنگ دکوراسیون های مختلف را به خود اختصاص می دهند و خب خوشبختانه رنگ آبی هم از جمله رنگ هایی است که می تواند در کنار آنها قرار گیرد و یک پالت رنگ منسجم را به همراه داشته باشد. رنگ آبی می تواند از عناصر دکوراسیون شما یک نقطه کانونی در دیزاینی با پس زمینه ای خنثی بسازد. در واقع رنگ های خنثی همچون سفید و بژ به دیده شدن هر چه بیشتر عناصر آبی رنگ دیزاین منزل شما کمک زیادی خواهند کرد.

رنگ آبی در دکوراسیون
اگر از عاشق رنگ آبی هستید، احتمالا بخواهید درصد زیادی از پالت رنگ یکی از فضاهای منزل خود را به این رنگ اختصاص دهید

دیزاینی با تمرکز بر رنگ آبی

اگر از عاشق رنگ آبی هستید، احتمالا بخواهید درصد زیادی از پالت رنگ یکی از فضاهای منزل خود را به این رنگ اختصاص دهید، درصدی که بر اساس قانون ۱۰-۳۰-۶۰، مساوی با ۶۰ خواهد بود و در نتیجه ما می توانیم آن را یک اتاق آبی رنگ بنامیم چرا که رنگ غالب آن است. در این راستا سعی کنید از طیف های مختلف این رنگ استفاده کنید. طیف های روشن تر آن را برای دیوارها و انواع تیره تر آن را برای عناصر کوچک تر به کار ببرید تا در پایان فضایی آرامش بخش برای چشمانتان نیز داشته باشید. فراموش نکنید که استفاده از طیف های تیره و قوی رنگ آبی برای ۶۰ درصد پالت رنگ، گزینه خوبی نخواهد بود و تعادل دکوراسیون را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار خواهد داد و البته می تواند حس افسردگی را القا کند.
در این مقاله از خوگرنیوز در کنار شما به بررسی رنگ آبی در دکوراسیون پرداختیم، رنگی جذاب که در صورتی که در استفاده از آن نکات بررسی شده را مدنظر قرار دهید، جلوه ای انرژی بخش، خاص و آرامش بخش به دکوراسیون منزل شما خواهد بخشید. شما چه تجربیاتی در زمینه استفاده از این رنگ در دیزاین منزل خود دارید؟ می توانید آنها را در ادامه با ما و دیگر خوانندگان خوگر نیوز به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

طراحی داخلی استیم پانک؛ ناشناخته اما جذاب و وهم آلود

همانطور که همه می دانیم سبک های گوناگونی برای طراحی داخلی وجود دارد که نشان دهنده عشق ما ب…