صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون بازسازی آپارتمان ۷۰ متری را با این راهنمای گام به گام انجام دهید

بازسازی آپارتمان ۷۰ متری را با این راهنمای گام به گام انجام دهید

۰
بازسازی آپارتمان 70 متری
nowrooz

بازسازی یک آپارتمان ۷۰ متری با محدودیت در بودجه و فضا در عین حال پاسخگویی صحیح به نیازهای کاربریکی از چالش برانگیزترین و کارهایی است که معمار می تواند با آن رو به رو شود. این که چگونه می توانید از فضا به طور مؤثر استفاده کنید؟ چگونه می توانید از هدر رفتن مواد جلوگیری کنید؟ و چگونه می توانید یک تغییر ساده ایجاد کنید که به ساکنان آن نیز ارزشی برساند؟ یک طرح بسیار موفق در عین حال پایبند به آخرین روند طراحی با بودجه محدود طوری که کیفیت خانه را تحت تأثیر قرار ندهد می تواند خانه را به یک سرمایه بزرگ برای ساکنین تبدیل کند. بازسازی آپارتمان ۷۰ متری نیاز به برنامه ریزی قبلی و تفکر دارد تا نتیجه آن دکوراسیونی ایده آل و کاربردی در منزل باشد. برای کمک به شما در این روند پس از بررسی های لازم راه حل های جالبی در این مطلب ارائه داده ایم.
اگر دیگر با فضای آپارتمان خود ارتباط برقرار نمی کنید بازسازی آن را در اولویت کارهای خود قرار دهید. بازسازی آپارتمان عموماً یا به علت قدیمی بودن ساختمان انجام می شود یا اینکه ساکنان آن علاقه مند به ایجاد تغییراتی در بعضی فضاها هستند. بازسازی آپارتمان می تواند به طور چشمگیری بر حس و حال خانه و ساکنین تأثیر بگذارد. بازسازی فقط به معنای تخریب نیست گاهی تغییر در رنگ دیوار یا تغییر در درکوراسیون یا حتی روکش مبلمان می تواند یک نوع بازسازی محسوب شود.

مراحل بازسازی آپارتمان ۷۰ متری

بازسازی باید طبق قوانین خاص و به گونه ای انجام شود که تغییرات و نوسازی‌های داخلی هر واحد باعث تغییر در شکل ظاهری آپارتمان مانند نما، پنجره و… نشود.

بازسازی آپارتمان 70 متری

هزینه بازسازی آپارتمان ۷۰ متری

قدم اول شما تخمین میزان هزینه است. برای محاسبه به قیمت هر متر مربع بازسازی توجه کنید. قطعاً هزینه بازسازی آپارتمان ۷۰ متری کمتر از یک واحد بزرگتر است. شرایط آب و هوایی تأثیر به سزائی در روند بازسازی شما خواهد داشت. به طور مثال در فصل زمستان به دلیل سرمای زیاد و کار سخت تر شامل دستمزد بیشتری می شود. هزینه تغییرات به طور متوسط با هزینه‌ای حدود ۲۰ میلیون تا ۴۰ میلیون تومان قابل ارائه است.

هدفتان از بازسازی چیست؟

سپس باید هدف شما از این بازسازی معلوم باشد. قصد بازسازی چه فضاهایی با چه سبک دکوراسیون دارید؟ بازسازی بر اساس سلیقه شما می تواند در سبک هایی چون کلاسیک، سنتی و یا مدرن انجام شود. ابتدا نکات مثبت و منفی هر کدام را بررسی کرده تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. بهتر است برای بازسازی به ترتیب از آشپزخانه سپس سرویس ها، نشیمن و در نهایت اتاق ها شروع کنید.

بازسازی آپارتمان 70 متری

بازسازی آشپزخانه آپارتمان ۷۰ متری

آشپزخانه نقش مهمی در زیبایی فضای آپارتمان دارد. از آنجایی که در یک آپارتمان ۷۰ متری آشپزخانه حدود ۴-۵ متر فضا را اشغال می کند و کوچک محسوب می شود باید در تغییرات خود به نحوی عمل کنیم که فضا از آنچه که هست بزرگتر دیده شود. با در نظر گرفتن بودجه مورد نظر خود یکی از مراحل تغییر در کابینت ها است. حتی می توانید با تعمیر و رنگ‌ آمیزی کابینت‌ها یک تغییر اساسی ایجاد کنید. کابینت رنگ روشن و ساده انتخاب کنید. ارتفاع آنها را تا سقف در نظر بگیرید تا آشپزخانه شما بزرگ دیده شود. یکی از روش‌های ساده دیگر تعویض کاشی دیوارها است. عایق کاری کف آشپزخانه نیز در بازسازی این فضا نقش مهمی دارد.

بازسازی آپارتمان 70 متری

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی به دلیل وجود جزئیاتی چون لوله‌کشی، کاشی‌ ها، وان و توالت فرنگی نسبت به بقیه فضاها یکی از گران قیمت‌ترین بخش‌ها محسوب می شود. پس اگر خانه شما خیلی قدیمی نیست و بودجه کمی دارید توصیه می شود از بخش سرویس ها صرف نظر کنید. از آنجایی که دیوارهای سرویس به دلیل مرطوب بودن فضا دارای عایق های رطوبتی هستند در بازسازی قیر و گونی داخل حمام و دستشویی را تعویض کنید زیرا قیر و گونی این فضاها پس از گذشت زمان از بین رفته و خاصیت خود را از دست می دهند. برای این کار ابتدا کف سرویس را تخریب کنید و مجددا عایق کاری را انجام دهید.
تعویض شیرآلات نیز بخشی از بازسازی سرویس بهداشتی به حساب می آیند. خوب است بدانید در بازسازی آپارتمان ۷۰متری به دلیل کوچک بودن فضای سرویس بهداشتی که فقط ۵ متر از کل فضا به آن اختصاص داده می شود سعی کنید از توالت فرنگی دیواری برای داشتن فضای بیشتر استفاده کنید. در حمام برای تفکیک فضای خیس و خشک در چنین فضای کوچکی پرده حمام نسبت به کابین دوش هم از لحاظ اشغال فضا و هم از لحاظ هزینه انتخاب مناسب تری است.

بازسازی آپارتمان 70 متری

بازسازی اتاق نشیمن آپارتمان ۷۰ متری

حال نوبت ارزان‌ ترین بخش‌ در بازسازی آپارتمان ۷۰ متری یعنی اتاق نشیمن است. برای آغاز کار ابتدا به نوسازی دیوارهای فرسوده می پردازیم. اگر دیواری خراب یا نمدار شده بود آن را تا لایه زیرین تراشیده و دوباره گچکاری کنید. اتاق نشیمن حدوداً ۳۰ متر از فضا را در یک متراژ ۷۰ متری اشغال می کند پس به دلیل محدود بودن فضا یکی از راهکارها در صورت امکان یکسره کردن نقشه خانه و حذف دیوارهای غیر باربر و اتصال فضای آشپزخانه و نشیمن به یکدیگر است.
این امر فضای بازتر و دلنشین تری را برای شما فراهم می کند. یک روش ارزان دیگر و در عین حال کاربردی برای کمک به احساس تغییر در فضای خانه رنگ کردن دیوارها است. یک پالت رنگ سفید باعث می شود هر فضایی بزرگتر از انداره واقعی خود به نظر برسد. آپارتمان های کوچک به دلیل تنگ و محدود بودن فضا گاهاً به هم ریخته به نظر می رسند در بازسازی سعی کنید راه حل های هوشمندانه ای در مورد فضای ذخیره سازی در نظر بگیرید. می توانید از کتابخانه یا شلف ها برای ذخیره سازی وسایل دکوری خود کمک بگیرید. تغییر در مدل سقف، نحوه نورپردازی و کفپوش از جمله اقدامات دیگری است که می توانید در بازسازی فضای نشیمن خود به کار گیرید. تغییر مبلمان یک تغییر کوچک و به صرفه اما اساسی است. مبلمان جاگیر خود را دور بریزید و از وسایل چند کاربرده استفاده است. با تعویض پرده یک تغییر چشمگیر داشته باشید به اندازه ارتفاع پنجره پرده بزنید این امر فضای شما را بزرگتر نشان می دهد.

بازسازی آپارتمان 70 متری

بازسازی اتاق خواب آپارتمان ۷۰ متری

آپارتمان ۷۰ متری می تواند یک خوابه یا دو خوابه طراحی شود که متراژ آن بین ۹ تا ۱۲ متر متغییر است. هنگام بازسازی آپارتمان ۷۰ متری خود به راحتی با تغییرات جزئی و کم هزینه می توانید اتاق کوچک مورد علاقه خود را داشته باشید. در قدم اول برای تغییر دیوارها را رنگ روشن و ملایم کنید. چون اتاق کوچک است قطعاً نور کافی نخواهد داشت پس وسایلی چون آباژور یا چراغ دیواری به فضای خود اضافه کنید. آیینه بهترین انتخاب برای بزرگ نمایی است، با نصب آن بر روی یک دیوار فضای اتاق خود را بزرگتر کنید.

سخن آخر

داشتن مهارت، تجربه و تجهیزات کافی برای بازسازی آپارتمان ۷۰ متری شما از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجایی که شما سر رشته‌ای در خیلی از زمینه ها ندارید و امکان خسارات مالی و جانی جبران‌ ناپذیری پیش رویتان است یا حتی ممکن است در پایان نتیجه مطلوب و باکیفیتی نداشته باشید پس نیاز به گروه متخصص و ماهر در زمینه سرویس های ساختمانی دارید و آنچه مهم است نحوه مدیریت بین این گروه و استادکاران است.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۶ نکته کلیدی در طراحی دکوراسیون مینیمالیستی منزل

دکوراسیون مینیمالیستی منزل یکی از جذاب ترین سبک های طراحی حال حاضر بوده است و با شعار "هرچ…