صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای خرید گشتی در مدل های جاکفشی ایکیا و معرفی بهترین ها

گشتی در مدل های جاکفشی ایکیا و معرفی بهترین ها

جاکفشی ایکیا
nowrooz

یکی از مهمترین تصمیم ها برای خانه تعبیه محلی برای جای کفش یا قراردادن جاکفشی در محلی مناسب است.
بعد از انتخاب محل جایگذاری مهمترین معیار در انتخاب جاکفشی، مناسب بودن و همسان بودن با دکوراسیون خانه است. البته گاهی تعداد کفش ها هم می تواند نقش پررنگی در انتخاب جاکفشی داشته باشد. از جهت دیگر معمولا جاکفشی در هر خانه اولین جایی است که پس از ورود به منزل در دید قرار می گیرد پس در دکور منزل نقش مهمی را ایفا می کند گرچه در صنعت دکوراسیون کمتر به آن بها داده شده است.
امروز می خواهیم چند نمونه از انواع مدل های جاکفشی ایکیا را باهم بررسی کنیم تا هم اطلاعاتی برای خرید داشته باشیم هم نوع مناسب منزلمان را بشناسیم.

جاکفشی ایکیا
این جا کفشی ها مناسب خانواده های کم جمعیت هستند

جاکفشی نیمکتی

از پرطرفدارترین جاکفشی های ایکیا، مدل نیمکت دار آن است؛ مدلی کلاسیک و ساده. با جلوه ای از سنت و همسو با انواع مبلمان ساده و خانه های کوچک و دکوراسیون مینیمال است.
مهمترین نکته در این جاکفشی نیمکت آن است که پوشیدن کفش را راحت تر می کند. اما باز بودن فضای اطراف جاکفشی ممکن است سبب استشمام بوی ناخوشایند کفش شود.
به طور کلی این نوع جاکفشی ها به دلیل جای محدود کفش و اندازه کوچک مناسب خانه های پرجمعیت نیستند و بیشتر در استودیوها کاربرد دارند.

جاکفشی ایکیا
از نکات مهم این جاکفشی بسته بودن اطراف کفش و کم عمق بودن آن است

جاکفشی ایکیا کابینتی کم عمق

این نوع جاکفشی های باریک و جمع و جور بسیار مناسب ورودی و راهروهای باریک هستند. هم می توان از سطح روی آن به عنوان فصای نگهداری سوییچ، کلید و … استفاده کرد و هم می توان با نصب آیینه آن را به کنسول تبدیل کرد. به این مدل ترکیبی از کنسول و جاکفشی نیز می گویند.
یکی از نکات مهم این جاکفشی بسته بودن اطراف کفش و کم عمق بودن و توانایی تغییر تعداد آن است. شما می توانید به تعداد این جاکفشی افزوده یا از آن کم کنید. نکته دیگر اینکه از این جاکفشی برای مصارف دیگر هم استفاده می شود پس به نظر گزینه ای مناسب و کم هزینه است و روی دیوار نصب می شود.

جاکفشی ایکیا
جادار بودن این نوع جاکفشی آن را گزینه ای مناسب برای خانواده کرده است

جاکفشی مدل داشبردی

طراحی ساده و کلاسیک این جاکفشی بسیار مورد پسند است. کوچک بودن و جاداری سبب علاقه افراد زیادی به این مدل جاکفشی شده است، ضمن اینکه ظاهر مینیمال و کلاسیکش می تواند با انواع دکور های کلاسیک همسو شود. به جاکفشی هایی که طبقات آن ها مشابه با شیوه داشبورد ماشین باز و بسته می شود، داشبوردی می گویند.
جادار بودن این نوع جاکفشی آن را گزینه ای مناسب برای خانواده کرده است و شلف کوچک آن برای استفاده به عنوان جاکفشی مناسب است. کشوی ظریف بالای جاکفشی می تواند جای مناسبی برای کاغذها، قبض ها و خرده ریزهای دم دستی باشد.

جاکفشی ایکیا
از مزایای جاکفشی ایستاده، جادار بودن آن است بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کند

جاکفشی ایکیا مدل ایستاده با در شیشه ای

اگر علاقه زیادی به داشتن انواع و اقسام کفش ها دارید یا خانواده ای پر جمعیت هستید مدل مناسب برای شما، جاکفشی ایستاده در شیشه ای است. طبقات زیاد این جاکفشی با عمق مناسب تمام کفش ها را در خود جای می دهند و علاوه بر زیبایی و جادار بودن درهای شیشه ای آن کمک می کنند تا به راحتی کفش مورد نظرتان را پیدا کنید.
از مزایای جاکفشی ایستاده جادار بودن آن است بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کند. این در دکوراسیون خانه بسیار مؤثر و مهم است. هم تراز بودن جاکفشی انتخابی با دکوراسیون بسیار مهم است و نکته مهم جاکفشی های ایکیا قابلیت استفاده از هر مدل با هر سبکی است.

جاکفشی ایکیا
این جا کفشی برای خانه و محل کار مناسب و دلپسند است

جاکفشی مدل فلزی

راه حلی هوشمندانه برای آن ها که دنبال سبکی مدرن و جادار برای خانه آپارتمانی شان هستند. جا کفشی، جالباسی و نیمکت همه در یک محصول.
مناسب حال آن ها که همیشه دیرشان می شود و عجله دارند. هم جایی برای دکور دارد و هم نشستن. ساخت ظریف این مدل جاکفشی آن را برای بسیار کلاسیک پسندان و مینیمال خواهان جذاب کرده است.
برای خانه و محل کار مناسب و دلپسند است، اگر زیاد مهمان دارید می توانید دو تا را کنار هم قرار دهید. حالا یک جاکفشی دارید با کلی فضا برای آویزان کردن لباس و گذاشتن کفش و نگهداری باکس.

جاکفشی ایکیا
این مدل با توجه یه ساختار و ظاهرش برای دکوراسیون های مختلف مناسب است

جاکفشی ایکیا مدل کنسولی

این جاکفشی به دلیل میز بالای آن که به عنوان کنسول هم قابل استفاده است، این جاکفشی ایکیا مدل کنسولی نام دارد. درهای این مدل ریلی است و کفش ها را دور از نظر نگه می دارد. مزیتی که این مدل نسبت به سایر محصولات دارد قابلیت نصب روی مدل اول است.
این مدل هم با توجه یه ساختار و ظاهرش برای دکوراسیون های مختلف مناسب است و می توان آن را در راهروی وروردی برای سازماندهی کفش های بی مکان قرار داد.

جاکفشی ایکیا
این جاکفشی ها به راحتی در کمد لباس جا می شود و به کمد سامان می دهد

جاکفشی مدل باکس کفش

باکس کفش هم برای خود نوعی جاکفشی است چرا که فضای توری اطرافش به راحتی سبب ایجاد جریان هوا شده و تهویه مناسببی برای کفش هاست علاوه بر اینکه کفش های داخل آن قابل رؤیت هستند و یافتن کفش مورد نظر آسان است.
این جاکفشی ها به راحتی در کمد لباس جا می شوند و به کمد سامان می دهند. هر گاه نیازی به استفاده از این باکس ها نداشتید می توانید آن ها را جمع کنید و در جایی بگذارید. علاوه بر این ها این باکس ها قابلیت شستشو دارند و به خوبی تمیز می شوند.
البته در نظر داشته باشید که کفش های کثیف و خیس و گلی را هرگز در جاکفشی قرار ندهید بلکه ابتدا آن ها را تمیز کنید و سپس سر جای خود بگذارید.

جاکفشی ایکیا
جاکفشی های ساده ایکیا علیرغم ابعاد کوچک و ظریف، جادار و زیبا هستند

جاکفشی ایکیا مدل ساده

همانطور که گفتیم اولین وسیله ای که پس از ورود به منزل به چشم می خورد، جاکفشی است. وسیله ای ساده و پر مصرف. جاکفشی های ساده ایکیا علیرغم ابعاد کوچک و ظریف، جادار و زیبا هستند.
این جاکفشی با درهای کشویی قابلیت هماهنگ شدن با هر نوع دکوراسیونی را دارد و به خانه وجهه خوبی می دهد و با سایر عناصر مبلمان هم به خوبی هماهنگ می شود.

جاکفشی ایکیا
این مدل مخصوص راهروهای کوچک است

جاکفشی ایکیا مدل کنسول دیواری

این مدل جاکفشی ترکیبی از جاکفشی های دیواری و مدل کنسولی است. قابلیت تقسیم بندی آن انتخاب کفش را آسان می کند و در استفاده بهینه از فضا مؤثر است.
دنیای جاکفشی ها هم مانند کمدها بی نظیر و بی مانند است. شما می توانید زیباترین مدل ها را با توجه به دکوراسیون و اندازه راهروی منزلتان انتخاب کنید.

و در نهایت اینکه

کمد کفش یا همان جاکفشی، فضایی کوچک است و مزایای کاربردی فراوانی دارد. به سرعت هال یا راهرو را منظم می کند و و زیبایی را به خانه می آورد. هنگام انتخاب به جنس، کیفیت، مکانیسم، ظرافت و ابعاد آن به خوبی دقت کنید. در این مقاله شما را با انواع جاکفشی ایکیا آشنا کردیم تا انتخاب برایتان آسان تر شود.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…