صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون بایدها و نبایدهای طراحی و دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال

بایدها و نبایدهای طراحی و دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال

۰
دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال

شمال ایران یکی از مناطقی است که نه تنها برای ساکان و اهالی آن، که برای دیگر افراد و ساکنان شهرهای دیگر نیز از جذابیت بالایی برخوردار است و خانواده‌های بسیاری که ساکن شهرهای مختلف هستند، به خرید یک ویلا در شمال نیز علاقه دارند. هم‌چنین شمال ایران یکی از مقاصد جذاب برای اکثریت خانواده‌های ایرانی است، این منطقه به دلیل سرسبزی و داشتن سواحل زیبا، از جذابیت بیشتری نسبت به دیگر مناطق برخوردار است. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که به خریداری یک ویلا در شمال ایران علاقه دارید و یا به‌تازگی یک ویلا خریداری کرده‌اید و درباره دکوراسیون داخلی آن هنوز تصمیم قطعی نگرفته‌اید، در ادامه با ما همراه باشید تا درباره دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال بیشتر اطلاعات کسب کنیم.

دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال
مبلمان دکوراسیون ویلا باید راحت و کاربردی باشد

انتخاب مبلمان برای استفاده در دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال

به دلیل آنکه ویلای شمال، معمولا جایی برای استراحت است و به همین دلیل، در دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال مبل‌های استیل و نیمه استیل جایی ندارند.
اولین نکته‌ای که در خرید مبلمان برای ویلای شمال یا هر فضای دیگری اهمیت دارد، میزان فضای موجود است. با توجه به فضایی که در اختیار دارید، یک مبلمان راحتی انتخاب کنید و اگر بودجه‌تان کافی است، بد نیست انتخاب مبل راحتی تختخواب‌شو را نیز در گزینه‌های موجود در نظر بگیرید.
خرید مبل راحتی تاشو برای استفاده در دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال به شما کمک می‌کند در زمان ورود مهمان، نگرانی‌ای از بابت جای خواب وی نداشته باشید.
انتخاب رنگ پارچه مبلمان نیز از دیگر نکاتی است که رابطه مستقیم با بزرگی فضای پذیرایی ویلا دارد. اگر ویلای شما فضای پذیرایی بزرگی دارد، با توجه به سلیقه خود هر نوع پارچه‌ای که علاقه دارید را برای رومبلی تهیه کنید و اگر فضای پذیرایی کوچکی دارید، از انتخاب پارچه‌های طرح دار و به‌خصوص طرح‌های شلوغ خودداری کنید.  

دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال
حضور گیاهان در فضای داخلی خانه های ویلایی شمال ضروری است

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال

یکی از پرکاربردترین المان‌های قابل استفاده در دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال، گیاهان زنده و سبز است. به دلیل رطوبت زیاد موجود در هوای شمال ایران، نگهداری از گیاهان زنده در نواحی شمالی بسیار آسان‌تر از دیگر نقاط کشور بوده و به همین دلیل، می‌توانید با استفاده از گیاهان علاقه‌مند به رطوبت در فضای ویلای خود، به دکوراسیون خود رنگ زندگی بدهید.

دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال
به دلیل وجود زیاد منابع چوبی استفاده از چوب در دکوراسیون ویلاهای شمال رایج است

متریال مورد استفاده در دکوراسیون ویلاهای شمال

یکی از پرکاربردترین متریال‌ها در دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال، چوب است و البته باید دقت داشته باشید عموما از چوب تنها برای دکوراسیون داخلی ویلاهای شخصی استفاده می‌شود و نمای بیرونی و اصل سازه با استفاده از بتنی (برای پیشگیری از فرسودگی‌های ناشی از رطوبت) ساخته می‌شود.
استفاده از چوب برای دکوراسیون داخلی ویلاهای شمالی چند جنبه مختلف دارد که یکی از این جنبه‌ها، زیبایی و گرمای محیط است (در اینجا منظور از گرمای محیط، حس گرمی و صمیمیت فضاست). متریال چوب، ظاهری بسیار زیبا و جذاب دارد و می‌تواند باعث زیبایی محیطی شود.
از جنبه دیگر، چوب باعث بهینه‌سازی مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی می‌شود و هم‌چنین استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی، باعث افزایش آلودگی‌های صنعتی نمی‌شود و به شکل چشم‌گیری از تولید نخاله ساختمانی جلوگیری می‌شود.
البته استفاده از چوب در مناطق پررطوبت محدودیت هایی هم دارد بنابراین باید از کیفیت مواد و مصنوعات چوبی و ضدآب بودن و دوام آن ها مطمئن شوید.

دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال
شومینه یک عنصر کاربردی، کلاسیک و تزیینی و مهم در دکوراسیون ویلاست

استفاده از شومینه در دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال

برای گرمایش داخل ویلا، می‌توانید با استفاده از شومینه در طرح‌ها و مدل‌های متنوع، فضای خود را زیبا و البته گرم کنید.
شومینه‌ها انواع مختلفی دارند و نمونه‌ای که در عکس مشاهده می‌کنید، نوعی شومینه است که تلفیقی از مدل‌های مدرن و سنتی است. در این مدل ظاهر شومینه به شکل مدرن است اما داخل آن می‌توان از چوب طبیعی به عنوان سوخت نیز استفاده کرد. البته برای استفاده از چوب برای چنین شومینه‌هایی در منطقه شمالی باید دقت داشته باشید که به دلیل رطوبت هوای موجود باید چوب‌ها را در فضای داخل قرار دهید تا به خوبی خشک شوند.

دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال
اگر در مرحله طراحی داخلی هستید پنجره های ویلا را بزرگ در نظر بگیرید

نورپردازی در دکوراسیون داخلی ویلا

اولین اصل در نورپردازی، استفاده نور طبیعی و بهره بردن از پنجره‌های بزرگ -در صورت امکان- است. اگر در مرحله ساخت ویلا می‌توانید تغییراتی ایجاد کنید، پنجره‌های بزرگ را انتخاب کنید. وجود پنجره‌های بزرگ در ویلاهای منطقه شمالی به شما فرصت تماشای مناظر سرسبز بیرون را می‌دهد و از سویی نور بیشتری را وارد محیط داخلی ویلای شما خواهد کرد.
استفاده از لامپ‌های مختلف از جمله نوارهای ال‌ای‌دی می‌تواند نورپردازی بهتری را برای محیط شما ایجاد کند، تفاوتی ندارد تعداد پنجره‌های شما چقدر است، به‌هرحال به نورپردازی نیاز دارید چراکه در شب و زمان غروب خورشید، باید به نحوی نور فضای خود را تامین کنید.
بسته به میزان نوری که به آن علاقه دارید، برای دکوراسیون داخلی ویلای خود لوستر، آباژور و نوارهای ال‌ای‌دی تهیه کنید. اگر دکوراسیون داخلی ویلای خود را با سقف چوبی طراحی کرده‌اید، می‌توانید با انتخاب یک آباژور و لوستر چوبی، گرمای محیط را بیشتر کنید و اگر فضای داخلی ویلایتان را مدرن طراحی کرده‌اید، می‌توانید از آباژور و لوسترهای ساده به رنگ‌های مشکی یا خاکستری استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال
کفپوش چوبی برای ویلای شمال مزایا و معایبی دارد

انتخاب کف‌پوش برای دکوراسیون داخلی ویلا

یکی از انتخاب‌های مناسب برای کف‌پوش فضای داخلی ویلا، کاشی‌های بزرگ است که انواع بسیار مختلفی دارند و می‌توانید با توجه به سلیقه و رنگ غالب دکوراسیون داخلی ویلای خود کاشی متناسبی انتخاب کنید. یکی از نقاط قوت استفاده از کاشی‌ها، پاک کردن آسان و درنتیجه سریع‌تر شدن پروسه تمیز کردن محیط است.
انتخاب دیگر هم برای کف‌پوش ویلا، استفاده از پارکت‌های چوبی است که در میان چوب‌های موجود، چوب درختان بلوط و گردو و افرا از مقاوم‌ترین انواع چوب برای استفاده به عنوان کف‌پوش هستند. باید بدانید درست است که استفاده از چوب باعث زیبایی بیشتر فضا می‌شود، اما استفاده از پارکت‌های چوب‌های نازکی مانند صنوبر و کاج ممکن است ارزان‌تر از دیگر انواع چوب باشد و خصوصیات ظاهری موردنظر شمارا نیز دارا باشد، اما نه تنها نصب دقیق و ظریفی دارد و کوچک‌ترین اشتباه در نصب آن می‌تواند باعث دوباره‌کاری شود، بلکه این نوع چوب بسیار نازک بوده و برای استفاده در مکان‌های پر رفت آمد ویلا مناسب نخواهد بود.
کفپوش هایی نیز که از انواع چوب های مهندسی شده مانند ام‌دی‌اف و اچ‌دی‌‌اف به صورت روکش شده، تولید می شوند ارزان تر و به همین دلیل رایج تر هستند.

در دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال، آنچه باعث راحتی شما می‌شود بر همه چیز دیگر اولویت دارد چراکه همان‌طور که به آن اشاره کردیم، ویلای شمال معمولا فضایی برای استراحت و فاصله گرفتن از هیاهوی روزهای شلوغ‌کاری است و به همین دلیل، هر آنچه بتواند راحتی بیشتر را برای ما به همراه داشته باشد، بر دیگر انتخاب‌های مربوط به دکوراسیون داخلی ارجحیت دارد.

میانگین امتیازات ۴ / ۵. تعداد امتیازات ۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

ایجاد تغییرات اساسی در اتاق پذیرایی مدرن؛ تنها با ترفند انتخاب رنگ های محبوب و ماندگار

انتخاب مناسب ترین رنگ برای فضای اتاق پذیرایی برای اغلب افراد کاری دشوار است. زیرا این اتاق…