صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون باید ها و نباید ها در چیدمان منزل عروس

باید ها و نباید ها در چیدمان منزل عروس

چیدمان منزل عروس
nowrooz

یکی از مهمترین لحظات در زندگی هر فرد، تصمیم گیری برای ازدواج و شروع زندگی مشترک است. علاوه برخاطره انگیز بودن برگزاری مراسم عروسی و رفتن به ماه عسلی شیرین، یکی از هیجان انگیزترین قسمت ماجرا خرید وسایل و چیدمان منزل عروس است. زندگی در اولین خانه، به طور مستقل، قشنگ ترین اتفاق در زندگی یک زوج جوان است. از طرفی طراحی و چیدمان منزل عروس می تواند صبوری و هماهنگی شما را در یک کار گروهی به چالش بکشد. شما در زندگی مشترک مصالحه کردن و سازش را یاد می گیرید. البته توافق در مورد طراحی و چیدمان منزل عروس همیشه آسان نیست. شاید باور نکنید ولی گاهی اختلاف نظرهای جزئی به بحث های طولانی تبدیل می شود و این موضوع برای شروع یک زندگی تازه اصلا مناسب نیست. به خاطر داشته باشید که حفظ رابطه ای سالم همیشه در الویت قرار می گیرد و نباید آن را خدشه دار کنید حتی اگر در رویاهای خود خانه دیگری ساخته اید. اگر احساس می کنید سردرگم شده اید و نمی دانید باید از کجا شروع کرد، نیازمند توصیه هایی هستید که به شما در چیدمان خانه کمک کند. در اینجا به مهمترین آنها اشاره می کنیم تا اولین قدم ها را بردارید. اما قبل از آن باید بگوییم پیوندتان مبارک!

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – پیوندتان مبارک

برای انتخاب هم رای و هم قدم شوید

اولین قدم در هرنوع طراحی و چیدمان، تصمیم گیری در مورد علایق شماست. حالا که زندگی مشترک خود را شروع کرده اید این موضوع کمی پیچیده تر شده است. به خاطر داشته باشید این خانه متعلق به هر دوی شماست و مکانی است که رویاهای تان را به واقعیت تبدیل می کند. پس آن را به عنوان اولین پروژه دونفره خود در نظر بگیرید. بنشینید و در مورد نقطه نظرهای خود با هم صحبت کنید. رنگ ها و سبک های مورد علاقه خود را با هم درمیان بگذارید و نقاط مشترک را پیدا کنید. نکاتی را که به ذهنتان می رسد با اولویت بندی یادداشت کنید، حتی مواردی که در دراز مدت قابل دسترسی است و می توان در آینده روی آنها سرمایه گذاری کرد. وقتی همسرتان از ایده های جدید صحبت می کند انعطاف لازم را داشته باشید. برقرار کردن ارتباطی سالم و دو طرفه رمز موفقیت ازدواج های پایدار است بنابراین در اولین قدم گفتگوهای خوبی را شروع کنید تا یاد بگیرید با تفاوت های فکری و سلیقه ای هم کنار بیایید. بعد از مدتی از نتیجه کار مشترک خود متعجب خواهید شد. حتی اگر یکی از شما تجربه بیشتری در طراحی و چیدمان دارد، باز هم در مورد برنامه های خود با هم صحبت کنید و قبل از ادامه کار از رضایت همدیگر در مورد تصمیم گیری نهایی مطمئن بشوید.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – این خانه متعلق به هر دوی شماست

چیدمان منزل عروس از چه سبکی الهام گرفته است

پس از گفت وگو در مورد ایده ها و سلیقه های تان بهتر است تاثیر سبک های مختلف چیدمان را بررسی کنید. در این زمینه سایت پینترست بهترین یار و یاور شماست. سعی کنید روی یک طرح متمرکز شوید.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – رنگ قالب دکوراسیون خود را انتخاب کنید

اولین نکته ای که باید در مورد آن به توافق برسید، ترکیب رنگ های انتخابی است چون بر تمام فضا و چیدمان منزل عروس حکمفرماست. رنگ ها قلب و روح هر اتاق هستند و همان طور که می دانید مهمترین چالش در طراحی داخلی است. اگر نمی خواهید در نهایت با رنگ ها و طرح های متضاد و ناهماهنگ روبرو شوید، از همان ابتدا ترکیب رنگی خود را انتخاب کنید. تکنیک ها و قوانین ساده ای برای انتخاب ترکیب رنگی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اما مهمترین توصیه این است: رنگی را انتخاب کنید که هر دو نفر آن را دوست دارید. نکته بعدی تصمیم گیری در مورد سبک کلی دکوراسیون خانه است. آیا برای چیدمان منزل عروس سبک مدرن مینیمالیستی دوست دارید یا سبک روستایی را می پسندید؟ طرفدار سبک های معاصر هستید یا صنعتی؟ در نهایت سبکی را انتخاب کنید که با روحیات شما به عنوان یک زوج متناسب باشد، به این ترتیب پایبندی به آن کار ساده ای خواهد بود.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – سبکی از دکوراسیون را انتخاب کنید که هر دو به آن علاقمند باشید

بودجه خود را در نظر بگیرید

بعد از پیدا کردن خانه مناسب، باید مراقب باشید که همه پس انداز خود را صرف خرید وسایل دکوری نکنید. بلکه باید برای خرید لوزام مورد نیاز هر قسمت از خانه، بودجه متناسب با توان مالی خود در نظر بگیرید و برنامه ریزی درستی داشته باشید. البته پایبندی به این موضوع در عمل سخت است چون وقتی به فروشگاه می روید دل تان می خواهد همه وسایل زیبای آنجا را بخرید. اما باید به برنامه ریزی مالی خود متعهد باشید و کاری نکنید که از توان تان خارج است. حواس تان باشد قرار نیست وقتی همه وسایل را خریدید، ورشکسته شده باشید.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – خرید های ضروری خود را بودجه بندی کنید

اگر پول کافی ندارید، نگران نباشید. می توانید از وسایلی که درخانه پدری و زمان مجردی خود داشته اید استفاده کنید یا از فروشگاه های دست دوم که وسایل قابل استفاده را با قیمت مناسب تر می فروشند، خرید کنید. به علاوه می توانید قسمت عمده ای از بودجه خود را روی دکوراسیون یک اتاق متمرکز کنید و به اتاق های دیگر جزئیات کوچکتری اضافه کنید. گاهی اوقات برای رسیدن به چیدمان دلخواه خود باید صبور باشید و در کنار برنامه ریزی و صرفه جویی، به مرور زمان به خواسته های خود برسید.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – فهرستی از ضروریات مورد نیاز خود را تهیه کنید

فهرستی از وسایل ضروری در چیدمان منزل عروس تهیه کنید

مطمئنا شما هم به عنوان کادوی عروسی هدایایی دریافت کرده اید که قرار است در خانه به کارتان بیاید. همچنین لوازمی هم از دوران قبل از ازدواج دارید که هنوز قابل استفاده هستند و می خواهید آنها را به خانه جدید بیاورید. پس فهرستی از تمام وسایل تهیه کنید تا هم از خرید لوازم تکراری جلوگیری شود و هم بدانید چه لوازمی در لیست شما وجود ندارد. در اینجا فهرستی از وسایل لازم و ضروری برای خانه جدید و چیدمان منزل عروس می بینیم:

لوازم اصلی مثل یخچال، تلویزیون، مایکروویو، اتو، اجاق گاز، وسایل آشپزخانه مثل تابه، قابلمه، وسایل آشپزی، چاقو تیزکن، ست ظروف غذاخوری (بشقاب، لیوان، قاشق، کارد، چنگال)، ست اتاق خواب (تشک، ملحفه، لحاف، بالش و حداقل دو تا سه روبالشی )، جعبه کمک های اولیه، جعبه ابزار، مبلمان راحتی، تعدادی جعبه نظم دهنده برای جادادن وسایل در کمد و کابینت، ست حوله، وسایل روشنایی مثل لوستر، آباژور، چراغ مطالعه

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – همقدم شوید

با هم به مغازه گردی بروید

حالا نوبت به آن رسیده که با همدیگر بیرون بروید و فروشگاه ها را بگردید تا وسایلی را که احتیاج دارید و متناسب با بودجه شما است، پیدا کنید. در نهایت تصمیم بگیرید کدام یک به بودجه و سبک مورد علاقه شما نزدیک تر است. در زمان خرید هر دو می توانید نقطه نظرات خود را به شیوه ای منطقی و ملایم بیان کنید اما هرگز نباید سلیقه همدیگر را نادیده بگیرید. وسایلی را بخرید که هر دو دوست دارید. به این ترتیب نه تنها با هم ارتباط نزدیک تری برقرار می کنید بلکه در مورد سبک تازه خود به عنوان یک زوج، تجربه های جدیدی کسب می کنید. بعد از مدتی با همفکری و مشورت، ایده های بیشتر و بهتری برای طراحی و چیدمان خانه به ذهن تان می رسد.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – تصمیم گیری مشترک را تمرین کنید

چیدمان منزل عروس تمرین عملی سازش پذیری

سازش و توافق کلید اصلی موفقیت است. بله، شما سازگار هستید و در بسیاری از موارد با همسرتان وجه مشترک دارید، اما همیشه مواردی وجود خواهند داشت که در مورد آنها به توافق نمی رسید، به خصوص وقتی صحبت از حس شما از یک سبک باشد. در این گونه موارد تنها راه حل سازش و انعطاف پذیری است.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – کمی از مواضع خود کوتاه بیایید

اگر حس شما کاملاً متضاد است، می توانید یک اتاق جداگانه یا یک بخش از خانه را به سبک مورد علاقه هرکدام اختصاص دهید. به خاطر داشته باشید که مصالحه و داد وستدهای عاطفی از مهمترین اصول در پایه ریزی یک زندگی سعادتمند و پربار است.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – دیواری برای یادآوری خاطرات داشته باشید

خاطرات را زنده نگه دارید

ردی از خاطرات مشترک خود در خانه به جا بگذارید. دیوار یا فضایی را به عکس ها و یادگاری هایی اختصاص دهید که داستان آشنایی شما را روایت کند. عکس هایی از اولین سفر مشترک، لحظات دلنشین از اولین ملاقات ها و دیدارهای خانوادگی، عکس های عروسی و مواردی که به شما یادآوری می کنند سرانجام با شریک محبوب تان زیر یک سقف زندگی می کنید. همواره سعی کنید خاطرات خوب گذشته را زنده نگه دارید.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – بر یک اتاق تمرکز کنید

اتاق خواب خود را به یک شاهکار مبدل کنید

 این اتاق مهمترین فضا در چیدمان منزل عروس است. برای چیدمان اتاق خواب رویایی خود وقت بیشتری بگذارید و حساسیت بیشتری به خرج دهید، چون مکانی برای لحظات آرامش بخش و صمیمت شما خواهد بود. بنابراین با کمک هم یک گوشه دنج و راحت، به دور از استرس کار و زندگی برای خود طراحی کنید.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – برای انتخاب ترکیب رنگ اتاق خواب سلیقه هر دو نفر مهم است

اگر اتاق خواب شما حمام مستر دارد، می توانید از رنگ های روشن برای دکوراسیون آن استفاده کنید تا احساس آرامش را القا کند. حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که با خوش سلیقگی چند قطعه مبلمان به فضای اتاق خواب اضافه کنید مثل یک قالیچه جدید، ملحفه های زیبا و چراغ های رومیزی برای میزهای کناری. چیدمان اتاق خواب می تواند عاشقانه ها را دوباره زنده کند و شما را در همان لحظات نگه دارد.

چیدمان منزل عروس
چیدمان منزل عروس – با صبر و حوصله گام بردارید

چیدمان منزل عروس پروسه ای زمان بر است

و در آخر، یک هدف تعیین کنید و برای رسیدن به آن هر چقدر لازم است وقت بگذارید. لزومی ندارد عجله کنید و تمام وسایل مورد نیاز خود را در یک روز بخرید، بلکه برای خرید وسایل برنامه ریزی داشته باشید و ببنیند خرید کدام یک از آنها را باید با توجه به نیاز و ضرورت در اولویت قرار دهید. اگر آشنایی و مهارت کافی دارید خودتان دست به کار شوید و بعضی از آنها را بسازید. این کار علاوه بر آنکه مقرون به صرفه است، می تواند سرگرم کننده هم باشد. در صورت لزوم می توانید از دیگران مشاوره بگیرید. مشاوره تخصصی از یک طراح داخلی، به شما در خلق خانه رویایی خود و چیدمان منزل عروس کمک قابل توجهی می کند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۸

یک نظر ارسال شده است

  1. رها صادقی

    ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ساعت ۱۷:۰۶

    خیلی کامل و آموزنده بود

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

با دکوراسیون تابستانه، نسیم ساحلی را به خانه بیاورید

تابستان فصل رفتن به ساحل و طبیعت و نوشیدن یک نوشیدنی خنک است. اما با شرایط کنونی و دوری از…