صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای خرید راهنمای خرید مبلمان اداری مدرن

راهنمای خرید مبلمان اداری مدرن

۰
مبلمان اداری مدرن

تا به حال به این فکر کرده اید فضای کاری شما چه شکلی است؟ فضاهای کاری بسیار متنوع هستند. برخی ممکن است ساعات زیادی از زمان کارشان زیر تیغ آفتاب باشند، برخی دیگر برای انجام وظایف خود مجبورند در تمام طول روز در مقابل رایانه بنشینند، برخی دیگر هم راحتی دفاتر خانگی خود را ترجیح می دهند. با این وجود، برخلاف چیزی که به نظر می رسد، گاهی پشت میز نشینی و کارکردن با رایانه، بیشتر از انجام فعالیت های سنگین کارهای ساختمانی و یا حتی کشاورزی به بدن آسیب می رساند. بنابراین؛ اگر شما هم پشت میزنشین هستید، چه در اداره و یا در دفتر کار خانگی، باید به فکر روش هایی باشید که کار را برای شما راحتتر کند و یادتان نرود سلامتی مهمترین چیز است. صحیح نشستن یکی از ضروری ترین موارد برای حفظ سلامتی کارمندان است. اما این صحیح نشستن خود به موارد دیگری مانند مبلمان اداری وابسته است. انواع مبلمان اداری مدرن به حفظ سلامتی، بالارفتن بهره وری و آسایش داشتن هنگام کار کمک می کنند. در این بین سه عامل بیش از بقه مهمتر هستند:

  • راحتی صندلی اداری که تمام طول روز باید بر روی آن بنشینید
  • راحتی میز کاری که تمام طول روز باید بر روی آن کار کنید
  • روشنایی مناسب و اصولی محیط کار

در ادامه مطلب با بررسی هر کدام از این موارد به نکات ضروری برای بهبود وضعیت بدنی و ارگونومی هنگام کار پرداخته ایم.

مبلمان اداری مدرن

 صندلی های اداری عضو ضروری مبلمان اداری مدرن

صندلی های اداری بدون شک یکی از مهمترین قطعات مبلمان در دفاتر اداری و شرکت ها هستند. صندلی های اداری باید راحت، مقرون به صرفه و متناسب با دکوراسیون و طراحی محل کار شما خریداری شوند. مدل های متنوعی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید زیرا بیشتر محصولات موجود در بازارمبلمان اداری مدرن برای تأمین نیازهای کاربران امروزی و مطابق با مد روز طراحی شده اند. اما در خرید صندلی اداری باید به چه نکاتی توجه کنید؟

مبلمان اداری مدرن

قیمت صندلی اداری

بیشتر مردم این تصور اشتباه را دارند که برای خرید مبلمان ادری مدرن و ارگونومیک، باید هزینه زیادی بپردازند؛ اما لازم نیست تمام پس انداز خود را برای داشتن یک صندلی شیک پرداخت کنید. اگر کمی در مورد محصولات موجود در بازار تحقیق کنید و نظرات کاربران را درباره محصولات برتر بازار، در وبسایت های فروش آنلاین مطالعه کنید، تعجب خواهید کرد. چرا که با چندصدهزار تومان می توانید یک صندلی اداری خیلی خوب بخرید که بیشتر ویژگی های تنظیمی لازم را داشته باشد و راحتی تان را در طول روز فراهم کند؛ اما قبل از خرید باید ویژگی های زیر را در نظر بگیرید:

  • پارچه رویه نشیمن و پشتی صندلی باید از تعریق بدن جلوگیری و به اصطلاح «تنفس» کند. بنابراین؛ معمولا توصیه می شود از خرید صندلی های چرمی خودداری کنید.
  • بیشتر صندلی های اداری مجهز به چرخ هستند؛ پس اگر برای دفتر کار خانگی صندلی می خرید، به جنس زمین دقت کنید، آیا چرخ ها به فرش و کفپوش خانه تان آسیب می زنند؟
  • بهتر است یک صندلی با قابلیت های تنظیمی، مانند تنظیم ارتفاع و شیب نشیمن بخرید
  • در نهایت قبل از خرید هر قطعه از مبلمان، باید بررسی کنید که مدت زمان گارانتی چقدر است.
مبلمان اداری مدرن

اگر کمی برای جستجو زمان بگذارید ممکن است صندلی هایی ارزان تر با ویژگی های مشابه هم پیدا کنید. کیفیت مواد و امکانات در برخی صندلی های ارزان دقیقا همانند برخی از صندلی ها با قیمت بیشتر است؛ بنابراین لازم نیست قیمت را ملاک کیفیت قرار دهید، می توانید هم قیمت خوب و هم کیفیت خوب را همزمان در کنار هم داشته باشید.

مبلمان اداری مدرن

انواع صندلی اداری

صندلی اداری مخصوص میزهای ایستاده

 همه ما می ‌دانیم که برخی افراد باید پشت میزهای ایستاده کار کنند. بنابراین صندلی های اداری سنتی برای آنها فایده ای نخواهد داشت. خوشبختانه امروزه تولیدکنندگان تجهیزات و مبلمان اداری مدرن صندلی های اداری بلندی را برای میزهای ایستاده طراحی کرده اند. تحقیقات نشان می دهد که این مدل صندلی ها مشکلاتی را که افراد در پشت میزهای ایستاده دارند را کاهش می دهد. مزیت دیگر این نوع صندلی ها این است که با نشستن بر روی آن ها، شانه ها در موقعیت مناسبی قرار می گیرند. وقتی روی صندلی های اداری سنتی می نشینیم، تمایل داریم که شانه های خود را خم کنیم و این باعث می شود که کمردرد بگیریم. مشکلی با نشستن روی صندلی های اداری ایستاده حل می شود.

ممکن است فکر کنید صندلی های اداری بلند راحت ترین گزینه نیستند، اما نمی توان به خاطر ظاهر این صندلی ها و پایه های بلندشان نمی توان در مورد راحتی شان هم نظر داد. با صندلی های نشسته – ایستاده هم می ‌توانید بنشینید و هم به کارتان پشت کانتر و میز بلند ادامه دهید. همچنین در زمان بیکاری می توانید به راحتی بر روی آن ها استراحت کنید و تکیه دهید. اطمینان داشته باشید که این مدل صندلی ها باعث افزایش بهره وری کاری شما می شوند.

مبلمان اداری مدرن

صندلی اداری استاندارد

اگر تا الان در استفاده از صندلی اداری مناسب غفلت کرده اید، احتمالا دچار کمردرد هم شده اید. خوشبختانه صندلی های اداری مخصوص برای کمردرد نیز طراحی شده اند. کمر ما بعد از مدتی نشستن احساس درد می کند و این طبیعی است بدن با سیستمی که دارد نباید مدت زمان زیادی نشسته و در یک حالت باشد بنابراین از ما انتظار می رود حرکات فیزیکی بیشتری انجام دهیم. صندلی هایی که اصول ارگونومی در آن ها رعایت شده با امکانات تنظیمی مانند تغییر شیب و ارتفاع نشیمن و پشتی، ارتفاع دسته و نظایر آن به ما کمک می کنند وضعیت نشستن مناسبی را بدست بیاوریم و احساس ناخوشایند درد در کمر، ستون فقرات، شانه ها و گردن را کاهش دهیم.

مبلمان اداری مدرن

صندلی ماساژور

همانطور که گفتیم امروزه بازار پر از مدل های مختلف صندلی است. صندلی ها از نظر راحتی، کارکرد، مواد، قیمت و لوازم جانبی متفاوت هستند. یکی از بهترین انواع صندلی ها برای تکمیل دکوراسیون اداری، صندلی های ماساژور هستند. که شما را از رفتن به مراکز ماساژ بی نیاز می کنند و تنها با نشستن بر روی آن ها می توانید از شر استرس روزانه خلاص شوید. اگر صندلی ماساژور را به عنوان صندلی اداری انتخاب کنید، در تمام طول روز آرامش خواهید داشت. علاوه بر این، ضربان قلب شما تنظیم می شود و به لطف این شما در محل کار مفیدتر خواهید بود. عملکرد حرارتی این محصولات برای فعال کردن ماهیچه های شما در نظر گرفته شده است که منجر به تسکین درد می شود. نه تنها بدن شما دیگر احساس درد نمی کند، بلکه جریان خون شما افزایش خواهد یافت و بدن شما سلامت خود را حفظ می کند. بنابراین؛ ارزشش را دارد که این مدل صندلی ها را در دفتر کار خانگی خود داشته باشید. البته اگر شرکتی که شما در آن کار می ‌کنید هم از این مدل صندلی های ماساژور داشته باشد، عالی خواهد شد.

لوازم اداری

پشتی و کوسن طبی

مبلمان اداری مدرن فقط محدود به میز و صندلی نیست. اگر صندلی مخصوص کمردرد ندارید، راه‌ های دیگری هم وجود دارد که بتوانید این حس دردناک ناخوشایند را کاهش دهید. برای مثال، می توانید از کوسن های طبی اداری و پشتی های طبی استفاده کنید. با استفاده از این بالشتک ها ناراحت کننده ترین صندلی ها هم راحت می شوند. کوسن های زیرنشیمنی و پشتی های کمری را می توان روی همه صندلی ها استفاده کرد. پشتی های طبی طوری طراحی شده اند که با منحنی های کمر مطابقت داشته باشند. این محصولات به عنوان تکیه گاه در پشت کمر قرار می گیرند و گودی کمر را پر می کنند تا از ستون فقرات بیشتر محافظت شود. این محصولات به بدن شما کمک می کند موقعیت عمودی و قائمی داشته باشد. به همین دلیل ماهیچه ‌های شما در حالت مناسب قرار می گیرند. ماساژور گرمکن های برقی هم که مانند روکش روی نشیمن و پشت صندلی نصب می شوند، می توانند گزینه دیگری برای کاهش دردها باشند.

مبلمان اداری مدرن

زیرپایی

از دیگر لوازم جانبی صندلی های اداری، زیر پایی ها هستند. زیرپایی ها در ابعاد و ارتفاعات مختلف به گونه ای طراحی شده اند که می توانید پای خود را بر روی آنها بگذارید و به پاها استراحت بدهید. نشستن در تمام طول روز و حرکت نکردن پاها، ممکن است باعث خشک شدن پاها شود. اکثر زیر پایی ها دارای عملکردی حرکتی هستند که با جابه جا کردن پا روی آن، گردش خون افزایش پیدا می کند و عضلات تقویت می شوند.

مبلمان اداری مدرن

میز اداری

از دیگر قطعات مهم مبلمان اداری مدرن و ضروری برای محل کار، میزهای اداری هستند. میزها مانند سایر قطعات مبلمان اداری انواع مختلفی دارند. میزهای اداری از نظر اندازه، مواد، قیمت و امکانات تنظیمی، لوازم جانبی همراهشان و جنس با یکدیگر متفاوت هستند.


انواع میزهای اداری

میز چوبی

میزهای چوبی از محبوب ترین میزها هستند زیرا این مدل میزها می توانند در هر فضایی چه خانه و چه در محل کار قرار بگیرند. این میزها نه تنها شیک هستند بلکه دوام بالایی هم دارند، به همین دلیل بیشتر افراد آنها را ترجیح می دهند.

میز شیشه ای

 میز شیشه ای یک قطعه مبلمان اداری مدرن و بی نظیر است. اگر می خواهید دفتر شما مدرن به نظر برسد، بهترین انتخاب میز شیشه ای است. اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است برایتان بسیار گرانتر تمام شود و البته به هر روی امکان شکستگی آن هم وجود دارد. بنابراین؛ میزهای شیشه ای گزینه مناسبی برای دفتر کار خانگی نیستند. به ویژه اگر فرزند خردسال داشته باشید.

میز فلزی

میزهای فلزی با دوام ترین میزها هستند. درست است که ظاهر آنها خیلی شیک نیست، اما سال های سال برایتان کار می کنند.

مبلمان اداری مدرن

ابعاد میز اداری

معیار دیگری که هنگام انتخاب میز کار باید در نظر بگیرید اندازه آن است. میزها معمولا بزرگترین قطعه مبلمان در محل کار یا دفتر کار خانگی هستند اما باید مساحت دفتر را هم در نظر بگیرید و مطمئن شوید همه چیز با هم متناسب است. میزهای کم عرض انتخاب خوبی برای فضاهای کوچک هستند اما باید حداقل فضای لازم را برای قرار گرفتن و جابه جایی پا و حداقل ارتفاع را برای راحتی زانوان داشته باشند.

میزها ممکن است کشو یا کمدی کوچک داشته باشند. قبل از خرید میز باید تصمیم بگیرید به چه فضایی برای نگه داری لوازمتان نیاز دارید و چه چیزهایی را می خواهید درون آنها قرار دهید. اگر علاوه بر لپ تاپ می خواهید از صفحه کلید و موس جداگانه استفاده کنید باید حواستان به فضای کافی روی سطح میز هم باشد.

مبلمان اداری مدرن

نورپردازی دفتر کار

هنگام طراحی دفتر کار خود، نکته دیگری که باید در نظر بگیرید نورپردازی اتاق است. در بیشتر موارد، نورپردازی های معمولی سقفی کافی نیستند، بنابراین بعضی افراد از چراغ های مطالعه رومیزی استفاده می کنند. در اینجا برخی از ویژگی هایی که هنگام انتخاب چراغ های مطالعه رومیزی باید به آن توجه کنید، پرداخته ایم.

سطح روشنایی

برای انتخاب روشنایی مناسب، باید بدانید که چه مقدار نور و چه شدت نوری را برای چه کاری می خواهید. وات قدرت لازم برای عملکرد لامپ و لوکس (lux) میزان روشنایی را اندازه گیری می کند. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه اتاق بزرگتر باشد، باید میزان وات بالاتری داشته باشیم. به یاد داشته باشید که توجه به روشنایی از اهمیت بالایی برای چشمان شما برخوردار است.

مبلمان اداری مدرن
مبلمان اداری مدرن

نوع روشنایی

در بیشتر چراغ های مطالعه رومیزی ازلامپ های LED استفاده می شود. به دلیل اینکه این لامپ ها بادوام تر از فلورسنتی ها هستند. علاوه بر این، به دلیل عمرطولانی از نظر اقتصادی نیز به صرفه ترند. همچنین با لامپ های LED می توانید دمای رنگ و درجه حرارت نور را متناسب با سلیقه خود تنظیم کنید. چراغ های مطالعه رومیزی که از لامپ LED استفاده می کنند گرم نمی شوند.

محلی که قصد دارید چراغ های مطالعه رومیزی را قرار دهید

قبل از خرید چراغ های مطالعه رومیزی، باید تصمیم بگیرید که دقیقاً می خواهید آن را کجا قرار دهید. آیا قرار است مدام آن را جابه جا کنید؟ اگر این طور است و چراغ ممکن است هر لحظه در گوشه دیگری از میز باشد بهتر است یک چراغ مطالعه بی سیمی باتری دار بخرید.

مبلمان اداری مدرن
مبلمان اداری مدرن

سبک طراحی چراغ مطالعه

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید، دکوراسیون و طراحی دفتر شما است. پس باید چراغی انتخاب کنید که سبک طراحی و ظاهرش متناسب با فضای داخلی شما باشد که در این مورد گزینه های مختلفی در بازار وجود است.

دما رنگ و درجه حرارت  چراغ های مطالعه رومیزی

این فقط به اولویت شما بستگی دارد. برخی افراد نور خنک را دوست دارند، برخی دیگر نور گرم را ترجیح می دهند.

میانگین امتیازات ۴.۹ / ۵. تعداد امتیازات ۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

راهنمای جامع و کامل دکوراسیون آشپزخانه مدرن کوچک از بازسازی تا تزیین

اگر شما هم عاشق آشپزی و پخت و پز هستید و داشتن فضای کافی برای کابینت و میز کار جزء اولویت …