صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون از بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه ایده بگیرید!

از بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه ایده بگیرید!

۱
بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه
ارسال خبر

از پخش آخرین قسمت بازی تاج و تخت مدت ها گذشته است و اتفاقات قسمت های بازی تاج و تخت مدت هاست که دیگر موضوع داغ دورهمی ها نیست. ممکن است سرزمین وستروس خیالی باشد اما طراحی صحنه آن قابلیت های زیادی دارد برای اینکه روی زمین و در واقعیت پا به زندگی ما و دکوراسیون خانه هایمان بگذارد. عناصر زیر می تواند به شما کمک کند سبک هفت پادشاهی را به خانه بیاورید! با این عناصر از بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه ایده بگیرید.

بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه
بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه

نیمکت

در عصر رومی ها «ترای کیلنیوم» به اتاق غذاخوری رسمی اطلاق می شد که غالبا کاناپه یا نیمکت هایی بدون پشتی داشت و مهمانان روی آن می نشستند و غذا می خوردند. لرد واریس حین دادن مشاوره های خردمندانه اش روی همین نیمکت ها می نشست.

امروز، این نیمکت ها بیشتر در اتاق های نشیمن گذاشته می شوند و گزینه خوبی برای نشیمن هستند. از آنجا که این نیمکت ها پشتی ندارند آینه می تواند تزیین مناسبی برای پر کردن فضای خالی پشت آن باشد.

میز تحریر یا اداری

یک میز تحریر بزرگ برای دو شریک تجاری که بتوانند به راحتی با هم مذاکره و کار کنند همیشه لازم است. مثل میز سرسی و جیمی لنیستر که نقش رابط بین خواهر و برادر را بازی می کرد.

این میزهای عتیقه در اتاق اداری خانگی می تواند نقش یک آیتم دکوری زیبا را بازی کند. همچنین سطح وسیع و جادار این میزها مکان مناسبی برای گذاشتن اشیای دکوری و یا وسایل کاربردی مثل چراغ مطالعه و ملزومات اداری است.

بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه

جاشمعی چند شاخه ایستاده

جاشمعی های ایستاده چند شاخه پیش از الکتریسیته نقش آباژور را ایفا می کردند. وقتی شمع ها تنها گزینه روشن کردن اتاق بودند، روش های نمایش دادن شان هم اهمیت پیدا می کرد. در آن دوران شمعدان های دیواری، جاشمعی چند شاخه و فانوس های تزیینی که روی تمام شاخه های شان شمع بود برای روشن کردن فضا مورد استفاده بودند.

امروزه هم جاشمعی های چند شاخه راهی شیک برای اضافه کردن حس و حال قدیم به خانه است. ضمنا لازم نیست مثل گذشته شمع بگذارید و نگران باشید دوده شمع روی وسایل بنشیند. شمع های الکتریکی زیبایی سابق را دارند و البته آلودگی ندارند.

بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه

شومینه سنگی

در سرزمین بازی تاج و تخت چه در وینترفل و چه در های گاردن، شومینه سنگی از ملزومات گرم کردن خانه و پختن غذا است. شومینه های سنگی از عناصر دکوری گذشته هستند که همچنان زیبایی خود را حفظ کرده اند. پس بد نیست حالا که به فصل سرما نزدیک می شویم اگر به فکر تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی هستید در انتخاب شومینه، مدل سنگی را هم مد نظر داشته باشید. شومینه سنگی می تواند به نقطه کانونی سبک چیدمان هر خانه ای تبدیل شود. به خصوص اگر زمستان در راه باشد.

بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه

وان چوبی

احتمالا همه به یاد داریم که برای حمام کردن در قلمرو هفت پادشاه از وان چوبی استفاده می شد.

اگرچه امروزه خیلی ها از گذاشتن وان در حمام چشم پوشی می کنند اما همچنان عنصری محبوب هستند. وان های شیک چوبی امروز به سیستم لوله کشی هم مجهز هستند و نیازی نیست با سطل های آب داغ آن ها را پر کرد.

بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه

تراس روی پشت بام

در دورن خشک و بی آب و علف در قسمت جنوبی وستروس تراسی روی پشت بام وجود داشت که با گیاهان و دیوارهای زنده پوشیده شده بود. این تراس قابلیت ایجاد سایه در برابر نور خورشید را هم داشت.

برای داشتن تراسی به این شکل لازم نیست در وستروس زندگی کنید. در منطقه های شهری امروزی هم می توان فضایی زیبا و دلچسب و پر از گیاه روی پشت بام ایجاد کرد و برای فرار از خستگی های روزمره به آن پناه برد.

بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه

فواره

ملاقاتگاهی رمانتیک در باغ جزو سکانس هایی است که بارها و بارها در فیلم و سریال های مختلف و بازی تاج و تخت دیده ایم. معمولا در این صحنه های رمانتیک فواره ای سنگی هم همان دوروبر بود. شاید علت وجود این فواره سنگی پوشاندن نجوای عاشقان در صدای آب بود.

اگر حیاط بزرگی دارید گذاشتن حوض و فواره کار چندان سختی نیست. فواره های سنگی زیبایی و جلوه خاصی دارند و یادآور معماری و طراحی دوره های قدیمی تر هستند. به علاوه در ذهن بیشتر ما حال و هوای فضایی رمانتیک را زنده می کنند.

بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه
بازی تاج و تخت برای دکوراسیون خانه

استخرهای انعکاسی

لابد بارها در عمارت های قدیمی مثل باغ موزه نگارستان به استخرهای کم عمق بر خورده اید. اما آیا می دانستید ریشه این استخرهای کم عمق که در طراحی صحنه سریال تاج و تخت هم شاهد آن بودیم به باغ های ایرانی باز می گردد؟ این استخرها در ابعاد کوچک به اندازه آب تنی پرندگان تا ابعاد بزرگ وجود دارند که نمونه اش را در عمارت های ایرانی دیده اید.

انعکاس آسمان و درختان اطراف این استخرها تصویر زیبایی ایجاد می کند و باغ را بهتر جلوه می دهد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۶۷

یک نظر ارسال شده است

  1. راحله

    ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ ساعت ۱۱:۳۸

    یه قسمتشم ندیدم

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

طراحی داخلی استیم پانک؛ ناشناخته اما جذاب و وهم آلود

همانطور که همه می دانیم سبک های گوناگونی برای طراحی داخلی وجود دارد که نشان دهنده عشق ما ب…