صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای خرید بهترین صندلی برای میز تحریر باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین صندلی برای میز تحریر باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

۰
صندلی برای میز تحریر
nowrooz

میز تحریر یکی از لوازم مورد نیاز از اولین روز مدرسه تا روزهای بازنشستگی و حتی پس از آن. باوجود آنکه این کالا میز «تحریر» نام دارد، اما استفاده آن تنها برای تحصیل نیست و میزهای تحریر ساده و معمولی جایگزین خوبی برای میزهای کامپیوتر هستند، آن هم در زمانه ای که سیستم های رایانه ای هم با لپ تاپ های کوچک و سبک تر جایگزین شده اند. اما یک میز به تنهایی کافی نیست. اگر بخواهید شرایط مناسبی برای سلامتی و راحتی خود یا اعضای خانواده خود در زمان استفاده از میز تحریر فراهم کنید، لازم و ضروری است که نسبت به خرید یک صندلی برای میز تحریر راحت اقدام کنید و البته در مسیر تهیه صندلی، لازم است به ظاهر آن نیز توجه کافی داشته باشید و کالایی متناسب با چیدمان اتاقی که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد تهیه کنید.

صندلی برای میز تحریر
صندلی کارمندی نیلپر

صندلی های اداری

اگر بخواهید یک صندلی با ظاهری ساده اما کارایی بسیار مناسب تهیه کنید، صندلی کارمندی نیلپر مدل sk712t می تواند نمونه یک انتخاب بسیار خوب باشد.
این سبک صندلی ها، ظاهری ساده دارند و می توانند در رنگ های مختلف (بسته به سلیقه و چیدمان اتاق کاربر) سفارش داده و تهیه شوند. صندلی های کارمندی، با رعایت اصول ارگونومی، عموما صندلی هایی مناسب برای ساعت ها نشستن پشت میز کار هستند و قابلیت های تنظیمی متفاوتی دارند که بهترین حالت تطابق بدن کاربر با میز را فراهم می کنند. به همین دلیل، قطعا این محصول برای نشستن پشت میز تحریر به قصد تحصیل یا کار در زمان طولانی مناسب است.  صندلی های کارمندی در دو شکل چرخدار و بدون چرخ در بازار موجود هستند که هریک از مزایای منحصر به فردی برخوردار است.

صندلی برای میز تحریر
صندلی آشپزخانه هلگر

صندلی های فلزی-پارچه ای

اگر فضایی که به اتاق کار یا تحصیل شما اختصاص دارد، کوچک است، احتمالا موافقید که استفاده از صندلی های بزرگ کامپیوتر و اداری چندان انتخاب مناسبی نیست و بهتر است به سراغ صندلی های کوچک تر بروید. شاید یک صندلی آشپزخانه نیز بتواند به عنوان صندلی میز تحریر مورد استفاده قرار بگیرد.
جذابیت استفاده از صندلی آشپزخانه به عنوان صندلی میز تحریر آن است که این سبک صندلی عموما از طراحی های خلاقانه تر و متنوع تری نسبت به صندلی های اداری برخوردارند. به طور مثال صندلی آشپزخانه Simple هلگر، محصولی بسیار زیباست که می تواند به عنوان صندلی میز تحریر نیز مورد استفاده قرار بگیرد.
البته باید توجه داشته باشید این صندلی ها برای نشستن های طولانی مدت پیوسته (برای مثال بیش از هشت ساعت کار) به راحتی صندلی های اداری نیستند و اگر قرار است برای فعالیت های طولانی کاری و تحصیلی روی این صندلی ها بنشینید، بهتر است در فواصل کوتاه در اتاق قدم بزنید و نسبت به وضعیت کمر خود در طول فعالیت، آگاه باشید.

صندلی کنفرانس

عموما به صندلی های  اداری که چرخ دار نیستند، صندلی کنفرانس گفته می شود چرا که در اتاق های کنفرانس نیازی به جابجایی مداوم صندلی وجود ندارد و حتی چرخدار بودن صندلی می تواند موجب دردسر نیز باشد. صندلی های کنفرانس اما به راحتی صندلی ادرای هستند و نکات استاندارد در طراحی و تولید آن ها در نظر گرفته شده است، چراکه قرار است کاربر مدت زمانی نسبتا طولانی روی آن بنشیند.
صندلی های کنفرانس می توانند به عنوان یک صندلی راحت برای میز تحریر یا کار مورد استفاده قرار بگیرند بدون اینکه نگران رد چرخ ها روی فرش و کفپوش باشید. به طور مثال صندلی کنفرانس لیو مدل S63 با طراحی مینیمال و قیمت مناسب می تواند انتخاب خوبی برای اتاقی با دکوراسیون مدرن باشد. البته با توجه به ثابت بودن ارتفاع پایه های صندلی های کنفرانسی بهتر از قبل از خرید ارتفاع میز و تناسب با آن را در نظر بگیرید.
برای  یک اتاق کار یا مطالعه نه چندان کوچک هم صندلی کنفرانس طراحان مدل C104 می تواند انتخاب مناسبی باشد. البته باید در هنگام استفاده از این صندلی دقت داشته باشید که چرم در مقایسه با مش کمی تعرق ایجاد می کند.
اگر مشخصات صندلی کنفرانس با چیزی که برای صندلی میز تحریر در نظر دارید مشابه است، صندلی کنفرانسی هلگر مدل ELEPHANT نیز می تواند انتخاب مناسبی برای میز تحریر یا کار شما باشد. مزیت این مدل آن است که می توانید رنگ و جنس روکش آن را خودتان متناسب با فضای مورد نظر انتخاب کنید. البته که تمیز کردن روکش چرمی به نسبت پارچه ای به مراتب آسانتر است.

صندلی برای میز تحریر
صندلی مدل مونتر ال آفر

صندلی چوبی

بالاتر بیشتر به صندلی های بسیار راحتی که مناسب کار و تحصیل هستند اشاره کردیم، اما یک نوع صندلی که از گذشته در ذهن ما به عنوان صندلی میز تحریر شناخته می شود، صندلی چوبی است. اگر بخواهید یک صندلی چوبی با روکش پارچه ای و البته سبک برای میز تحریر خود یا فرزندتان انتخاب کنید، صندلی مدل مونترال آفر یک انتخاب فوق العاده زیبا و راحت برای شما خواهد بود. در زمان خرید این صندلی و عموما صندلی های چوبی-پارچه ای می توانید رنگ چوب و رنگ پارچه را خودتان انتخاب کنید و این موضوع باعث می شود اگر درباره ظاهر اتاق تحصیل خود حساس هستید، بتوانید انتخابی زیبا برای فضای خود داشته باشید. صندلی مدل مونترال آفر، نشیمن بسیار راحتی داشته و در زمان استفاده، موجب خستگی بدن نخواهد شد.

صندلی برای میز تحریر
صندلی کامفورت استیل هامون

صندلی انتظار

اگر بخواهید زیبایی را نسبت به راحتی اولویت دهید و استفاده از صندلی با پشتی کوتاه نیز برایتان مناسب باشد، صندلی کامفورت استیل هامون محصول مناسبی برای خرید به عنوان صندلی میز تحریر خواهد بود.
رنگ این صندلی ها می تواند بسته به سلیقه شما متفاوت باشد و دو رنگ بودن تشک آن، تاثیر زیادی بر زیبایی چیدمان اتاق کار یا تحصیل شما خواهد داشت.
استفاده از صندلی های چرخدار برای میز تحریر باعث می شود جابجایی آن بسیار راحت باشد و برای تغییر دکوراسیون خود نیز دچار معضل جابجایی صندلی های سنگین نشوید.

صندلی های چارلز و ری ایمز

سبک صندلی های چارلز و ری ایمز، از جمله صندلی هایی است که برای سال ها و دهه ها محبوب مردم در سراسر جهان بوده اند. صندلی هایی که سبک مدرن میانه قرن را به خانه ها آوردند و نشان دادند «دیزاین» می تواند با قیمت مناسب و اقتصادی به خانه همه اقشار جامعه راه پیدا کند. یکی از این استفاده ها، به عنوان صندلی میز تحریر است.
صندلی ایزی استیل هامون، یکی از انواع این سبک صندلی است که روکش پشتی آن چرم یا پارچه است و با پایه های چوبی به بازار عرضه شده. این صندلی یک انتخاب بسیار خوب برای علاقه مندان به سبک های مدرن و مینیمال است.
صندلی داووس استیل هامون، یکی دیگر از این مدل صندلی هاست که همانند مدل قبلی دسته ندارد و برای کسانی که به دنبال صندلی کوچک و زیبای میز تحریر هستند، مناسب است.
البته در زمان انتخاب صندلی میز تحریر، باید ویژگی های کاربر از جمله سن و قد او را در نظر گرفت و صندلی ارگونومی متناسب با آنتروپومتری بدن او انتخاب کرد. همچنین همانطور که گفته شد مدت زمان نشستن روی صندلی نیز حائز اهمیت است.
به طور عمومی، انتخاب صندلی میز تحریر نیازمند دقت به پارامترهای مختلفی است که می توانید پیشنهاد های بالا را با شرایط خود تطبیق دهید و کالای مورد نظر خود را پیدا و انتخاب کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

شلف ایستاده برای کدام اتاق و کاربرد مناسب است؟

شلف ها در واقع قفسه بندی های متنوعی هستند که از آن ها برای نگهداری و نظم دهی به وسایل، در …