صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر

ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
nowrooz

وقتی صحبت از دکوراسیون اتاق خواب دختران نوجوان می شود، چیزی به عنوان یک راه حل مناسب برای دکوراسیون آن اتاق وجود ندارد، چرا که اکثر دختران به سبک خاصی علاقه دارند. اگر بیش از یک دختر نوجوان در خانه زندگی می کند، احتمال اینکه سلیقه آنها در دکوراسیون اتاق متفاوت باشد خیلی زیاد است؛ بنابراین، اگر فکر می کنید که چگونه می توانید دکوراسیون اتاق خواب کوچک دختر نوجوان خود را تزیین کنید این مطلب را از دست ندهید، با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
یکی از انتخاب های مناسب رنگ مرجانی است

نقش رنگ ها را در دکوراسیون اتاق خواب فراموش نکنید

اگر نمی دانید چه رنگی برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر خود انتخاب کنید، رنگ مرجانی انتخاب خوبی است. رنگ مرجانی از خانواده قرمزهاست و گرما بخش است. درخشش رنگ مرجانی روشن در اتاق خواب باعث ایجاد انرژی می شود و باعث می شود فرزند شما صبح پر انرژی از رختخواب خارج شود و روز خود را شروع کند. رنگ مرجانی گرم در کنار رنگ سفید خالص تضاد زیبایی دارند و همچنین باعث بزرگ ‌تر شدن اتاق می شوند. در نهایت می توان گفت این دو رنگ در کنار هم آرامش و زیبایی منحصر به فردی را به ارمغان می آورند.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
از سایه های صورتی و بنفش برای اتاق خواب دخترانه استفاده کنید

وجود رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق خواب دختران  

مگر می شود دختری باشد که صورتی دوست نداشته باشد. دختر نوجوان شما چه ۱۴ ساله باشد و چه ۱۸ ساله رنگ صورتی برای او تکراری و خسته کننده نمی شود؛ اما شما شاید فکر کنید رنگ صورتی برای سن دختر نوجوان شما کمی کودکانه باشد که در این صورت می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر از سایه های مختلف این رنگ استفاده کنید. استفاده سایه های صورتی و بنفش پیشنهاد زیبایی برای اتاق خواب دختر نوجوان شما خواهد بود؛ مثلا می توانید یک دیوار را رنگ آمیزی کنید و با استفاده از آینه های زیبا، قفسه کتاب و قاب عکس های هنری آن را تزیین کنید. به این صورت اتاق خواب دختر شما زیباتر می شود و دیگر رنگ صورتی تکراری و خسته کننده نمی شود و دل را نمی زند.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
یک دیوار را به سفر ها اختصاص دهید

یک دیوار را مختص تزیینات سفر های او بگذارید

اگر دختر نوجوان شما عاشق سفر است، پس صد در صد دارای عکس های زیادی است که دوست دارد همیشه به انها نگاه کند و خاطراتش رو مرور کند. پس بهترین ایده برای نصب عکس های او استفاده از یک نقشه چوبی بر روی دیوار اتاق خواب او است که بتواند عکس هایی از سفرهای گذشته خود و عکس مکان هایی که قصد رفتن دارد را به آن سنجاق کند. در این دکوراسیون می توانید با اضافه کردن چمدان های قدیمی در کنار تخت خواب به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل،  اتاق را جذاب تر کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
از ایده های شیک استفاده کنید

همیشه از ایده های ساده و شیک استفاده کنید

همیشه این را به یاد داشته باشید که مبلمان های بزرگ برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب ها ایدآل نیستند به خصوص که اگر  فضای اتاق خواب کوچک باشد. دکوراسیون ظریف، مبلمان سفید و رنگ های روشن و خوشرنگ برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب های دختران نوجوان انتخاب خوبی است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید طراح با استفاده از یک روتختی شکوفه ای، آباژور پاستلی و یک شال مبل نرم، زیبایی فضا را تضمین کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
هنر را وارد اتاق خواب خود کنید

استفاده از آثار هنری، زیبایی دکوراسیون اتاق را بیشتر می کند

فرزندان خود را با هنر آشنا کنید. ایده های زیادی است که می توانید هنر را وارد اتاق خواب فرزندان خود کنید. اگر وقت و هزینه خود را صرف بازسازی اتاق خواب دختران خود کرده اید، مطمئناً دوست ندارید که دختر نوجوان شما پوسترهای هنری را مستقیماً بر روی دیوارها بچسباند. یکی از آن ایده های زیبا برای چسباندن آثار هنری بر روی دیوار استفاده از شلف های دیواری است. به تصویر بالا نگاه کنید، طراح برای تزیین دیوار اتاق خواب از شلف های چوبی در بالای تخت استفاده کرده است و قاب عکس های زیبا را بر روی آن قرار داده است بدون هیچ آسیبی به دیوار، فقط کافی است کمی خلاقیت داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
از طیف های مختلف رنگ تیره استفاده کنید

از رنگ تیره نترسید و آن را وارد دکوراسیون کنید

سلیقه در انتخاب رنگ متفاوت است بعضی ها طرفدار رنگ های روشن و بعضی دیگر رنگ های تیره را ترجیح می دهند، اما باید بدانیم که از هر رنگ چه مقدار استفاده کنیم که یک دکوراسیون زیبایی داشته باشیم. همیشه این را به یاد داشت باشید در صورت استفاده از رنگ تیره، رنگ شما انقدر زیاد نباشد که تیرگی در اتاق غالب شود و اتاقی همانند غار خفاش تحویل دهید. در مقدار و اندازه رنگ ها خلاق باشید، شما برای داشتن یک اتاق زیبا می توانید یک دیوار را با رنگ خاکستری تیره رنگ آمیزی کنید و از عناصری با سایه های روشن تر از خاکستری و سفید در تزیین دیوار استفاده کنید. این یک ایده خلاقانه است چرا که با رنگ تیره دیوار به عنوان پس زمینه و عناصری به رنگ روشن بر روی آن تضاد برقرار شده است و جلوه زیبایی به دکوراسیون اتاق داده است.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
میز مطالعه و اطرافش را تزئین کنید

تزیین میز مطالعه را فراموش نکنید

فقط به این دلیل که میز مطالعه در اتاق خواب برای انجام تکالیف مدرسه و یا دانشگاه است، به این معنی نیست که باید خسته کننده باشد. تزیین میز مطالعه می تواند زیبایی اتاق خواب دختر نوجوان شما را دو چندان کند چرا که جزئی از اتاق خواب است. آن گوشه اتاق که میز مطالعه قرار دارد باید به فضایی تبدیل شود که فرزندان شما بدون هیچ استرسی تکالیف خود را انجام دهند. با نصب یک شلف در بالای میز قاب عکس و یا کتاب هایی که بر روی میز انباشته شده اند را قرار دهید. از یک صندلی راحت و یک چراغ مطالعه بر روی میز استفاده کنید، برای تزیین میز خلاق باشید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
با عکس دوستان و خانواده دیوار را تزئین کنید

تزیین دیوارها یکی از واجبات در اتاق خواب کوچک نوجوان دختر

به نوجوان خود اجازه دهید بدون اینکه به دیوارهایی که به زیبایی نقاشی شده اند صدمه و آسیب برسانند، آنها را با سلیقه خود تزیین کنند. آنها می توانند دیوارها را با عکس هایی که از دوستان و خانواده خود دارند به زیبایی تزیین کنند. برای این کار تنها کافی است از رشته سیم های مفتولی و یا رشته چراغ های تزیینی استفاده کنید و عکس ها را با گیره به آنها متصل کنید. بدون شک آن دیوار به قدری زیبا می شود که برای لحظه ای نمی توان از آن چشم برداشت.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
از روتختی های رنگی کنار دیوار های به رنگ خنثی استفاده کنید

استفاده از مبلمان های رنگی در دکوراسیون اتاق خواب جذاب و منحصر به فرد

چه کسی گفته است برای تزیین و دکوراسیون اتاق خواب فقط باید بر روی دیوراها مانور دهیم و انها را رنگ کنیم؟ برای تزیین یک اتاق خواب شما می توانید دیوارها را با رنگ های خنثی و سفید رنگ آمیزی کنید و در کنارش مبلمان و عناصر رنگی به اتاق اضافه کنید و دکوراسیون جذابی داشته باشید. برای این کار کافی است خلاق باشید مثلا از تخت خواب های رنگی با رو تختی هایی با رنگ های شاد استفاده کنید. در تصویر مشاهده می کنید که طراح برای دکوراسیون این اتاق از یک تخت خوابی به رنگ آبی با ملافه و بالشت هایی صورتی استفاده کرده است اما بقیه مبلمان ها را خنثی نگه داشته شده تا از ظاهر کودکانه آن جلوگیری کند.  با این وجود دکوراسیون این اتاق خواب را برای شاهزاده خانم های نوجوان امروزی مناسب کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
سایبان های طرح دار از عناصر سبک بوهو هستند

سبک بوهو و زیبایی آن در اتاق خواب کوچک نوجوان دختر

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر دکوراسیون اتاق خواب را با سبک بوهو تزیین کنید چقدر زیبا می شود؟ بوهو سبکی پر از رنگ های شاد و  روشن است. طراح در دکوراسیون این اتاق خواب از سبک بوهو استفاده کرده است، دیوارهای سفید و مبلمان چوبی تیره با پرده های طرح دار و حتی سایبان که بر روی تخت قرار داده است طرح دار است. اگر از این سبک استفاده می کنید در ترکیب رنگ ها دقت کنید و سعی کنید از رنگ های شاد و زیبا استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

اگر دختر شما اتاق خواب کوچکی دارد نگران دکوراسیون آن نباشید

دکوراسیون اتاق خواب کوچک کار ساده ای نیست اما نیاز به دقت و رعایت یکسری اصول است، چرا که باید به طوری چیدمان شود که اتاق خواب بزرگتر دیده شود و حس خفگی نداشته باشد. اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید رنگ اتاق خواب است چرا که رنگ ها به طور معجزه آسایی می توانند در بزرگ و کوچک نشان دادن اتاق تأثیر داشته باشند. دومین نکته ای که باید به آن توجه شود استفاده از مبلمان چند منظوره است. در تصویر بالا مشاهده می کنید که طراح به طور هوشمندانه و خلاقانه ای از فضای زیر شیروانی استفاده کرده است و نهایت استفاده را از تمامی فضا برده است.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
اضافه کردن گل و گیاه به اتاق خواب دخترانه

با اضافه کردن گل ها و گیاه به دکوراسیون حال و هوای اتاق را خوب کنید

به تصویر بالا خوب نگاه کنید، چه حسی می گیرید؟ این اتاق خوابی که در تصویر می بینید با چیدمان درستی که شده است مملو از رنگ و انرژی، حس خوبی را به همراه دارد. بکار بردن رنگ های شاد در کنار گل های زیبا می تواند یکی از بهترین ایده ها برای تزیین اتاق خواب دختران نوجوان باشد. برای ایجاد حس خوب در فضای اتاق خواب همیشه چند گل رنگارنگ و خوشبو داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر
با بافت های مختلف بازی کنید

بازی با بافت ها و رنگ های مختلف در دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر

قلاب بافی یکی از هنرهای دستی است که طرفدارهای خاص خودش را دارد اما اگر دختر شما طرفدار این سبک تزیینات است و می خواهد یک اتاق خواب زیبا و جذاب داشته باشد از این هنر در دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان دختر استفاده کنید. در تصویر بالا می توانید ببینید که طراح به طور خلاقانه ای رنگ ها و بافت ها را کنار هم قرار داده است. این بافت های زیبا با رنگ های شادی که دارند یک اتاق خواب روشن و پر انرژی را برای یک دختر نوجوان ایجاد می کنند. با این حال، این یک ایده خوبی است که به نوجوانان خود اجازه دهید در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب خود با بافت های مختلف بازی کنند و از آنها لذت ببرند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

جدیدترین ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک دختر جوان

تنوع شیوه های چیدمان به تعداد افراد دنیاست! چیدمان اتاق خواب کوچک دختر جوان هم با توجه به …