صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای خرید بهترین مدل ها و نمونه های مبلمان راحتی ایتالیایی در ایران

بهترین مدل ها و نمونه های مبلمان راحتی ایتالیایی در ایران

۰
مبلمان راحتی ایتالیایی
nowrooz

ایتالیا، از جمله کشورهایی است که صنعت طراحی و تولید مبلمان در آن بسیار پررونق و البته باکیفیت بوده و هست و تولیدات این کشور، به خاطر دوام بالا و استفاده از چوب‌ های مرغوب شهرت دارند. مبلمان ایتالیایی، با سبک ‌های مدرن و سنتی طراحی و روانه بازار های جهانی شد و توانست بخش قابل توجهی از بازار جهان را از آن خود کند و محصولاتی هم خوان با سلیقه‌ روز ارائه دهد. مبلمان راحتی ایتالیایی هم امروزه طرافداران زیادی دارد.
تاریخچه مبل‌سازی در ایتالیا به قرن ها قبل از میلاد بازمی گردد، اما مبل سازی به شیوه امروزی از قرن پانزدهم میلادی به بعد رایج شد . این نوع از مبلمان امروزه بخش بزرگی از بازار مبلمان جهان را به خود اختصاص داده است. بسیاری از تولیدکنندگان برتر مبلمان جهان در حاضر شرکت های ایتالیایی هستند مانند، کارتل، کاسینا، فندی و ناتوزی. بسیاری از این شرکت ها مبدع روش های نوین بوده اند و نقش مهمی در طراحی و تولید مبلمان امروزی داشته اند. برای مثال مبلمان ناتوزی (که نتیجه تلاش‌ های فردی و شبانه‌ روزی پاسکال ناتوزی است) ایده مبل چرمی را به سراسر جهان صادر کرده است، درست است که ایده اولیه مبل چرمی متعلق به پاسکال ناتوزی نبوده اما او توانست مبل چرمی را از شکل کالایی لوکس خارج کند و آن را به کالایی همگانی برای صادر شدن به تمام جهان تبدیل کند.

مبلمان راحتی ایتالیایی

در ایران نیز، همانند دیگر کشور های جهان مبل‌ های ایتالیایی راه خود را در بازار باز کرد و به محبوبیت بالایی دست یافت. مبلمان ایتالیایی، عموما با عنوان مبلمان راحتی ایتالیایی شناخته می شود، چراکه طرح‌ های مربوط به این کشور معمولا نشیمن های راحت دارند و برای فضاهای مدرن و انسان ‌های امروزی _ که بیش از گذشته به‌راحتی خود اهمیت می‌دهند _ مناسب‌تر است.
طرح‌های به‌کاررفته در مبلمان راحتی ایتالیایی، در عین سادگی از جذابیت چشم نوازی برخوردار است. این مبل چرم ایتالیایی را ببینید:

مبلمان راحتی ایتالیایی
مبل راحتی ایتالیایی محصول B&B

باوجود داشتن طراحی بسیار ساده، ظاهری بسیار خاص را به نمایش گذاشته است. این مبل چرمی، محصولی از برند مطرح B&B Italia است. این کمپانی، یکی از مشهور ترین کمپانی‌ های تولیدکننده مبلمان راحتی ایتالیایی در جهان محسوب می‌ شود.
نکته حائز اهمیت در مورد اکثر مبل های راحتی ایتالیایی، حجیم و جاگیر بودن آنهاست. با وجود آنکه تصور می ‌کنیم مبلمان راحتی برای فضا های کوچک کاربرد دارد، اما برخی مبل‌ های راحتی با طراحی ایتالیایی، ابعادی بزرگ دارند و همه مدل های آن مناسب استفاده در فضاهای کوچک نیست.

انواع مبلمان راحتی ایتالیایی موجود در بازار ایران:

مبلمان راحتی ایتالیایی
مبل چستر به سبک ایتالیایی

مبل چستر به سبک ایتالیایی

یکی از مشهورترین انواع مبلمان راحتی ایتالیایی موجود در بازار ایران، مبل‌های چستر است که احتمالا نام آن را زیاد شنیده‌اید. شاید با دیدن نام مبلمان چستر در میان انواع مبلمان ایتالیایی کمی درنگ خواهید کنید. درست است که مبلمان چستر، پیدایش آن از انگلستان بوده و نامگذاری این سبک مبلمان نیز با توجه به شهر چسترفیلد انگلستان بوده است، اماRenzu Frau، مبل ساز مشهور ایتالیایی با استفاده از چند تغییر کوچک، نوعی از مبلمان چستر را به تولید رساند که سلیقه مخاطبین ایتالیایی در ابتدای قرن بیستم نزدیک بود. به مبل های راحتی که معمولا روی آنها با دکمه لمسه کاری شده است، مبل چستر گفته می‌شود که این دکمه ها با نظم خاصی روی پارچه مبل قرار می گیرند، در مبلمان چستر ایتالیایی، عموما با چرم پلیسه های زیبایی نیز روی مبلمان ایجاد می ‌شود.
منظور از لمسه‌ کاری، فرورفتگی‌ هایی است که با دکمه ‌هایی که به آن اشاره کردیم روی مبل ایجاد می‌شود. این فرورفتگی ‌ها به مبل ‌های چستر، ظاهری خاص و زیبا می ‌بخشند. استفاده از دکمه ‌ها و لمسه‌ کاری روی مبل‌ های چستر هیچ محدودیتی ندارد و از این دیزاین روی دسته ‌های مبلمان، محل نشیمن و پشتی استفاده می‌شود. هر چند وجود این لمسه ‌کاری و دکمه‌ ها در برخی قسمت های مبلمان نشیمن آن را ناراحت می کند، اما نکته حائز اهمیت درباره طراحی مبلمان چستر، ارجحیت زیبایی به‌راحتی است.
پارچه رومبلی این سبک مبلمان می‌تواند از جنس مخمل، کتان یا چرم باشد که نسخه چرمی آن برای فضا های اداری کاربرد بیشتری دارد.

مبلمان کلاسیک مدرن ایتالیایی

احتمالا با دیدن کلمه کلاسیک، ذهن شما به سمت مبل‌ های سنتی و استیل رفته و تصور ‌کنید امکان ندارد یک مبلمان کلاسیک، طراحی راحتی داشته باشد، اما ترکیب واژه کلاسیک و راحتی را می‌توان در طراحی‌ مبلمان ایتالیایی مشاهده کرد.
مبل ‌های کلاسیک ایتالیایی، تا حدودی به مبل‌های استیل شباهت دارند، اما تفاوت عمده این دو نوع مبلمان در نوع نشیمن آن است. در طراحی ایتالیایی، عموما به‌راحتی نشیمن مبل ‌ها اهمیت بیشتری داده ‌شده است و این نوع مبلمان باوجود ظاهر کلاسیک، برای استفاده طولانی‌مدت نیز مناسب‌اند.
این مبل کلاسیک ایتالیایی را ببینید:

مبلمان راحتی ایتالیایی
مبلمان مدرن کلاسیک ایتالیایی

ظاهر آن کاملا شبیه مبل‌ های استیل است، اما احتمالا شما با دیدن عکس راحت بودن آن را حس می کنید. هرگز روی مبل های استیل خانه‌ پدری نمی شد چرتی کوتاهی زد، اما با این نوع مبلمان ایتالیایی، راحتی در عین زیبایی چندان دور از دسترس به نظر نمی‌رسد.

مبلمان راحتی ایتالیایی
مبلمان راحتی ایتالیایی ال

مبلمان راحتی ایتالیایی ال

مبل‌ های ال شکل، در بازار مبلمان ایران و به‌ خصوص در میان جوانان و افراد علاقه‌مند به دکوراسیون‌ مدرن از محبوبیت بالایی برخوردار شده ‌است. این سبک مبل عموما برای فضا های کوچک نیز استفاده می‌شود، اما استفاده از مبلمان ایتالیایی ال شکل ممکن است برای فضا های کوچک چندان مناسب نباشد.
عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید، یکی از انواع تولیدات کمپانی B&B ایتالیا است که گرچه محصولات این برند در ایران نیست اما احتمالا نمونه مشابه آن را در بازار ایران زیاد دیده اید. در مبلمان راحتی ایتالیایی معمولا برای ساختار مبل از چوب استفاده‌ نمی شود و چارچوب‌ ها با استفاده از فلز، بسیار سخت و محکم ساخته می‌شود. این نوع مبلمان برای فضاهای مدرن و بزرگ کاربرد دارد و احتمالا اگر بخواهید برای فضای کوچک ‌تر از آن استفاده کنید، ناچارید محصولی کوچک‌تر، با تعدادی کمتر انتخاب کنید.
مبلمان راحتی ایتالیایی ال شکل، انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده به‌ عنوان تخت خواب مهمان یا مبل رو به روی تلویزیون است و می‌توان ساعت ‌ها روی آن دراز کشید، نشست و خستگی از تن به در کرد بی آنکه نشیمن آن آزار دهنده باشد یا حسی ناخوشایند ایجاد کند.

مبلمان راحتی ایتالیایی
نمونه ای از مبل چرمی ایتالیی

مبل های چرمی

همان ‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، پاسکال ناتوزی، صاحب برند ایتالیایی ناتوزی است که توانست سبک مبل چرمی ایتالیایی را به تمام جهان صادر کند. استفاده از مبلمان چرمی در خارج از ایران برای فضای خانه نیز کاربرد دارد، اما در فرهنگ مهمان ‌نواز ایرانی که مدت ‌زمان هر مهمانی معمولا طولانی است، انتخاب مبلمان چرمی برای فضای نشیمن خانگی چندان انتخاب مناسبی به نظر نمی‌رسد.
نشستن طولانی‌مدت روی مبل‌های چرمی مخصوصا در فصول گرم سال می‌تواند ناراحت کننده باشد. این نوع از مبلمان، هرگز برای لم دادن و دراز کشیدن مناسب نیست.
مبل‌ های چرمی ظاهری زیبا و خاص دارند و می‌توانند به فضا روح ببخشند، هم ‌چنین استفاده از چرم در ساختار این نوع مبلمان، رایحه خوشایندی را در فضا می‌پراکند و حس و حال محیط را منحصر به ‌فرد می کند.
این سبک از مبلمان راحتی ایتالیایی، بیشتر برای استفاده در فضاهای اداری، لابی ساختمان‌ ها یا خانه ‌های بسیار مدرن و البته بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیشنهاد این مبلمان برای فضاهای بزرگ از آن جهت است که معمولا در چنین جایی انواع دیگری از مبلمان نیز وجود دارد تا در صورت آزار دیدن از سختی نشیمن مبل‌ های چرمی، گزینه دیگری پیش روی افراد قرار داشته باشد.
مبلمان راحتی ایتالیایی موجود در بازار ایران، نسبت به نمونه ‌های اصلی بازار های جهانی تغییرات اندکی دارد اما با این وجود در طراحی و ساخت نسخه ‌های ایرانی باز هم آنچه را از مبلمان ایتالیایی انتظار می رود، می توان مشاهده کرد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…