صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای خرید با شناخت ۵۰ مدل تخت استاندارد متفاوت، بهترین گزینه را انتخاب کنید

با شناخت ۵۰ مدل تخت استاندارد متفاوت، بهترین گزینه را انتخاب کنید

انواع تخت
nowrooz

یکی از کاربردی ترین وسایل موجود در خانه ها، تخت خواب ها هستند. تخت ها، انواع مختلف و متفاوتی دارند که در طول تاریخ، با توجه به مواد اولیه موجود در مناطق مختلف، سبک های متفاوت طراحی و عادات مختلف جامعه طراحی و تولید شده اند. افراد زیادی در هنگام خرید تخت از انواع مختلف تخت خواب های موجود در بازار بی اطلاع هستند. شاید برایتان جالب باشد که تخت خوابهایی در دنیا طراحی و تولید می شوند که بلندگوهای داخلی دارند و یا اینکه ازسقف آویزان شده اند. در این مطلب تلاش کردیم انواع تخت هایی که در بازارهستند را به شما معرفی کنیم. بعد از خواندن این مطلب این بار که برای تهیه تخت اقدام می کنید، قطعا با چشمان بازتری خرید خواهید کرد. تختی که مناسب خانه و سبک زندگی خود شما باشد.

اندازه های مختلف تخت و تشک

قبل از انتخاب سبک طراحی و استایل تخت، باید اندازه مناسب آن را انتخاب کنید. آیا شما یک تخت کینگ می خواهید یا یک تخت دوقلو؟ سایزهای مختلف تخت که در دنیا وجود دارند ۶ نوع هستند.

انواع تخت
Twin

تشک دوقلو یا Twin

تشک دوقلو کوچکترین تختخواب موجود در بازار است. عرض این تشک ۹۶.۵ و طول آن ۱۹۰.۵ سانتی متر است. این تختخواب برای صرفه جویی در فضا، ابعاد تخت خواب یک نفره، کودکان و تخت های دوطبقه گزینه ای عالی است.
ابعاد: ۹۶.۵ x 190.5cm

انواع تخت
XL ،  Twin XL

تشک دوقلو XL ،  Twin XL

این تشک ۵ اینچ یعنی ۱۲.۷ سانتی متر بزرگتر است تشک دوقلوی عادی است. عرض آن مانند تشک دوقلو ۹۶.۵ و طول آن ۱۹۰.۵ سانتی متر است. این تشک ها معمولا برای نوجوانان قدبلندتر، اتاق های خوابگاهی و فضاهای محدود مورد استفاده قرار می گیرند.
ابعاد: ۹۶.۵ x 203cm

انواع تخت
Full

تشک کامل Full

به تشک کامل تشک دونفره نیز می گویند. عرض این تشک، ۱۳۴.۵ سانتی متر و طول آن ۱۹۰.۵ سانتی متر است. عرض این تشک ۱۶ اینچ یعنی تقریبا ۵۰ اینچ بیشتر از تشک های دوقلواست. این تشک کامل برای اتاق خواب افراد مجرد بزرگسال و اتاق مهمان گزینه بسیار خوبی است.
ابعاد: ۱۳۴.۵ x 190.5cm

انواع تخت
Queen

تشک ملکه Queen

تشک های ملکه یا همان کویین در ایران بسیار طرفدار دارند. عرض این تشک ها ۱۵۲.۵ در طول ۲۰۳ سانتی متر است. این تشک ها برای افراد مجرد بزرگ است و برای زوج ها بهترین اندازه را دارد. تخت خواب های در سایز ملکه در اتاق خوابهای مستر با ابعاد ۳ در ۳ متر مربع بسیار مناسبند.
ابعاد: ۱۵۲.۵ x 203cm

انواع تخت
King

تشک پادشاه King

تشک پادشاه یا همان کینگ با ابعاد ۱۹۳ در ۲۰۳ عریض ترین تشک موجود در بازار است. این سایز تشک برای مجرد هایی که می خواهند روی تخت راحت غلت بزنند و یا زوج هایی که بچه و یا حیوان خانگی دارند، مناسبند.
ابعاد: ۱۹۳ x 203cm

انواع تخت
California king

تشک پادشاه کالیفرنیایی California king

ابعاد تشک کالیفرنیایی که به کال کینگ نیز مشهور است، ۱۸۳ در ۲۱۳ سانتی متر است. این تشک بلندترین تشک موجود در بازار است و برای افراد بلند قد با قد بالاتر از ۱۸۲ سانتی متر مناسبند. این تشک در این ابعاد تنها برای دونفر فضای کافی دارد و اگر زوجی بخواهند با بچه روی آن بخوابند مطمئنا دچار کمبود جا می شوند.
ابعاد: ۱۸۳ x 213cm

انواع مختلف طراحی تختخواب

بعد از انتخاب ابعاد تشک تخت نوبت به انتخاب استایل تخت خواب متناسب با فضای مورد نظر شما می رسد. در ادامه انواع تخت ها از مبل های تختخواب شو تا تخت های کشودار و تخت های خاص را باهمدیگر مورد بررسی قرار می دهیم.

انواع تخت
Daybed

تخت روزانه Daybed

انواع تخت روزانه یک نوع تخت خواب کاملا متفاوت است که می تواند به عنوان تخت، نیمکت و کاناپه مورد استفاده قرار بگیرد. این تخت بسیار شبیه تخت فوتون (نوعی تشک ژاپنی که برای خواب مورد استفاده قرار می گیرد) است، اما ظاهرآن شیک تر و باوقارتر است. تخت های روزانه در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته و تولید می شوند. البته سایز متداول آنها در ابعاد تخت های دوقلو است. این تخت خواب ها برای محیط های اداری، خانگی، اتاق های مهمان و ایوان ها گزینه های بسیار خوبی هستند.

انواع تخت
Futon

تخت فوتون Futon

انواع تخت های فوتون درست مانند تخت های روزانه اند. از این نوع تخت ها می توان به عنوان کاناپه و هم چنین تخت استفاده کرد. این تختخواب ها شبیه تشکچه های سنتی ژاپنی است که برای اتاق ها و آپارتمان های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. این تخت ها تاشو هستند و می توانند به راحتی در همه جای خانه مورد استفاده قرار بگیرند.

انواع تخت
Waterbed

تخت آبی Waterbed

ظاهر این نوع تشک ها شبیه باقی تشک هاست اما همانطور که از نام آن پیداست، این تخت، پر از آب است. گرچه تشک محبوب و متداولی نیست، اما مزایای بسیاری دارد. تسکین دادن عضلات، استفاده در انواع مراحل فیزیوتراپی، گرم کردن آب برای اثر درمانی بیشتر و کاهش فشار بر روی مفاصل از ویژگی های خوب این تشک هاست. بر روی تشک آبی یک لایه روکش عایق و ضد آب قرار می گیرد تا از نشت احتمالی آب به بیرون محافظت کند.

انواع تخت
Air Bed

تخت بادی Air Bed

تخت های بادی با تشک های بادی متفاوتند. تخت های بادی دائمی هستند، برخلاف تشک های بادی که برای کمپ و مسافرت مورد استفاده قرار می گیرند، تخت های بادی برای استفاده در خانه طراحی شده اند. از این تخت ها گزینه های خوبی برای کاناپه های کشویی است و از آنها هم چنین می توان مانند تخت های معمولی استفاده کرد.

انواع تخت
Bookcase Bed

تخت کتابخانه دار Bookcase Bed

این تخت ها برای کسانی که دوست دارند قبل از خواب مطالعه کنند عالی است. فریم قفسه ها اغلب در قسمت تاج تخت قرار می گیرد و شما می توانید به راحتی به کتابهایتان دسترسی داشته باشید.

انواع تخت
Murphy Bed، pull-down bed، wall bed

تخت تاشو یا مورفی Murphy Bed، pull-down bed، wall bed

تخت تاشو، مورفی و یا دیواری، برای کسانی که می خواهند از فضا حداکثر استفاده را ببرند، گزینه بسیار خوبی است. یک سر تخت مورفی لولا دارد و می توان آنرا جمع کرد و به حالت عمودی و موازی با دیوار قرار داد. در کنار اکثر تخت های این سبک، فضاها و کمدهایی مخصوص نگهداری وسایل قرار دارد. با این تخت ها می توانید از فضای موجود نهایت استفاده را ببرید. بهترین نوع تخت برای استودیوها، آپارتمان های کوچک و سوییت ها، تخت های تاشو هستند.

انواع تخت
Convertible Bed

مبل تختخواب شو Convertible Bed

اگر به وسایل چندمنظوره علاقه مندید، مطمئنا از مبل تختخواب شو خوشتان می آید. این تخت ها را می توان به مبل و یا برعکس تبدیل کرد. آنها تقریبا در هر فضایی از خانه مورد استفاده قرار می گیرند، اما دیده شده که بیشتر برای اتاق مهمان مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع تخت
Four-Poster Bed

تخت چهارستونه Four-Poster Bed

در هر گوشه تخت چهارستونه یک ستون بلند قرار دارد. این سبک از تخت خواب ها بیشتربرای اتاق خواب های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرندو ستون های تخت می تواند به سبک های مختلف روستایی یا سلطنتی طراحی و تولید شود.

انواع تخت
Low Poster Bed

تخت با ستون کوتاه Low Poster Bed

تخت های با ستون کوتاه درست مانند تخت های چهارستونه هستند تنها با این تفاوت که ارتفاع ستون ها کوتاه تر است.

انواع تخت
Half Poster Bed

تخت نیم ستونه Half Poster Bed

یکی از اعضای خانواده تخت خوابهای ستون دار، تخت خواب های نیم ستونه اند. آنچه این سبک از تخت های ستون دار را منحصر به فرد می کند، اندازه ستون هاست. ستون های سمت پاها بسیار کوتاه هستند و ستون های بالای تخت اندازه ای معمولی دارند.

انواع تخت
Round Bed

تخت گرد  Round Bed

تخت های گرد به شکل دایره هستند. اندازه این تخت ها به بزرگی تخت های پادشاه یا همان کینگ است. این سبک تخت خواب برای لم دادن گزینه ای بسیار عالی است. از این تخت ها معمولا برای اتاق تلویزیون و یا نزدیک پنجره های بزرگ استفاده می کنند.

انواع تخت
Divan

تخت دیوان Divan

تخت های موسوم به دیوان، با استفاده از یک قاب چوبی با روکش پارچه ای ساخته می شوند. گاهی پایه های این تخت و هم چنین تاج آن، شامل کشوهایی مخصوص قرار دادن وسایل است. ترکیب تشک و تخت در این نوع تخت باعث کاهش هزینه های شما می شود.

انواع تخت
Ottoman Bed

تخت عثمانی Ottoman Bed

تخت های عثمانی برای کسانی که می خواهند فضای اطرافشان را با نظم چیدمان کنند گزینه بسیار خوبی است. رویه تخت با یک جک هیدرولیک بلند می شود و در زیر آن فضایی مخصوص ذخیره وسایل و نگهداری وسایل کناری در نظر گرفته شده است.

انواع تخت
Traditional Canopy Bed

تخت سنتی کانوپی Traditional Canopy Bed

این تخت ها بسیار شبیه تخت های چهارستونه هستند. با این تفاوت که ستون ها در قسمت بالایی به همدیگر متصل شده اند. سایه بان تخت های کانوپی معمولا از چوب ساخته می شود. پارچه های توری معمولا برای ایجاد فضایی دنج و خصوصی بر روی چهارچوب تخت انداخته می شوند.

انواع تخت
Contemporary Canopy Bed

تخت معاصر کانوپی Contemporary Canopy Bed

تخت های سایه بان دار به سبک معاصر، از مواد مختلف و متفاوت با توجه به سلیقه شما ساخته می شوند. قاب این تخت های از مدل سنتی آن نازک تر است و می توان از آن در اکثر اتاق ها و سبک های دکوراسیونی مدرن استفاده کرد. استفاده از این نوع تخت ها معمولا باعث می شود تا ارتفاع سقف اتاقتان بلندتر نیز دیده شود.

انواع تخت
Half Tester Bed

تخت با سایه بان نیمه Half Tester Bed

تخت های با سایه بان نیمه، پایه های کوتاه دارند، ستون های تخت تنها در قسمت تاج تخت یک سایه بان کوچک میسازند که همین دلیل نام گذاری این نوع تخت است. تخت با سایه بان نیمه در اواخر سال ۱۷۰۰ میلادی بسیار رایج بودند و اکنون نیز در خانه های با سبک قدیمی دیده می شوند.

انواع تخت
Hanging Bed

تخت آویز Hanging Bed

تخت های آویز دقیقا مانند اسمشان از سقف آویزان می شوند. اگرچه این سبک به نظر خاص و منحصر به فرد می رسد، اما روش های مختلف و متفاوتی برای آویزان کردن این تخت ها از سقف وجود دارد. این تخت ها را می توان در فضاهای باز و آزاد و هم چنین در محیط های بسته نصب کرد.

انواع تخت
Indoor Hammock Bed

تخت هاموک (ننو) Indoor Hammock Bed

هاموک ها، ننوهایی هستند که با طناب های بلندی از تکیه گاههای متفاوت آویزان و در هوا معلق می شوند. قبلتر ها تنها در محیط های باز از هاموک ها استفاده می شد، اما امروزه در محیط های داخلی نیز نصب می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع تخت
Upholstered Bed

تخت با تاج لمسه کاری شده Upholstered Bed

تخت های لمسه کاری شده، قاب و تاج هایی از جنس جیر، مخمل و چرم مصنوعی دارند. این تشک ها برای کسانی که برای مطالعه و کار روی تخت می نشینند بسیار مناسبند.

انواع تخت
Lighted Bed

تخت چراغ دار  Lighted Bed

در قسمت تاج تخت های چراغ دار، لامپ هایی تعبیه شده است که جایگزین خوبی برای چراغ مطالعه و چراغ خواب هستند.

انواع تخت
Open-Frame Bed

تخت با قاب باز Open-Frame Bed

تخت خواب های با قاب باز یک قاب فلزی دارند که به سبک مینیمال و اکثرا دارای خطوط عمودی اند. فریم این تخت ها به سبک های مختلفی تولید می شود و اغلب در کوراسیون خانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. تخت های با قاب باز به اتاق خواب های مختلف سبک خاصی می بخشند.

سبک های مختلف تختخواب

اگر خانه یا اتاق خوابتان را به سبک خاصی چیده اید، احتمالا بسیار مشتاق هستید که تختی مطابق با همان سبک بخرید. تخت خواب های سنتی تا تخت خواب های اسکاندیناویایی، انواع تخت های موجود در بازارهای دنیا هستند که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

انواع تخت
Traditional Bed

تخت به سبک کلاسیک Traditional Bed

تخت های ساخته شده به سبک کلاسیک، اغلب از با چوب های تیره رنگ ساخته می شوند، ستون و سایه بان دارند. و زیبایی آنها نوعی در همه زمانها تازگی دارد.

تخت به سبک روستایی Rustic Bed و Country

تخت های به سبک روستایی، اغلب ظاهری خشن، قدیمی و طبیعی دارند. این سبک تخت خواب را اغلب برای خانه های قدیمی و کلبه ها تهیه می کنند. اغلب از چوب تهیه می شوند و در قسمت تاج تخت و پایین پای تخت صفحات بلندی دارند.

انواع تخت
Modern Bed

تخت مدرن Modern Bed

تخت های به سبک مدرن اغلب بسیار ساده، شیک و به روز هستند. خیلی پر زرق و برق نیستند و تقریبا برای هر سبک خانه مناسب و عالی اند.

انواع تخت
Industrial

تخت به سبک صنعتی Industrial

درطراحی تخت خوابهای به سبک صنعتی، از کارگاههای صنعتی الهام گرفته شده است. آنها چارچوب های آهنی دارند که احساس روستایی نیز به آنها می دهد. این سبک تخت ها برای خانه های به سبک معاصر به خوبی هماهنگ می شوند. اگر می خواهید در تختخواب خودتان احساسی شبیه کلبه داشته باشید، بهترین پیشنهاد استفاده از تخت خوابهای به سبک صنعتی است.

انواع تخت
Retro Bed

تخت به سبک رترو  Retro Bed

تخت به سبک رترو اغلب از طرح های وینتج و آنتیک الهام می گیرد. این تخت ها به شکل های قدیمی و یا مدرن ساخته می شوند و در خانه های با چیدمان به سبک مدرن میانه قرن بیستم به خوبی هماهنگ می شوند.

انواع تخت
Mission Style Bed

تخت به سبک میشن Mission Style Bed

تخت های به سبک میشن، معمولا با چوب های طبیعی با ظاهری ساده و ظریف ساخته می شوند. قابهای این تخت ها صفحاتی تخت با خطوطی افقی و عمودی دارند.

انواع تخت
Cottage Bed

تخت های به سبک کلبه ای Cottage Bed

تخت های به سبک کلبه ای سبکی قدیمی دارند که در آنها تاج تخت کنده کاری ها و رنگ خاصی دارد. این نوع تخت برای خانه های روستایی، به سبک مزرعه (فارم هاوس) و یا ساحلی انتخابهای خوبی است. 

انواع تخت
Mid-Century Bed

تخت به سبک میانه قرن بیستم Mid-Century Bed

تخت های به سبک میانه قرن بیستم، ظاهری ظریف دارند ومتعلق به دهه ۱۹۰۰ میلادی هستند. این تخت ها با چوب ساخته می شوند و ظاهری به سبک وینتج دارند.

انواع تخت
French Bed

تخت به سبک فرانسوی French Bed

تخت های به سبک فرانسوی، ظاهری کلاسیک و بسیار زیبا دارند. آنها در قسمت تاج تخت دارای لمسه هایی هستند. این تخت ها گزینه بسیار خوبی برای اتاق خواب های اصلی هستند و ظاهری رمانتیک و زیبا به اتاق می دهند.

انواع تخت
Scandinavian Bed

تخت به سبک اسکاندیناویایی Scandinavian Bed

این تخت ها از سبک طراحی شمال اسکاندیناوی الهام گرفته اند، ظاهری بسیار مرتب و ساده دارند و برای خانه های مدرن بسیار مناسبند. تاج تخت در این سبک بسیار ساده، زیبا و چوبی است.

انواع مختلف تختخواب های مخصوص کودکان

بسیاری از والدین در هنگام خرید تخت برای کودکانشان تنها به تخت های ساده و یا در نهایت به تخت های دوطبقه اکتفا می کنند. با این وجود انواع مختلفی از تخت های کودک در بازار وجود دارد. از تخت های شبیه به ماشین گرفته تا تخت خواب هایی شبیه خانه درختی. در ادامه انواع مختلف تخت های مناسب کودکان را با هم بررسی می کنیم.

انواع تخت
Single Bed

تخت یک نفره Single Bed

طول و عرض تخت های یک نفره که برای اتاق کودکان تهیه می شود ۹۱.۵ در ۱۹۰.۵ هستند. این تخت ها از تخت های دوقلو کوچکترند و برای کودکان نوپا و کودکان کوچکتر بسیار مناسبند.

انواع تخت

تخت دوطبقه Bunk Bed

تخت خواب های دو طبقه برای کودکانی که اتاق مشترک دارند گزینه بسیار خوبی است. با قرار گرفتن یک تخت بر روی دیگری در فضا صرفه جویی می شود و برای تخت بالایی نردبانی در کنار تخت تعبیه شده است.

انواع تخت
Triple Bunk Bed

تخت سه طبقه Triple Bunk Bed

درست شبیه نام آن، تخت های سه طبقه از سه تخت بر روی هم دیگر تشکیل شده است. این تخت ها با فلز یا چوب ساخته می شوند و بر روی هم قرار می گیرند. تخت های سه طبقه در ابعاد مختلف، تخت کامل، دوقلو  وملکه (کویین) برای کودکان در سنین مختلف ساخته می شوند.

انواع تخت
Built-In Bunk Bed

تخت دوطبقه توکار Built-In Bunk Bed

این تخت ها در دیوارها و فضاهای خالی اتاق های کوچک تعبیه می شوند و بسیار در فضا صرفه جویی می کنند. حتی شما خودتان نیز می توانید یکی از اینها را تهیه کنید.

انواع تخت
Futon Bunk Bed

تخت دوطبقه فوتون Futon Bunk Bed

در طبقه پایینی این تخت های دوطبقه، یک نیمکت به شکل تشکچه های فوتون قرار گرفته است و می تواند برای اتاق های کوچک و برای استفاده بهینه از فضا مورد استفاده قرار  بگیرد.

انواع تخت
تخت های غلتکی

تخت های غلتکی

در این انواع تخت ها درست برعکس تخت های دوطبقه، تخت ها با چرخ های غلتکی در زیر هم دیگر قرار می گیرند. این یک روش عالی برای صرفه جویی در فضای اتاق کودکان است و برای اردوگاه ها بسیار مناسب است.

انواع تخت
Loft Bed

تخت پایه بلند Loft Bed

این نوع تخت ها، انواع تخت های یک نفره ای هستند که پایه های بلند دارندودرست مانند تخت های دوطبقه نردبان دارند. معمولا از فضای زیر این تخت ها برای بازی کردن یا قرار دادن میز کار استفاده می شود.

انواع تخت
L-Shaped Bed

تخت ال شکل  L-Shaped Bed

انواع تخت های به شکل L همان گونه که از نام آن پیداست، به شکل ال در کنج اتاق به هم متصل می شوند. این تخت ها یکی از گزینه های خوب برای اتاق های مشترک کودکان است. و باعث صرفه جویی در فضا می شود.

انواع تخت
Bed with a Slide

تخت سرسره دار Bed with a Slide

اگر کودکانتان پرانرژی و فعال اند، تخت خوابهای سرسره دار گزینه خوبی برای آنهاست. این تخت از یک سمت برای بالارفتن نردبان و از سمت دیگر یک سرسره دارد. سرسره تخت هم وسیله بازی کودکانتان است و هم باعث می شود آنها صبح ها از بیدار شدن لذت ببرند.

انواع تخت
Treehouse Bed

تخت خانه درختی Treehouse Bed

اگر کودکان اهل خیال پردازی است، تخت خانه درختی بهترین گزینه برای اوست. این تخت پایه های بلند تر از سطح زمین دارد و درصورتی که چندفرزند دارید، می توان از این مدل برای تخت های دوطبقه نیز استفاده کرد.

انواع تخت
Car Bed

تخت ماشینی Car Bed

این تخت ها برای کودکانی که عاشق ماشین ها هستند یک گزینه عالی است. تخت می تواند شکل های متنوعی از ماشین های مسابقه ای گرفته تا جیپ داشته باشد. این تخت ها شاسی کوتاهی دارند و از افتادن کودکان جلوگیری می کند.

انواع تخت
Cabin Bed

تخت کلبه ای Cabin Bed

این تخت ها بسیار شبیه تخت های خانه درختی است. این تخت ها پایه هایی بلند دارند و اغلب از چوب ساخته می شوند. تخت های کلبه ای اغلب با سقف و پنجره ساخته می شوند و فضایی بسیار عالی برای بازی کودکان است.

انواع تخت
Novelty Bed

تخت های کاراکتر دار Novelty Bed

این تخت ها اغلب شکل های متفاوت و خاص مورد علاقه کودکان را دارند. تخت هایی به شکل قایق، کشتی فضایی و حتی شخصیت باب اسفنجی که رفتن به تخت خواب را برای کودکتان جذاب تر و سرگرم کننده تر می کند.
در انتخاب تخت جدید، باید موارد زیادی را مدنظر قرار دهید. آیا تختی می خواهید که فضاهایی مخصوص قرار گیری وسایل داشته یا اینکه خودش نیز کمجا باشد؟ آیا برای تاج تخت یک شکل ساده میپسندید یا اینکه از طرفداران تاج های پرتزئین و شلوغ هستید؟ دکوراسیون اتاقتان را مدنظر قرار داده و با توجه به آن تخت مناسب را پیدا کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ی ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی ست که در قسمت ورودی آن خانه ق…