صفحه اصلی خواندنی ها ایده و خلاقیت چیدمان میز شام مهمانی به پیشنهاد نیویورک تایمز

چیدمان میز شام مهمانی به پیشنهاد نیویورک تایمز

چیدمان میز شام مهمانی
denitte

اغلب اوقات اولویت میزبانان مختلف برای مهمانی شام متفاوت است. بعضی به طعم و مزه غذا اهمیت فوق العاده ای می دهند و بعضی به چیدمان غذا. این اولویت ها وابسته به فرهنگ های مختلف و رسم و رسومات هر خانواده متفاوت است. همه ما می دانیم که چیدمان میز شام مهمانی کاری بسیار لذت بخش برای میزبان و همچنین بسیار دلنشین برای میزبان است. در این روزها و شب های قرن بیست و یکم، وعده های غذا علاوه بر مهمانان، با دوستان و آشنایان و دنبال کنندگان اینستاگرام نیز در میان گذاشته می شود. چیدمان میز شام به آئینی تبدیل شده است که هم از نظر هنری و هم از نظر اصول و قواعد اهمیت پیدا کرده است.
برای اینکه به قواعد چیدمان میز شام مهمانی بیشتر آشنا شوید ما به سراغ طراحان و هنرمندان رفته و اصولی که آنها در کارهایشان رعایت می کنند را مورد بررسی قرار داده ایم. این ترفندها با شما کمک می کنند تا بتوانید یک میز شام بسیار زیبا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

چیدمان میز شام مهمانی

خانواده آیرس از مهمانانشان که بچه ها و بزرگترها بودند خواستند که با مداد شمعی روی میزها نقاشی بکشند

برای چیدمان میز شام مهمانی آن را مانند بوم نقاشی کنید

این زوج هنرمند به تمام پروژه های طراحیشان درست مانند یک پایان نامه نگاه می کنند، حتی اگر آن طراحی و چیدمان میز شام مهمانی باشد. خانه آنها که در شمال لندن قرار دارد، سال ها پیش یک اصطبل بوده است، که آنها به شیوه خودشان بازسازی و تعمیر کرده اند. زئو چان ایرس و مرلین ایرس میز شامشان را با تلفیقی از فرهنگ و اصول چینی و انگلیسی چیدمان کرده اند. آنها از باغ کنار خانه به عنوان فضای غذاخوری برای مهمانی ها استفاده می کنند و اگر هوا بارانی باشد از فضای سرپوشیده در انتهای باغ استفاده می کنند.
آنها یک میز بزرگ را با استفاده ازیک تخته سه لای بزرگ با رنگ سیاه مخصوص نوشتن با گچ بر روی آن رنگ آمیزی کرده اند. هم چنین ارتفاع میز پایین تر از حد معمول و مانند فرهنگ چینی به صورت نشسته است. تغییر وضعیت نشستن باعث تنوع و تغییر روحیه مهمانان می شود. آنها زیر میز را با استفاده از زیر اندازهای سنتی که از هند آورده اند، پوشانده اند.
آیرس ها فضایی بسیار راحت و دوستانه برای دوستان و کودکانشان فراهم کرده اند. کودکان می توانند بر روی میز نقاشی کنند و اصلا لازم نیست مرتب باشند. نوشتن و نقاشی برای کودکان و حتی بزرگترها جذاب است. هرچه فضای میز شخصی و راحت تر باشد، احساس بهتری به مهمانان می دهد.
با کمی دقت در چیدمان میز این خانواده می بینید که با اشیای مختلف یادگاری پوشانیده شده اند. برای مثال سنگ هایی که از مکان آخرین پروژه شان در سواحل کورنیش آورده اند، یا کارد و چنگال های نقره ای که از خانواده شان به ارث برده اند. رزماری و نعنا که تزیینات انگلیسی هستند نیز به فضا افزوده شده اند. آیرس ها معتقدند که خانه مانند موزه شماست. مکانی برای چیزهایی که جمع آوری کرده اید و به شما ارث رسیده اند. جایی که می توانید شخصیت و میراثتان را به نمایش بگذارید.

چیدمان به سبک شیکرها

اولین چیزی که مهمانان  کیتی فونتانا بدو ورود می بینند، یک خانه بر روی آب است. این خانه به سبک شیکرها ساخته شده است و ظاهری شبیه رمان های دهه ۱۹۵۰ دارد. این خانه را شوهر کیتی با قایق هایی که از سالها پیش نگه داشته بود، ساخته است.
در تابستان در کنار ساحل وقتی در خانه را باز می کنند می توانند در کنار درخت های بلوط میزی که خودشان ساخته اند را برای مهمانانشان بچینند. این میز با چوب های قدیمی و استفاده شده ساخته شده است و ظاهری بسیار غیررسمی و آزاد به فضا و مهمانی می دهد.
کیتی یک میزبان خاص است. اومانند بسیاری از میزبانان در مورد پخت وپزغذا استرس زیادی دارد، آنها انواع کباب ها را بر روی کباب پزی که شوهرش از توپی چرخ تراکتور ساخته است، می پزند. مهمانان می توانند هرچه دوست دارند را خودشان کباب کنند و ازخوردن آن لذت ببرند. کیتی روی میز شام مهمانی را با رومیزی کتان فرانسوی پوشانده است و شمعدان های گرجی و ویکتوریایی برنجی و یا نقره ای را بر روی آن چیده است. حتی بشقاب های با نقوش آبی رنگ تاریخی چینی و لیوان ها با یکدیگر ست نشده اند. او برای نوشیدنی نیز یک معجون بسیار فوق العاده در نظر گرفته است.

چیدمان میز شام مهمانی

الوورتی تمام گل هایی که در چیدمان میزهایش قرار می دهد را خودش پرورش می دهد او از گلدان های تک شاخه ای و کوتاه استفاده می کند تا جلوی دید مهمانان را نگیرد

زیبایی طبیعت را در آغوش بگیرید

بریجت الوورتی، دیزاینر باغ است. هدف او این است که طراحی هایش کاملا طبیعی و زیبا و واقعی باشند. او طی ۵ سال گل هایی کاملا ارگانیک را در باغچه ای به سبک ویکتوریایی را در کنار خانه ای مربوط به قرن ۱۵ ام میلادی، پرورش داده و به نمایش گذاشته است. او کتابی نیز در این زمینه به نام «باغبانان زمین» به چاپ رسانده است. مهمانان بریجت طراحی های او به زیبایی در همه باغ منعکس می شود و هیچ چیز کلافه کننده و ساختگی وجود ندارد.
الوورتی ها ظرف های مختلف مانند فنجان های نقره ای قدیمی، سوپ خوری، پارچ های سس، ظروف سرو و پذیرایی و گلدان های کلاسیک را از جاهای مختلفی تهیه کرده و آنها را با گل های صدتومنی و گل رز به رنگ های صورتی روشن و رنگ پرتقالی پوشانده و در وسط میز چیده اند. آنها به خوبی حواسشان جمع است که تزیینات وسط میز نباید به گونه ای باشد که شما نتوانید مهمانان روبرویتان را ببینیند. گلدان ها هم باید کوچک و سبک باشند و گل ها به صورت شاخه ای در آنها قرار بگیرند تا در صورت مزاحمت به راحتی بتوانید آنها را جابجا کنید.
طراحان اغلب رزهای بزرگ را ترجیح می دهند، اما بریجت می گوید که رزهای کوچک تر ارگانیک تر هستند و برگ هایشان براق و زیباست. این گل ها هم چنین عمر بالاتری نسبت به رزهای دیگر دارند و کاراکتر مخصوص به خودشان را دارند. توصیه بریجت الورتی به عنوان یک دیزاینر و طراح گل این است که اگر قرار است گل ها را برای چیدمان میز شام مهمانی مورد استفاده قرا بدهید، به ارگانیک بودنشان هم توجه کنید.

چیدمان میز شام مهمانی

میزی که کوردلیا دی کاستلانه برای جشن برند دیور چیده است

چیدمان میز شام مهمانی را لایه لایه و رنگی رنگی بچینید

کوردلیا دی کستلان مدیر هنری شرکت دیور است، او مسئول طراحی ظروف در شرکت دیور را بر عهده دارد. او در دیزاین هایش همواره با سبک کلاسیک آقای دیور خودش را تطبیق داده است و در عین حال بی صدا بر علیه آن نیز شورش کرده است. او به دی ان ای (DNA) و عنصر وجودی خانه ای که برای آن طراحی را انجام می دهد کاملا احترام می گذارد، اما در عین حال می توان تازگی و نشاط مخصوص کوردلیا را در همه جا دید.
او در طراحی هایش به تمام نشانه های اطرافش توجه می کند. میوه ها، رنگ ها و رسومات مختلف هر فصل می توانند یک زمینه برای کارها باشند. کوردلیا اغلب از مواد طبیعی استفاده می کند. بشقاب ها، دستمال ها و سفره با اشکال مختلف چاپی و رنگ های متفاوت در طراحی های او در کنار هم قرار می گیرند. او به اصول جدی و خشک دیزاین اعتقادی ندارد.
یکی از شاهکارهای این طراح، چیدمان میزشام مهمانی است که در جشن برند دیور در ونیز چیدمان کرد. او هر میز را به یک سبک و با الهام از طراحی های قرن ۱۸ میلادی برند دیور به گونه ای طراحی کرده بود که هر میز دارای بشقاب های سفارشی، منوها و نقوش پارچه مختص خود بود.
همچنین یکی دیگر از میزها را با انواع گل ها و مرکبات طراحی کرده بود. میوه ها احساس فوق العاده ای از تازگی به میز ها می بخشید. او معتقد است که دانستن اینکه با میوه ها و مرکبات نیز می توان میز را چیدمان کرد کار سختی نیست، بلکه طراحی و اجرای جسورانه شماست که آن را فوق العاده خواهد کرد.

چیدمان میز شام مهمانی

طرحی میز شام کار طراح جواهرات معروف، راش ماهتنی، در مکانی متعلق به قرن ۱۹ میلادی

مانند دانته غذا بخورید

روش ماهتنی، بنیانگذار مجموعه طراحی جواهرات آلیگیری است که در لندن واقع شده است. نام این مجموعه از نام خانوادگی شاعر ایتالیایی قرن ۱۴، دانته آلیگری گرفته است. او میز را مکانی تفریحی برای بیان داستان شما به عنوان میزبان می داند. مهمانان او در میان انبوهی از اشیا آنتیک، کتاب های قدیمی، ظروف شیشه ای، شمع ها و مجسمه های کلاسیک شام را سرو می کنند.
او هم چنین در مراسمی دیگر در یک فضای خوفناک مربوط به قرن ۱۹ میزی تدارک دیده بود و در بدو ورود به مهمانان شمع اهدا می شد تا در تاریکی صندلی هایشان را از بین تمام صندلی های دور میز بیایند. میزها با مجسمه های رومی و تکه های کتاب های با جلدهای چرمی قدیمی تزیین شده بودند. او در رابطه با این چیدمان ایده جالبی داشته است: «احساس بازگشت به قرون وسطا و سفری چون دانته، یافتن راه در تاریکی»
برای ماهتانی گرانقمیت بودن اشیای تزیینی اولویت ندارد. او از تکه های کاشی های فرسوده مراکشی و گلدان های کلمبیایی برای دادن شخصیت به میزاستفاده می کند.او بر روی یک میز مخصوص کتاب کمدی الهی دانته را قرار داده است و آن را با انجیر، انگور و تکه های جواهرات تزیین کرده است.
ماهتانی برای سرو غذاهایش نیز ایده هایی عجیب دارد. او از ایده هایی که از کتاب آشپزی سوررئالیستی ساوادوردالی، که مربوط به سال ۱۹۷۳ است، استفاده کرده و غذاها را در ظروف مختلفی از مواد طبیعی سرو می کند. صدف های بزرگ و یا یک نارگیل توخالی می توانند به عنوان ظروف سرو مورد استفاده قرار بگیرند. این نکات ریزباعث ایجاد احساس متفاوت در مهمانها می شود. به قول ماهتانی اینها همه مانند یک بازی است.

به طور کلی از میز شام صرف نظر کنید

حسن حجاج یک هنرمند بریتانیایی-مراکشی است. شهرت اوبه خاطر عکس های رنگارنگ، طراحی مبلمان و دکوراسیون است. او برای ارائه کارهایش مدام میان لندن و مراکش در حال رفت و آمد است. او ایده جالب در مورد چیدمان میز شام مهمانی دارد. حجاج می گوید که آنها در مراکش اغلب در فضاهای بیرونی غذا می خورند. وقتی تعداد مهمانان کم است، آنها به شیوه سنتی عمل می کنند. دور یک میز می نشینند و همه با دست از یک ظرف بزرگ غذا می خورند. اما در مهمانی های بزرگ، میز به طور کامل کنار گذاشته می شود. آنها یک بوفه در مرکز فضا قرار می دهند و تمام غذاها، سالادها و نوشیدنی های سنتی در آنجا به مهمانان داده می شوند. موسیقی زنده تمام وقت نواخته می شود و مهمانان در هر گوشه محیط و حتی پشت بام پراکنده اند. او مهمانی را تقسیم کردن دنیایش با مهمانان می داند و معتقد است فضا باید در عین آرامش، سرشاراز جنب و جوش باشد.

چیدمان میز شام مهمانی
میز شام با پایه های کوتاه

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

نکات کاربردی دکوراسیون دفتر وکالت که به کارتان می آید

دفتر وکالت در تصور اکثر ما اتاق بزرگیست که دیوار های آن با قفسه های کتاب پوشانده شده و تما…