صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون انواع شیوه ها و ایده های چیدمان مبل ال شکل

انواع شیوه ها و ایده های چیدمان مبل ال شکل

چیدمان مبل ال شکل
nowrooz

مبل های سکشنال یا چند تکه معمولا از دو یا چند تکه جداگانه تشکیل شده است. با در کنارهم قرار دادن تکه های مبل با توجه به شکل فضا و نیاز می توان شکل های مختلف ال “L” و یو “U” را ساخت. هر چه تعداد قطعات آن کمتر باشد، با قیمت مناسب تری می توانید آن را تهیه کنید.
برای فضاهای کوچک یا بزرگ، خانوادگی و یا دوستانه، خلوت و مدرن مبل های ال شکل گزینه های مناسبی هستند. هیچ چیز لذت بخش تر از لم دادن روی مبل ال شکل و زیر پتو رفتن روی آن وجود ندارد. تنها کافیست تلویزیون را روبروی آن قرار دهید تا همه افرادی که روی مبل می نشینند بتوانند تصویر تلویزیون را به خوبی ببینند. در این مقاله انواع شیوه های چیدمان مبل ال و یو در اتاق نشیمن و پذیرایی را به همراه تصاویر هر شیوه بررسی می کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

چیدمان مبل ال شکل

این مبل ال شکل با طراحی ساده و رنگ خاکستری به خوبی با پالت رنگ های موجود در این خانه هماهنگی دارد.

چیدمان مبل ال شکل

یکی از انتخاب های خوب برای صندلی روبروی مبل ال شکل (که در این شکل به دلیل وسعت بیشتر شبیه مبل یو شکل است) صندلی هاییست که با مفتول های فلزی ساخته شده اند. به نوعی با ایجاد  تضاد در متریال ها و فرم به خوبی در محیط کنتراست ایجاد می کند.

چیدمان مبل ال شکل

با چیدمان این مبل یو فضای کار و نشیمن تفکیک شده است. مبل مخملی قهوه ای، بسیار دنج و راحت به نظر می رسد و یک خواب راحت را تضمین می کند.

چیدمان مبل ال شکل
در این اتاق نشیمن کوچک مبل یو تا حد امکان به دیوار نزدیک شده است

مبل مخملی کلاسیک با رنگ آبی ملوانی که به خوبی برای این فضا به کار رفته است. میز جلو مبلی بزرگ، و کوسن های سفید کمک کرده اند تا فضا خیلی سنگین به نظر نرسد.

چیدمان مبل ال شکل
با قرار دادن مبل ال به سمت پشت خانه می توان فضای باز را به خوبی تفکیک کرد

برای خانه های با نقشه های باز یکی از انتخاب های اصلی مبل های ال شکل هستند. این مبل ها به خوبی می توانند پلی میان فضاها باشند و آنها را به خوبی تفکیک کنند.

چیدمان مبل ال شکل
پذیرایی مربع و مبل ال مربع

در این پذیرایی مربع از مبل الی استفاده شده که هر دو بازوی آن به یک اندازه هستند و در مرکز آنها یک پاف عثمانی و یک میز کوچک به عنوان میز جلومبلی قرار گرفته است.

چیدمان مبل ال شکل

در این آپارتمان به دلیل کوچک بودن فضا یک نمونه کوچک مبل ال شکل انتخاب شده است تا بتوان بدون تنگی جا و بهم ریختگی، افراد بیشتری در کنارهم بنشینند.

چیدمان مبل ال شکل

مبل ال شکل بهترین انتخاب برای این گوشه دنج خانه است. این مبل می تواند به خوبی نیاز های خانواده را برآورده کند. میز بازی درست کنار آن قرار گرفته است و کسانی که بازی می کنند می توانند به خوبی در کنار بقیه اعضای خانواده باشند. هم چنین بچه ها هنگام دیدن تلویزیون می توانند بر روی مبل ال شکل دراز بکشند.

چیدمان مبل ال شکل
در این خانه گرم، مبل های ال شکل باعث گرمابخشیدن به محیط شده اند و بسیار دعوت کننده و آرام به نظر می رسند

در انتخاب این مبل ال به هماهنگی خطوط آن با خطوط معماری داخلی و گچ بری ها توجه شده است. پنجره ها هم که نقاط کانونی در این فضا هستند و تمام توجه شما را به خود جلب می کنند، با مبل هماهنگی دارند.

چیدمان مبل ال شکل

شاید به نظرتان اشتباه باشد، اما استفاده از مبلمان ال شکل در یک اتاق کوچک می تواند فضا را بزرگتر کند؛ چطور؟ چون افراد بیشتری بدون فاصله می توانند در کنار هم بنشینند و طبیعتا اتاقی که گنجایش هشت نفر دارد از اتاقی که گنجایش چهار مهمان دارد بزرگتر به نظر می رسد.

چیدمان مبل ال شکل

ترکیب بتن، چوب، فلز و سنگ در دکوراسیون این خانه یک فضای زیبا و با استحکام را فراهم کرده است و مبل ال شکل با رنگ کرمی خنثی به خوبی با محیط هماهنگ شده است.

چیدمان مبل ال شکل
هر مبل الی به یک مبل تک یا صندلی جداگانه برای تکمیل فضا نیاز دارد

استفاده از یک صندلی با ابعاد کوچک و کاربردی در کنار مبل ال شکل یک انتخاب بسیار مناسب است. چرا که یک مزیت دارد و آن جابجایی آسان آن در محیط است، شما می توانید به راحتی آن را جابجا کنید و برای کاربرد های مختلف از آن استفاده کنید.

چیدمان مبل ال شکل
ترکیب حجم مکعبی مبل ال با میز جلو مبلی مدور فضا را رسمی تر می کند

یک پاف عثمانی چوبی، می تواند به خوبی در مرکز مبلمان ال شکل شما قرار بگیرد و در عین حال به فضا حالتی رسمی بدهد.

چیدمان مبل ال شکل
در این چیدمان دو مبل ال کرم و بنفش روبروی هم قرار گرفته اند و ترکیب نوینی را خلق کرده اند

این دو مبل ال شکل به خوبی در کنارهم قرار گرفته اند و یک فضای محصور را در این محیط با فضای باز و با سقف بلند ایجاد کرده اند. این دو مبل به گونه ای در کنار هم قرار گرفته اند که یک فضای باز بین آنها برای حرکت ایجاد شده است.

چیدمان مبل ال شکل
ترکیب مبل ال و مبل شزلون مدرن شیوه جالبی برای تکمیل دکوراسیون اتاق نشیمن است

در این فضای خانوادگی با یک نشیمن کوچک یک مبل ال شکل و یک مبل دراز کش به خوبی و به صورت بهینه از محیط استفاده شده است. حالا با خیال راحت می توانید روبروی شومینه و تلویزیون دراز بکشید و لذت ببرید.

چیدمان مبل ال شکل

در تکمیل چیدمان مبل ال استفاده از یک میز جلومبلی کاملا متفاوت می تواند بین مبل ال و مبل های یک نفره پیوند برقرار کند.

چیدمان مبل ال شکل
مبل ال شکل نشان خوبی از یک اتاق نشیمن گرم و نرم و صمیمی است.

در این خانه دو بازوی مبل ال هم اندازه هستند و از این جهت فضا عمیق به نظر می رسد، طراح دکوراسیون هم با رنگ کردن درها به رنگ تیره به فضا عمق بیشتری بخشیده است.

چیدمان مبل ال شکل

این مبل هم به لحاظ اندازه و هم از نظر بصری و ظاهری بسیار بزرگ است اما ظاهری بسیار تجملی و در عین حال راحت دارد. شما می توانید حس آرام و لذت بخشی را از این فضا بگیرید. بنابراین اگر دنبال رسیدن به چنین حس و فضایی هستید باید جنس چرم، رنگ قهوه ای و چیدمان مبل ال در مرکز اتاق را به خاطر داشته باشید و اجرایی کنید.

چیدمان مبل ال شکل

حس کلاسیک این فضا واقعا دوست داشتنی و با ارزش است و راحتی و آسایش آن قابل لمس است که حتی نگاه را نیز نوازش می دهد. در این چیدمان مبل ال با قرار دادن یک صندلی تک در گوشه خالی، فضا متعادل شده است.

زمانی که می خواهید برای خانه تان که بزرگ است، مبلمان تهیه کنید، شاید بخواهید چند مبل یک نفره، یک کاناپه به همراه چند صندلی تهیه کنید، اما خوب است بدانید که تمامی این جزئیات می توانند فضای خانه تان را به هم ریخته و شلوغ کنند. به جای تمامی اینها، یک مبل ال شکل یا یوشکل می تواند راه گشا باشد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

پرده اتاق خواب و معرفی بهترین مدل های سال ۱۴۰۰

نصب پرده های مدرن دکور اتاق خواب شما را بهتر از قبل می کند. اگر درصدد تغییر دکوراسیون اتاق…