صفحه اصلی خواندنی ها ایده و خلاقیت ۱۰ تم کم هزینه اما غافلگیرکننده دیزاین تولد کودک

۱۰ تم کم هزینه اما غافلگیرکننده دیزاین تولد کودک

۰
دیزاین تولد کودک
nowrooz

حتما برای شما هم پیش آمده است که هیچ ایده ای برای دیزاین تولد فرزندتان نداشته باشید و از طرفی فرصت کمی هم برای اجرای آن داشته باشید. اگر تولد فرزندتان نزدیک است می توانید با کمی برنامه ریزی و ایده گرفتن از ۱۰ تم دیزاین تولد کودک که در ادامه مطلب به آن ها می پردازیم تولدی شایسته فرزندتان بر پا کنید.

دیزاین تولد کودک
می توانید همه لوازم و وسایل تزیینی را هم با یک تم رنگی انتخاب کنید

۱. دیزاین تولد کودک با تم انواع شیرینی و پشمک

اگر کودک شما مانند اکثر کودکان علاقه زیادی به شکلات و پشمک دارد می توانید او را در روز تولدش با این تم غافلگیر کنید. برای دیزاین مراسم تولد با این تم بهتر است پشمک ها و شکلات های رنگی و سایر تنقلات همگی در یک طیف رنگی باشند. این روزها رنگ های پاستلی ترند هستند و بسیار مورد استقبال قرار می گیرند. پس می توانید همه لوازم و وسایل تزیینی را هم با همین تم رنگی انتخاب کنید. ظرف های شیشه ای و پایه دار برای قرار دادن خوراکی های رنگی مناسب هستند چرا که پشمک و شکلات های رنگی در ظروف بی رنگ بیشتر به چشم می آیند و میز تولد را خوش رنگ و لعاب تر می کنند. البته بهتر است این ظروف شیشه ای از دسترس کودکان دور باشد تا خطری آن ها را تهدید نکند.

دیزاین تولد کودک
رنگ قرمز و زرد دو رنگی هستند که در اکثر چادرهای سیرک به وفور به چشم می خورند

۲. دیزاین تولد با تم سیرک

دیزاین جشن تولد با تم سیرک ایده بانمک و جذابی است مخصوصا اگر کودک شما جزو طرفداران سیرک و دلقک ها باشد. بهتر است از هر رنگی که در سیرک به کار رفته است الهام بگیرید تا بتوانید سیرک را مهمان خانه خود کنید.
مثلا رنگ قرمز و زرد دو رنگی هستند که در اکثر چادرهای سیرک به وفور به چشم می خورند پس بهتر است این دو رنگ از رنگ های اصلی این مراسم باشند. از دیگر المان ها مانند حیوانات و سطل های قرمز کوچک برای قرار دادن خوراکی ها و یا یک گیفت به یاد ماندنی استفاده کنید.

۳. دیزاین تولد با تم کاپ کیک

این روز ها کاپ کیک ها با انواع رنگ ها و مدل ها محبوبیت خاصی بین بچه ها دارند و کمتر کسی پیدا می شود که کاپ کیک دوست نداشته باشد. حالا که این شیرینی آنقدر محبوب و خاص است پس چرا از آن برای دیزاین تولد کودک استفاده نکنیم؟
این دیزاین می تواند بسیار کم هزینه باشد. به عنوان مثال برای کاهش هزینه ها می توانید خودتان کاپ کیک بپزید. دستور پخت آن ها بسیار آسان است و با یک جستجوی ساده در اینترنت قابل دسترس. از رنگ هایی که در کاپ کیک است الهام بگیرید و سایر اجزای جشن تولد را با آن هماهنگ کنید.

۴. دیزاین تولد کودک با تم دریا نورد

کودکان معمولا عاشق قایق سواری، کشتی و ملوان ها هستند و آب تنی و دریا یادآور روزهای خوشی برای آن ها است. اگر کودک شما هم چنین احساسی دارد پس تعلل نکنید و همین دیزاین را برای تولد کودکتان انتخاب کنید.
از تمامی رنگ هایی که متعلق به دریا و کشتی است ایده بگیرید و تا می توانید در تمامی جزییات آن ها را به کار بگیرید. پارچه های راه راه و آبی رنگ برای این دیزاین مناسب هستند.

دیزاین تولد کودک
از ریسه ها و تزیینات قرمز غافل نشوید

۵. دیزاین تولد کودک با تم قرمز

اگر تولد فرزندتان در نیمه اول سال است میوه های قرمز بهاری برای دیزاین جشن تولد گزینه خوبی است. کودکان معمولا میلی به خوردن خوراکی های سالم و میوه ها ندارند پس فرصت را از دست ندهید و با یک تیر دو نشان بزنید.
میوه های قرمز مثل گیلاس، آلبالو و توت فرنگی را در ظرف های کوچک بریزید و کمی آن ها را تزیین کنید تا هم در هنگام جشن بچه ها مشغول خوردن خوراکی های سالم شوند و هم میز تولد خوش رنگی را داشته باشید. از ریسه ها و تزیینات قرمز هم غافل نشوید. می توانید کیک و یا کاپ کیک هایی با طعم میوه های قرمز بهاری سفارش دهید و شادی جشن را دو چندان کنید.

دیزاین تولد کودک
اگر از کنار دریا با خود کمی صدف و سنگ آورده اید الان وقت استفاده از آن ها است

۶. دیزاین تولد با تم ساحلی

اگر کودکانتان تجربه سفر به کنار دریا و شهرهای ساحلی را داشته باشند حتما با دیدن کمی شن و ماسه به یاد آن ایام خوش می افتند. پس بهتر است با کمی خلاقیت جشن تولدی ساحلی بر پا کنید. اگر از کنار دریا با خود کمی صدف و سنگ آورده اید الان وقت استفاده از آن ها است. از تور و پارچه های سفید کمک بگیرید و با کمی شن و ماسه ارزان قیمت ساحل را روی میز بیاورید. می توانید صدف ها را به عنوان هدیه به مهمانان بدهید البته بهتر است آن ها را با کمی روبان و یک نوشته تزیین کنید تا تبدیل به هدیه ای ماندگاری برای مهمانان شود.

۷. دیزاین تولد با تم لباس راحتی

شاید شما هم از تجملات و ریخت و پاش های اضافی در جشن های تولد خسته شده باشید و به دنبال راه آسان تری برای برگزاری مهمانی هستید. یکی از تم های جذاب و خودمانی که به تازگی بسیار هم پر طرفدار شده است تم پیژامه یا لباس راحتی است.
برای برگزاری جشن تولد با این تم می توانید کمی غیر رسمی عمل کنید. مثلا دیگر نیاز نیست کودک خود را مجبور کنید تا لباس های پر چین و رسمی را تحمل کند. در عوض می توانید یک لباس راحتی و مرتب برای او انتخاب کنید. در تزیینات و وسایل و ظروف هم همین سادگی را رعایت کنید نیاز به هماهنگ کردن همه ظروف و وسایل نیست. هرچه ساده تر خودمانی تر.

دیزاین تولد کودک
می توانید کیک بستنی را جایگزین کیک اصلی تولد کنید

۸. دیزاین تولد کودک با تم بستنی!

کدام کودکی را سراغ دارید که از بستنی متنفر باشد! با این اوصاف این تم برای هر کودکی و در هر سنی می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.
برای این جشن از بستنی ها کمک بگیرید و حتی می توانید کیک بستنی را جایگزین کیک اصلی تولد کنید. برای تزیین خانه و میز تولد می توانید با یک تکه کاغذ رنگی و یک ماژیک قیف های کاغذی درست کنید و بادکنک ها را روی آن قرار دهید. به این ترتیب شما یک بستنی بادکنکی ساخته اید که به جشن شما رنگ و لعاب خاصی می بخشد.

۹. دیزاین تولد کودک با تم وسایل نقلیه

قطار، ماشین و موتور از اسباب بازی های محبوب کودکان هستند. آن ها با این وسایل ساعت ها در دنیای کودکانه خود غرق می شوند و لذت بازی کردن را تجربه می کنند. برپایی جشن تولد با این تم به نظر ایده جالبی است. البته اگر کودکتان در سنی است که متوجه مفاهیمی مانند علائم و تابلو های رانندگی می شود می توانید این جشن را به فرصتی برای یادگیری هم بدل کنید. کودکان معمولا به صورت غیر مستقیم این موارد را راحت تر یاد می گیرند.
مثلا می توانید علائم و تابلوها را روی کاغذهای کوچک چاپ کنید و با یک خلال چوبی روی کاپ کیک ها بگذارید و از کودکان بخواهید تا درباره آن ها توضیح بدهند و هم زمان به آن ها مواردی را یاد بدهید. می توانید از کودکان دیگر بخواهید تا با ماشین های اسباب بازی خود در این جشن شرکت کنند و آن ها را روی میز تولد ردیف کنید. با این کار همه دوستان و هم بازی های کودکتان را در تزیین و چیدمان میز تولد شریک می کنید.

۱۰. دیزاین تولد با تم ماجراجویی

کودکان در سنین خاصی از ماجرا جویی و کشف ناشناخته ها لذت می برند و مدام به دنبال بازی ها و جریاناتی از این دست هستند. اگر دوست دارید قوه تخیل کودک خود را تقویت کنید و او را برای ماجراجویی های بیشتر آماده کنید می توانید از تم ماجراجویی ایده بگیرید.
برای دیزاین تولد با این تم بهتر است یک نقشه گنج فرضی طراحی کنید و شی با ارزشی مانند کادوی تولد فرزندتان را در گوشه ای مخفی کنید. از این نقشه به تعداد مهمانان چاپ و آن ها را در این بازی شریک کنید. معمولا کشف و جست و جو در فضای باز و در دل طبیعت بسیار شیرین تر و جذاب تر است اما اگر این امکان را ندارید می توانید از حیاط خانه کمک بگیرید یا تا حد ممکن فضا را برای ماجراجویی مهیا کنید. مثلا می توانید از شمع هایی با نور ملایم برای روشنایی مراسم استفاده کنید و به کودکان بگویید تا در همین نور کم به دنبال گنج گمشده بگردند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۴۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی هستند که در قسمت ورودی آن خانه …