صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای خرید می دانستید صندلی راک چوبی هم مدل هایی متنوع دارد؟

می دانستید صندلی راک چوبی هم مدل هایی متنوع دارد؟

انواع صندلی راک چوبی
nowrooz

اگر یادی از دوران کودکیمان کنیم بهترین خواب هایمان برای زمانی بود که روی پای مادرهایمان و با تکان آرام آنها به سراغمان می آمد. انواع صندلی های راک چوبی و تکان های آرامشان می توانند همان آرامش را ایجاد کنند. صندلی راک برخلاف نظر بسیاری از ما تنها مخصوص مادران و یا افراد مسن نیست، بلکه یک مکان بسیار راحت و عالی برای کتاب خواندن، تماشای تلویزیون و فکر کردن است.

صندلی راک پای ثابت کارتون های کودکی نسل جوان امروز بود
انواع صندلی راک چوبی
یکی از معروف ترین نمونه ها صندلی چوبی طراحی و ساخت مایکل تونت بود که با تکنولوژی خم چوب ساخته می شد

انواع صندلی راک چوبی

انواع صندلی راک چوبی قدیمی ترین صندلی های راک هستند که با حصیر و چوب ساخته می شدند. مدل های چوبی متفاوتی بعد از آن تولید شدند، و یکی از معروف ترین نمونه ها صندلی چوبی طراحی و ساخت مایکل تونت بود که با تکنولوژی خم چوب ساخته می شد. بعد از آن از سال ۱۹۰۰ صندلی های چوبی با طراحی های مختلف و متنوعی طراحی و تولید شدند.

انواع صندلی راک چوبی
چوب های توس و افرا به عنوان چوب های مناسب برای ساخت صندلی های راک چوبی مورد استفاده قرار می گرفتند.

با وجود پیشرفت تکنولوژی و روش های ساخت و هم چنین متریال های مختلف مانند پلاستیک، چوب به عنوان متداول ترین متریال در ساخت صندلی های راک، هنوز هم طرفداران خودش را دارد. آن اوایل چوب های بلوط، گردو و ماهاگونی و بعد از آن در اواسط قرن ۱۹ چوب های توس، افرا، ساج به عنوان چوب های مناسب برای ساخت صندلی های راک چوبی مورد استفاده قرار می گرفتند.

انواع صندلی راک چوبی
مزیت آن این است که به راحتی در دکوراسیون به سبک های مختلف می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

دسته بندی صندلی های راک چوبی از نظر مکانیسم:

صندلی چوبی راک کلاسیک

صندلی های راک کلاسیک، هنوز که هنوز است، نوع پرطرفدار و بسیار متداول این نوع صندلی در بازار است. این صندلی بسیار سبک است، پشتی بلندی دارد و اغلب در رنگ چوب تیره دیده می شود. مشکل این صندلی جاگیر بودن آن است. اما مزیت آن این است که به راحتی در دکوراسیون به سبک های مختلف می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

انواع صندلی راک چوبی
پشتی آن از چوب های بلند و موازی در کنارهم ساخته شده است

یکی از مدل های معروف صندلی های راک کلاسیک مدل وینزور(windsor) است که پشتی آن از چوب های بلند و موازی در کنارهم ساخته شده و برای اتصال آنها از چوب خمکاری شده با بخار استفاده می شود.

انواع صندلی راک چوبی
شما در هنگام نشستن تابی، متوجه یک حرکت رفت و برگشتی دلپذیر خواهید شد

صندلی راک چوبی تابی (گلایدر)

در صندلی های راک تابی قسمت نشیمن صندلی با یک لولای مخصوص مانند تابی معلق به پایه های آن متصل شده است. حرکت متناوب صندلی راک تابی کمی متفاوت از صندلی راک کلاسیک است. شما در هنگام نشستن تابی، متوجه یک حرکت رفت و برگشتی دلپذیر خواهید شد. این صندلی جمع و جورتر از صندلی های سبک راک کلاسیک است و اغلب اتصالات و لولاهای آن در طراحی در زیر پایه ها قرار می گیرد. مزیت آن جای کمتری است که اشغال می کند و مشکل آن آسیب پذیر بودن لولاها و اتصالات این نوع صندلی است. مادران نوزادان از این نوع صندلی راک و حرکت آن برای خواباندن کودکشان بهره می برند.

انواع صندلی راک چوبی
اغلب فنرها در زیر پایه ها مخفی هستند

صندلی راک چوبی فنری

در صندلی راک فنری قسمت نشیمن صندلی با فنر به قسمت بالایی آن متصل شده است و مانند صندلی راک تابی کم جاست. اغلب فنرها در زیر پایه ها مخفی هستند و ممکن است در نگاه اول متوجه راک بودن این مدل صندلی نشوید.

انواع صندلی راک چوبی
این صندلی ها بسیار مناسب یک خواب کوتاه میان روز است.

صندلی راک چوبی آسایشی

در این نوع صندلی های راک که اغلب رویه ای تمام روکش شده دارند، قسمت زیرین پا مانند زیرپایی باز می شود و شما می توانید به حالت دراز کش روی آن لم بدهید و هم زمان عقب و جلو شوید. این صندلی ها بسیار مناسب یک خواب کوتاه میان روز است.

انواع صندلی راک چوبی
این صندلی ها فوق العاده راحت هستند. اتصالات و مکانیسم های راک های چرخان در زیر صندلی تعبیه شده اند

صندلی راک چرخان

صندلی های راک چرخان که البته چوبی نیستند از جدیدترین نمونه های صندلی های راک هستند که قابلیت تکان خوردن در جهت های مختلف را دارند. این صندلی ها فوق العاده راحت هستند. اتصالات و مکانیسم های راک های چرخان در زیر صندلی تعبیه شده اند. و البته به دلیل مکانیسم های مختلف، این صندلی کمی آسیب پذیرتر از مدل های ساده تر است. این صندلی گاهی به صورت تلفیقی با صندلی های ماساژ و و ماساژحرارتی علاوه بر احساس آرامش ناشی از حرکت های صندلی، با ایجاد گرما و لرزش احساس خوبی به سرنشینشان می دهند.

انواع صندلی راک چوبی
صندلی راک آنتیک، مانند مدل های قدیمی و کلاسیک است که اغلب تمام چوب است و بر روی آن منبت کاری دیده می شود.

انواع صندلی های راک چوبی از نظر طراحی

صندلی راک چوبی آنتیک

صندلی راک آنتیک، مانند مدل های قدیمی و کلاسیک است که اغلب تمام چوب است و بر روی آن منبت کاری دیده می شود. صندلی های راک آنتیک، اغلب مانند همان مدل کلاسیک با پشتی بلند تولید می شوند و البته امروز با سبک های جدیدتری با کمی تغییرات طراحی و تولید می شود و در خانه هایی با دکوراسیون های گرم و دنج و با سبک کلاسیک و وینتج بسیار مناسبند.

انواع صندلی راک چوبی
صندلی راک با نشیمن حصیری کمی ارزان تر از مدل های تمام چوبی است و برای فضاهای رسمی و دکوراسیون های لوکس مورد استفاده قرار نمی گیرد

صندلی راک چوبی وینتج

این مدل صندلی راک، که تقریبا شبیه مدل های اولیه صندلی راک است از حصیر، بامبو و چوب ساخته می شود و برای فضاهای بیرون از خانه مانند ایوان و تراس و هم چنین خانه های با چیدمان به سبک وینتج و خانه مزرعه ای بسیار مناسب است. صندلی راک با نشیمن حصیری کمی ارزان تر از مدل های تمام چوبی است و برای فضاهای رسمی و دکوراسیون های لوکس مورد استفاده قرار نمی گیرد. همچنین وزن این صندلی کمتر ازصندلی های راک دیگراست تا بتوان آن را به راحتی روی ایوان و یا حیاط جا به جا کرد.

انواع صندلی راک چوبی
این مدل کاناپه راک، با دسته های چوبی، با جلوپایی و یا بدنه تمام پوشیده با فوم یکپارچه طراحی و تولید می شود.

صندلی راک چوبی میانه قرن

این مدل صندلی راک پایه هایی چوبی دارد و بدنه آن به صورت یکپارچه به راحتی یک کاناپه یک نفره است. صندلی راک میانه قرن بیستم ظاهری بسیار گرم و نرم و صمیمی و خودمانی به محیط می دهد و برای دکوراسیون خانه هایی به سبک میانه قرن بیستم، مدرن و معاصر یک انتخاب عالیست. این مدل صندلی راک، با دسته های چوبی، با جلوپایی و یا بدنه تمام پوشیده با فوم یکپارچه طراحی و تولید می شود.

انواع صندلی راک چوبی
این مدل صندلی راک راحت با دکوراسیون شما تلفیق می شوند و با ابعاد کوچکش می توانند یک گوشه دنج و کاربردی برایتان فراهم کنند

صندلی راک چوبی مدرن

این نوع صندلی که معروفترین آن صندلی راک صدفی ایمز است، پایه هایی چوبی و سبکی مدرن دارد و برای خانه های با چیدمان مدرن و مینیمال و هم چنین معاصر گزینه بسیار خوبی است. این مدل صندلی راک راحت با دکوراسیون شما تلفیق می شوند و با ابعاد کوچکش می توانند یک گوشه دنج و کاربردی برایتان فراهم کنند.

انواع صندلی راک چوبی
در سالهای اخیر تمام مدل های مناسب بزرگسالان با طراحی کمی ویژه ترو با ابعاد مخصوص برای کودکان ساخته می شوند

صندلی راک چوبی کودک

صندلی های راک اغلب در سایزبزرگسالان طراحی و ساخته می شوند. در سالهای اخیر تمام مدل های مناسب بزرگسالان با طراحی کمی ویژه تر و با ابعاد مخصوص برای کودکان ساخته می شوند و استفاده از آن برای بچه ها موقع خواندن کتاب و بازی احساس خوبی به همراه دارد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

لیست لوکس ترین و معروف ترین برندهای مبل مدرن ترک در سال ۲۰۲۱

همه ما در هنگام تهیه مبلمان برای دکوراسیون خانه خود به دنبال زیبایی، تنوع و از همه مهمتر ک…