صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای خرید ۱۰ نکته برای خرید مبلمان اداری مدرن و شیک

۱۰ نکته برای خرید مبلمان اداری مدرن و شیک

۰
مبلمان اداری مدرن و شیک
nowrooz

کارکنان اداری زمانی طولانی را در محیط کار سپری می‌کنند به همین دلیل فضای اداری باید بستری برای  ایجاد انگیزه و تأمین آسایش لازم برای آن‌ها باشد. چنین فضایی با تحریک نوآوری و بالا بردن کارایی آن‌ها منجر به توسعه کسب‌وکار و رشد آن می‌شود. فضای اداری آکنده از میزها، صندلی‌ها، قفسه‌ها و اقلام دیگری است که درمجموع فضای اداری خلاق یا فضایی خسته‌کننده و ملال‌آور را می‌سازند. استفاده از مبلمان اداری مدرن و شیک نه‌تنها کارکنان بلکه همکاران و شرکای استراتژیک و مشتریان را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد و بازتابی از حرفه‌ای گری و تسلط در کار است. برای دستیابی به چنین هدفی انتخاب درست هر یک از اقلام مبلمان اداری تأثیر به سزایی دارد و باید برای آن نهایت دقت را به عمل آورد. در این مطلب به ده نکته‌ای که قبل از خرید مبلمان اداری باید بدانید، پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید.

۱-دفتر خود را پیش از خرید مبلمان اندازه گیری کنید.

قبل از خرید مبلمان اداری مدرن و شیک ابتدا فضای دفتر را اندازه‌گیری کنید و به این فکر کنید به چه صورت می‌خواهید مبلمان در فضا چیده شود که از کمترین فضا استفاده شود و بهترین چیدمان را داشته باشید. بعد از اندازه‌گیری دقیق فضا، می‌توانید تعداد و سایز مبلمان های اداری موردنیاز را مشخص کنید و حتی الامکان یک پلان چیدمان تهیه کنید. در غیر اینصورت هم هنگام خرید حواستان به ابعاد فضایی که قرار است مبلمان در آن قرار بگیرد و موانعی مثل درها و ستون ها باشد. این کار موجب می‌شود از مشکلاتی که ممکن است از عدم تناسب اندازه مبلمان با فضا حاصل شود پیشگیری کنید.

مبلمان اداری مدرن و شیک

۲- رنگ های مناسب برای محیط و خرید مبلمان اداری مدرن و شیک

مبلمان اداری مدرن و شیک در فضایی که رنگ‌های آن متناسب نباشد کارایی و جلوه لازم را نخواهد داشت. انتخاب رنگ فضای اداری فرمول خاصی ندارد و تابع سلیقه کارفرماست،  اما بهتر است از آن دسته رنگ‌هایی استفاده کنید که به شما و کارمندان آرامش می‌دهد. بهتر است رنگ اصلی درخشان و روشن باشد و در ساعات تاریکی یا نقاط کم‌نور تر باعث ایجاد روشنایی در فضای محیط کاری شود. تنها یک رنگ انتخاب نکنید. در کنار رنگ اصلی دو یا سه رنگ مکمل مشخص کنید که در طراحی فضا و تهیه مبلمان از آن استفاده کنید. رنگ‌های سازمانی که معمولاً در لوگو استفاده می‌شوند می‌توانند رنگ مکمل خوبی باشند. استفاده از آن‌ها هم فضا را زیبا می‌کند و هم هویت‌سازمانی شمارا تحکیم.

مبلمان اداری مدرن و شیک

۳- جنس های مختلف مبلمان اداری مدرن و شیک

یکی از نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری مدرن و شیک انتخاب جنس است. این‌همه مبلمان را در برمی‌گیرد. در مورد میزها، صندلی ‌ها، قفسه ‌ها و مبل ‌ها باید دقت کنید جنس‌هایی را انتخاب کنید که تنوع رنگی و حس خوبی را به وجود بیاورند. شما می‌توانید از ترکیبی از این مواد در دکوراسیون استفاده کنید:
چوب:
مبلمان چوبی گزینه خوبی است فقط هنگام انتخاب حواستان باشد رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با فضای کلی دفتر هماهنگی کافی داشته باشند. در ضمن این نوع مبلمان گاهی بیش‌ازحد سنگین است. نوعی را انتخاب کنید که سبک و قابل‌حمل باشد.
پلاستیک و پلیمر:
پلاستیک و مصنوعات پلیمری مثل فایبر گلاس معمولاً در صندلی و برخی میزها استفاده می‌شوند. استفاده از این متریال هم در محیط کار بلامانع است و گاهی به خاطر رنگ‌های خوبی که دارد می‌تواند محیط کار را جذاب‌تر کند.
استیل:
برخی از میزها و صندلی‌ها دارای پایه‌ها و فریم استیل هستند. استفاده از این محصولات هم برای محیط کار متداول است و جلوه‌ای مدرن به آن می‌دهد. مخصوصاً که محصولات استیل معمولاً با سبک و بادوام هستند
شیشه:
شیشه در محیط کار معمولاً در پنجره‌ها و گاهی در لوازمی مثل میزها استفاده می‌شود. محیط کاری که دارای پنجره‌های شیشه‌ای بزرگ باشد قطعاً نور کافی و جذابیت بیشتری خواهد داشت ولی چنین محیطی باید همیشه بسیار تمیز باشد. اگر هم از میزهای شیشه‌ای استفاده می‌کنید باید همواره آنها را بسیار تمیز نگه‌دارید. شیشه هرگونه لک یا بی‌نظمی را بیشتر نشان می‌دهد. 
چرم:
استفاده از چرم در محیط ‌های اداری به چند شکل بسیار معمول است. در فضاهای کلاسیک اداری معمولاً بخشی از میز مدیرعامل و صندلی و مبل از چرم هستند. صندلی‌های اداری کارکنان نیز غالباً چرمی هستند. انتخاب نوع و رنگ مناسب چرم یکی از نکات مهم خرید مبلمان اداری است.
پارچه:
گنجاندن پارچه در خرید مبلمان اداری مدرن و شیک یکی از ترفندهایی است که جذابیت فضا را بیشتر می‌کند. پارچه را می‌توانید برای برخی صندلی ‌های اداری و صندلی ‌های کنفرانس انتخاب کنید یا مبلمان انتظار و بخش‌های مربوط به مهمان

مبلمان اداری مدرن و شیک

۴- صندلی اداری راحت و ارگونومیک

صندلی اداری باید کاملاً راحت باشد و از کمر و ستون فقرات حمایت کند. برای این کار صندلی‌ ها معمولاً دارای مکانیسم ‌هایی برای تنظیم صندلی با قد و حالت بدن کاربر هستند. این صندلی ‌ها به شکل‌های مختلف تحت عنوان صندلی مدیریت، صندلی کارمندی که می‌تواند دسته‌دار یا بدون دسته باشد و صندلی‌ کنفرانس که اغلب پایه‌شان ثابت است عرضه می‌شوند. در هنگام خرید باید با توجه به نوع استفاده کاربر و میزان زمان استقرار او روی صندلی گزینه مناسب را انتخاب کنید.

۵- میزهای اداری

نکته مهم در انتخاب میزهای اداری مدرن و شیک این است که درعین‌حال که زیبا هستند از ثبات و استحکام کافی هم برخوردار باشند، در ضمن وزن زیادی نداشته باشند. میزهای کارمندانی که با کامپیوتر کار می‌کنند معمولاً چندان بزرگ نیستند و کافی است برای کامپیوتر و کمی لوازم جانبی فضای کافی داشته باشند. در فضاهای گوشه می‌توانید میزهایی را قرار دهید که محل گذاشتن لوازم تحریر و بایگانی یا پذیرایی باشد. میز منشی معمولاً خوب است هم برای کامپیوتر و هم امکانات بایگانی فضای کافی داشته باشد درنتیجه معمولاً کمی بزرگ‌تر است. برای کسانی که ارباب‌رجوع دارند و یا حجم پرونده‌هایی که نیاز دارند زیاد است می‌توان میزهای آل شکل یا دارای کنفرانس متصل در نظر گرفت. کلیه این میزها می‌توانند چوبی، ترکیبی از چوب و فلز یا هر متریال دیگر به سلیقه شما باشند. میزها می توانند جدا جدا چیده شوند یا به هم چسبیده و به صورت سایت های کار گروهی مورد استفاده قرار گیرند. کافی است هارمونی رنگ و جنس را در انتخاب آن‌ها رعایت کنید.

مبلمان اداری مدرن و شیک

۶- مبلمان انتظار و مهمان


این بخش به شما بهترین امکان استفاده از مبلمان اداری مدرن و شیک را می‌دهد. می‌توانید برای این بخش رنگ و جنس متفاوتی را به‌کارگیرید که جلوه خاصی به دفتر بدهد. سعی کنید اگر دیوارها سفید و روشن هستند از مبلمان رنگی استفاده کنید تا جذابیت فضا را بیشتر کند و اگر سایر مبلمان چرمی هستند در این بخش از پارچه استفاده بیشتری نمایید.

۷-کابینت ها و قفسه های بایگانی و ذخیره سازی :

فضای ذخیره‌سازی در اداره باید بزرگ باشد چراکه معمولاً حاوی پرونده‌های  زیادی است. اگر قفسه‌ها و کابینت‌های نگه‌دارنده پرونده‌ها از جنس چوب و به رنگ روشن مشابه دیوارها یا سفید باشند انتخاب بسیار خوبی است. تا جایی که امکان دارد کمدهای نگهداری پرونده‌ها باید بزرگ باشند تا تعداد زیادی پرونده در آن جای بگیرد. حتماً به ارتفاع طبقه‌ها دقت کنید که مناسب گذاشتن زونکن باشد.

۸- درهای دفاتر اداری

این روزها یکی از عناصر زیباسازی دفاتر اداری استفاده از درهایی زیبا با متریالی مقاوم است. درهای دفاتر اداری، می‌توانند از جنس مواد مختلف مثل چوب، استیل و شیشه باشند. ورودی‌های شیشه‌ای نور را منعکس و فضا را بزرگ‌تر می‌کنند و بروی کارمندان تأثیر مثبتی خواهند گذاشت؛ اما نکته‌ای که باید توجه شود این است که نام و مشخصات هر بخش به‌صورت پلاک بر روی درها مشخص شود.

۹- ملزومات اداری

مهم‌ترین فاکتور برای خرید ملزومات اداری نیاز هر فرد است و از زیاده‌روی در خرید لوازم روی میز باید اجتناب کرد. لوازم تشکیل پرونده، لوازم‌التحریر، کامپیوتر و چاپگر مواردی هستند که علاوه بر کارکردی که دارند جزو دکوراسیون محیط نیز به‌حساب می‌آیند. درنتیجه باید در هماهنگی کامل با رنگ و سبک موردنظر شما تهیه شوند.

۱۰- قیمت را در نظر بگیرید

درنهایت باید گفت قیمت باید منطقی باشد. همیشه قیمت مبلمان در دکوراسیون، یکی از معیارهای مهم است، این لزوماً به معنی استفاده از ارزان‌ترین گزینه نیست. به معنی انتخاب متناسب‌ترین گزینه کیفیت و قیمت است.
با انتخاب مناسب می‌توانید با هزینه‌ای متناسب فضای کار خود را با مبلمان اداری مدرن و شیک تجهیز کنید و  محیطی شاد و صمیمی برای همکاران و لذت‌بخش برای مراجعین و مشتریان درست کنید.

میانگین امتیازات ۴.۸ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بررسی نمونه ای از سقف سهموی در معماری پارامتریک

توجه به شیوه ساخت و معماری این سازه، بسیار الهام بخش است و به ما ایده های تازه ای در زمینه…