صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون اصول طراحی آشپزخانه و نکات اولیه و اساسی دکوراسیون آن

اصول طراحی آشپزخانه و نکات اولیه و اساسی دکوراسیون آن

۱
ارسال خبر

یک آشپزخانه تنگ و قدیمی با طراحی بد باعث می شود بهترین آشپز ها هم از آن دوری کنند. از طرف دیگر یک آشپزخانه که با فکر طراحی شده است نه تنها باعث کاربردی تر شدن آن می شود بلکه پخت و پز در آن را هم لذتبخش تر می کند. قبل از اینکه شروع به بازسازی آشپزخانه کنید، آشپزخانه رویاییتان را مجسم کنید. حتی اگر بودجه تان به کل پروژه نرسد می توانید ترفند های ساده ای به کار ببرید که بر اساس آن از فضا استفاده کنید. چه اندازه آشپزخانه شما استاندارد متوسط باشد چه بزرگ ترین آشپزخانه ای که می توانید داشته باشید بهتر است اصول طراحی آشپزخانه را رعایت کنید.

طرح های پایه و اولیه

شاید برای آشپرخانه های کوچک نشود طرح اولیه آن را بازسازی کرد اما برای آشپزخانه های بزرگ تر کابینت ها، وسایل و اکسسوری ها همگی تعویض می شوند. اگر طراحی ایده آلتان کاملا با آشپزخانه فعلی در تضاد است آماده باشید که قیمت سنگینی را برای آن بپردازید. عوض کردن پایه های اصلی آشپزخانه به کارهای برقی و سیم کشی نیاز دارد که هزینه زیادی را هم در پی دارد. پس به این فکر کنید چه طرح اولیه ای را برای آشپزخانه دوست دارید:

اصول طراحی آشپزخانه
اصول طراحی آشپزخانه

آشپزخانه گالری (Galley):

این استایل همچنین به نام سبک راهرویی نیز شناخته می شود. در این استایل کابینت ها روی دو دیوار موازی آشپزخانه قرار گرفته اند و یک راهرو در بین آنها قرار دارد. اگر کابینت ها فقط روی یک دیوار قرار داشته باشد به آن آشپزخانه یک دیواره یا پولمن ( Pullman) می گویند.

اصول طراحی آشپزخانه

آشپزخانه ال شکل:

همانطور که از اسمش پیداست این آشپزخانه از دو دیوار مجاور تشکیل شده اند. معمولا یک جزیره یا پیشخوان در امتداد یکی از این دو دیوار وجود دارد.

اصول طراحی آشپزخانه

آشپزخانه دابل ال:

در این مدل دو L که هر دو هم در امتدادشان جزیره دارند مجاور هم قرار می گیرند. مدل قرار گرفتن آنها یک فضای باز را در مرکز آشپزخانه ایجاد می کند.

اصول طراحی آشپزخانه

آشپزخانه یو شکل:

این استایل که به شکل نعل اسب است می تواند از سه دیوار تمام قد یا دو دیوار و یک جزیره تشکیل شود.
فرقی نمی کند که کدام استایل را انتخاب می کنید همیشه قانون مهم مثلث آشپزخانه را در نظر داشته باشید. این مثلث مسیر بین اجاق گاز، یخچال و سینک ظرفشویی را تعیین می کند. این سه نباید بیشتر از ۱۸۳ سانتیمتر از همدیگر فاصله داشته باشند. هر چه سه ضلع این مثلث به هم نزدیک تر باشد کارتان به عنوان یک آشپز راحت تر است.
البته که مسیرتان خیلی تنگ هم نباید باشد. مسیر راهرویتان را حداقل ۸۲ سانتیمتر نگه دراید. در مکان هایی که آشپزی می کنید برای یک نفر آشپز ۱۰۷ سانتیمتر و برای دو نفر۱۲۲ سانتیمتر در نظر بگیرید.

کف آشپزخانه

انتخاب کف از دیگر موارد مهم اصول طراحی آشپزخانه است و فقط از جنبه زیبایی شناسی اهمیت ندارد. باید به این توجه داشته باید که کف آشپزخانه قرار است تا سال ها وزن زیادی را تحمل کند. و همچنین باید به صورتی باشد که مفصل های شما با راه رفتن روی آن احساس ناراحتی نکند. برای انتخاب کف گزینه های زیر را پیش رو دارید:

اصول طراحی آشپزخانه

کاشی: یکی از رایج ترین انتخاب ها برای کف آشپزخانه است. کاشی بو و باکتری را به خود جذب نمی کند و زیر استفاده زیاد هم سالم می ماند. اگرچه ممکن است به دلیل سخت بودن کاشی ها با ایستادن روی آنها راحت نباشید.

اصول طراحی آشپزخانه

چوب سخت: چوب سخت مخصوصا اگر بلوط باشد با نگهداری مناسب می تواند زیبا به نظر برسد. اما به راحتی آسیب پذیر و ممکن است با پنجه های حیوانات خانگی یا کفش های پاشنه بلند دچار خط و خش شود.

اصول طراحی آشپزخانه

بامبو: ظاهری متمایز و دوام خوبی دارد اما مانند چوب می تواند آسیب پذیر باشد.

اصول طراحی آشپزخانه

لمینت: قیمت نسبتا ارزانی دارد و به راحتی قابل نصب است. ضد لکه است و به راحتی قابل تمیز کردن. اما ممکن است با آب آسیب ببیند زیرا آب می تواند به شکاف های خالی بین تخته ها نفوذ کند که قابل تعمیر هم نیست.
چوب پنبه: به خاطر حالت اسفنجی که دارد برای راه رفتن بسیار راحت است و عایق صدا هم محسوب می شود. تمیز کردن و نصب راحتی دارد. چوب پنبه هم مانند لمینت با نفوذ آب به لبه هایش آسیب می بیند.
مشمع : مشمع یک ماده قدیمی است که در ساخت وینیل به کار می رود ولی بر خلاف وینیل از مواد طبیعی ساخته شده و آنتی باکتریال است. در طرح ها و رنگ های گوناگون موجود است و حتی بعضی از آنها با پنبه زیرسازی شده تا نرم تر باشند.
وینیل: کف وینیل را می توان به آسانی در هر جایی نصب کرد. طرح های زیادی دارد و حتی به شکل کاشی یا چوب هم عرضه می شود. یک وینیل طرح کاشی ساده پایین ترین قیمت را دارد و لوکس ترین وینیل باز هم یک قیمت متوسط را نسبت به دیگر انواع کف دارد.

انتخاب رویه کابینت ها

سنگ های صنعتی: رایج ترین سنگ صنعتی معمول برای رویه کابینت کوارتز است. قیمت مشابهی به سنگ های گرانیتی دارند اما به خاطر صمغ کاجی که در آنها به کار رفته دوام بهتری دارند و نگهداری از آن ها هم آسان تر است. از همه مهم تر کوراتز ضد لک است و لازم نیست مانند دیگر سنگ ها آب بندی شود.
سنگ های طبیعی: گرانیت همیشه جز پرطرفدارین رویه های کابینت به خاطر شکل طبیعی اش است. گرانیت سطح سختی دارد برای همین هم بادوام است اما معمولا برای جلوگیری از لک شدن آب بندی می شود. دیگر سنگ های طبیعی شامل مرمر، آهک و سنگ صابون هم وجود دارند که با اینکه نرم تر هستند نیاز به مراقبت بیشتری دارند.
سطح جامد: استیل هنوز با نام تجاری Corian شناخته می شود، این رویه های جامد کابینت مقاومت بالایی در برابر خراش و لکه دارند. با این حال به راحتی توسط قابلمه یا ماهیتابه داغ آسیب می بینند.
چوب: رویه چوب به راحتی تمیز می شود و نگهداری از آن آسان است اما ممکن است با آب آسیب ببینند. هنوز هم برای بعضی از مناطق آشپزخانه چوب بهترین جلوه را دارد.
بتن: بتن نمای صنعتی به آشپزخانه می دهد اما باید چهار بار در سال آب بندی شود. بتون همچنین ضد خش و در برابر حرارت مقاوم است.
لمینت پلاستیک: مقرون به صرفه ترین گزینه است و در رنگ ها و طرح های مختلفی عرضه می شود اما با حرارت آسیب می بیند.

کابینت های آشپزخانه

کابینت های جدید می توانند بسیار گران تمام شوند. اگر بودجه کمی دارید جعبه کابینت را نگه داشته و ظاهر بیرونی و روکش آن را عوض کنید. به این صورت کابینت هایی با درهای جدید دارید.
یک راه دیگر این است که کابینت ها را رنگ کنید. البته این راه حل آنطور که به نظر می رسد آسان نیست. این کار زمان زیادی می برد و اگر جنس کابینت هایتان از ملامین است باید دنبال رنگی باشد که به سطح کار بچسبد. ولی اگر باز هم این راه را انتخاب کردید بهتر است از اسپری رنگ استفاده کنید و سطح کابینت را کمی سنباده بکشید.
اگر باز هم راضی نشدید به دنبال کابینت های جدید باشید. ممکن است در ابتدا به خاطر تنوع بالا کمی گیج شوید اما به یاد داشته باشید کابینت ها به دو گروه اصلی تقسیم می شوند : کابینت های دیواری و کابینت های زیرین که زیر رویه کابینت قرار می گیرند.
وقتی کابینت ها را عوض می کنید به خاطر صرفه جویی در پول فضایی را خالی نگذارید. از کابینت های زیرین با کشوهایی جادار استفاده کنید. کابینت های دیواری را هم به گونه ای انتخاب کنید که به سقف بچسبد. فضای جادار در کابینت ها از مهمترین ارزش های یک آشپزخانه است.

از دیگر اصول طراحی آشپزخانه

اصول طراحی آشپزخانه چیزی بیشتر از انتخاب کف، کابینت و رویه آنهاست. نورپردازی می تواند تفاوت بزرگی در یک آشپزخانه ایجاد کند چه یک نور روشن باشد برای آشپزی در طول روز چه نور کم برای ایجاد فضایی دنج و رمانتیک. برای نتیجه بهتر چراغ ها را در جاهای مختلف نصب کنید. مثل زیر کابینت ها، چراغ های آویز و چراغ های فرو رفته در سقف. همچنین آشپزخانه به پریز های برق زیادی نیاز دارد مخصوصا در پشت سینک ظرفشویی. در بازسازی آشپزخانه باید پریز و کلید های برق زیادی نصب شود.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۶۹

یک نظر ارسال شده است

  1. سامان

    ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ساعت ۰۷:۰۰

    بسیار جالب بخصوص قسمت نورپردازی آشپزخانه

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

طراحی داخلی استیم پانک؛ ناشناخته اما جذاب و وهم آلود

همانطور که همه می دانیم سبک های گوناگونی برای طراحی داخلی وجود دارد که نشان دهنده عشق ما ب…