صفحه اصلی خواندنی ها ایده و خلاقیت معرفی غذاها، ایده ها، چیدمان و تزیینات و سنت های سفره افطار در ایران و دیگر کشورها

معرفی غذاها، ایده ها، چیدمان و تزیینات و سنت های سفره افطار در ایران و دیگر کشورها

۰
سفره افطار
nowrooz

ماه رمضان، ماه رحمت، مغفرت و پرستش خدای مسلمانان در سراسر جهان و مقدس ترین ماه تقویم اسلامی است. به چه دلیل؟ زیرا در این ماه بود که نخستین بار قرآن کریم بر حضرت محمد (ص) وحی شد. برای بزرگداشت این وحی، ارتباط مجدد مسلمانان با خدا و دوری از لذت های دنیوی است و مسلمانان حدود ۳۰ روز از اذان صبح تا تا اذان مغرب روزه می گیرند و با نشستن دور سفره افطار و خوردن وعده افطاری روزه را پایان می دهند.

مراسم افطاری و آداب سفره افطار در کشورهای مختلف

روزه داران در دومین وعده روزه خود سفره ای به نام سفره افطار بر پا  می کنند و در هنگام اذان مغرب بر گرد آن می نشینند. در ایام رمضان مردم برای مهمانی های خود سفره های افطار متععدی می چینند، این سفره در کشورهای مختلف مسلمان انواع خاصی دارد که در ادامه با برخی از آن ها آشنا می شویمو

سفره افطار ترجمه
سفره افطار در افغانستان

مراسم افطار در افغانستان

در این کشور بر سر سفره های افطار خرمای سنتی، شوربا (نوعی سوپ)، دو پیازه (گوشت در سس پیاز)، منتو، کابلی پلو، بولانی و… یافت می شود و تفاوت زیادی با سفره های افطار ایرانی دارد.

سفره افطار
سفره افطار در مالزی

مراسم افطار در مالزی

در مالزی، افطار به Berbuka Puasa معروف است که در لغت به معنای روزه باز کردن است. طبق معمول، مسلمانان روزه را با خرمای خشک یا تازه باز می کنند. مواد غذایی مختلف از غذاهای مالزی به راحتی در بازار رمضان، بازارهای غذای خیابانی که در ماه رمضان باز هستند، تهیه می شوند .نوشیدنی باندونگ، آب نیشکر، شیر سویا مخلوط با ژله ، لیمک ناسی، لکسا، ایام پرسیک، برنج مرغ، ساتای و پوپیا از جمله غذاهای مورد علاقه مردم مالزی در این ایام است. بسیاری از رستوران ها و هتل های سطح بالا همچنین بسته های ویژه افطار و شام را برای کسانی که می خواهند بیرون از خانه را با خانواده و دوستان خود افطار کنند، ارائه می دهند. به علاوه، بیشتر مساجد پس از اقامه نماز، بوبور لامبوک (نوع خاصی از غذای برنج) را نیز در بین مردم پخش می کنند. اکثر مسلمانان بعد نماز تراویح، نماز مستحب سنیان در رمضان، شامی مخصوص به اسم «موره» از مساجد می گیرند که شامل چای گرم و میان وعده ای سنتی است.
در مراکز خرید و اماکن عمومی مالزی، زمان افطار با رادیوهایی که اذان نماز مغرب را اعلام می کنند مشخص می شود.

سفره افطار
غذا معروف افطاری در بنگلادش

مراسم افطار در بنگلادش

در سفره های افطار این کشور غذاهایی نظیر پیاجو (کوکو عدس)، بگونی (Beguni)، جیلاپی، چانا موری، حلیم، خرما، سمبوسه، دال پوری (نوعی شیرینی مرزه پایه عدس)، چولا (نخود پخته شده)، کباب، پوره مغلی (پوره پر شده با گوشت چرخ کرده و ادویه جات)، پیتزا، شیرینی های سنتی بنگالی و انواع مختلف میوه ها مانند هندوانه یافت می شود.ب نگلادشی ها اهمیت زیادی به در کنار یکدیگر بودن می دهند و به همین دلیل در تمام ایام رمضان با تمام دوستان و خانواده خود گرد این سفره می نشینند. جالب است بدانید که در این کشور مواد شور پیش از مواد شیرین خورده می شود. نوشیدنی هایی چون برهانی(Borhani)، شربت لیمو و…طرفداران بسیاری را در این سفره افطار دارد. بنگلادشی ها پس از افطار به دعا می پردازند و بسیاری از آن ها نماز تراویح می خوانند.

سفره افطار
بسته های افطاری در هند

مراسم افطار در هند

در این کشور به طور معمول در مساجد افطاری رایگان می دهند و برای باز کردن روزه خود از آب و خرما استفاده می کنند و در ادامه افطاری سنگین که شامل غذاهای گیاهی تا غیر گیاهی، انواع آب میوه ها و شربت ها است می خورند. هندی ها بعد از افطار وعده دومی نیز دارند که شامی سبک است و در انتها همانند بنگلادشی ها نماز تراویح نیز می خوانند.
در حیدرآباد و مناطق مجاور، مردم با حلیم  و در سایر ایالت های جنوبی نظیر کرالا و تامیل نادو با نونبو کنجی (Nonbu Kanji) افطار می کنند، که با بوندا، باجی و وادای سرو می شود.افراد گیاهخوار نیز افطار خود را با غذایی به نام سورکومبا که از شیر تهیه می شود، باز می کنند.

سفره افطار
بسته های افطاری در اندونزی – ۵۰ داوطلب چینی اندوزیایی هر سال در یکی از محله های کم برخوردار جاکارتا برای ۲۰۰ فرد مسلمان افطار آماده می کنند

مراسم افطار در اندونزی

در اندونزی افطار بوکا پوسا نامیده می شود، که به معنای باز کردن روزه است. در اندونزی برای افطار از خرما همچنین غذاها و نوشیدنی های شیرین و بی نظیر اندونزی مانند کولاک یافت می شود. در این کشور افطار معمولا با خوردن نوعی شیرینی آغاز می شود، که از سنت پیامبر (ص) برای خوردن خرما الهام گرفته شده است. زمان مغرب را به طور سنتی با نواختن طبل بزرگ سنتی اندونزیایی مشخص می شود. پس از نماز عصر، بازارهای سنتی آغاز به کار می کنند و غرفه های فروش مواد غذایی معمولا انواع خوردنی های مختلفی را که مخصوص افطار است، می فروشند. گاهی اوقات افراد گروه هایی از یتیمان را دعوت می کنند تا با آنها غذا بخورند. در اندونزی قبل از شروع نماز تراویح خطبه ای کوتاه معروف به سراما خوانده می شود.

سفره افطار
سفره افطار در ایران

مراسم افطار در ایران

سفره های افطار ایرانی معمولا خلاصه تر از دیگر کشور ها است و به قسمت های کوچک تری تقسیم می شود. در افطار غذاهایی نظیر شامی لپه، فرنی، آش رشته، حلیم، خرما، حلوا، نان پنیر سبزی یا خیار و گوجه بر سر سفر قرار می گیرد. هرساله یکی از بزرگترین وعده های افطار جهان با حضور ۱۲هزار نفر در حرم امام رضا (ع) در مشهد برگزار می شود.

غذاهای سنتی ایرانی در سفره افطار ماه رمضان

از آنجا که روزه داران در طول روز مواد مغذی، قندها و آب مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند، باید با خوردن مواد مغذی در سحر و افطار این کمبود را جبران کنند تا توانایی روزه داری داشته باشند و سلامتی آن ها به خطر نیفتد. وعده افطار باید شامل انواع غذاهای مفید برای بدن و حفظ قدرت روزه دار باشد، بنابراین بهتر است با غذاها و نوشیدنی هایی که این خصوصیات را دارند آشنا شوید. وعده افطار شامل چند قسمت است:

سفره افطار
محبوب ترین نوع نوشیدنی میان اکثر ما ایرانیان چای داغ با نبات یا چای شیرین است

نوشیدنی های سفره افطار

در نیمه اول سال، ساعات روزه داری ممکن است تا ۱۸ سال طول بکشد، روزه داران نباید به یک باره افطار کنند و بهتر است در ابتدا، یک نوشیدنی گرم بنوشند. محبوب ترین نوع نوشیدنی میان اکثر ما ایرانیان چای داغ با نبات یا چای شیرین است. اما شیر گرم و خرما، دمنوش ها، گلاب و شربت زعفران نیز قبل از پیش غذا میل می شود.

سفره افطار
حلیم و آش رشته یکی از بهترین گزینه ها برای پیش غذا محسوب می شود

پیش غذاهای سفره افطار

برای شروع و باز کردن روزه بهتر است از غذا های گرم استفاده شود که حلیم و آش رشته یکی از بهترین گزینه ها برای پیش غذا محسوب می شود.

غذا اصلی سفره افطار

غذای اصلی در خانواده های مختلف با سلیقه های مختلف آماده می شود. برخی از افراد فقط نان، پنیر، گوجه خیار یا سبزی تازه می خورند، در حالی که دیگری پلو و مرغ را ترجیح می دهند. اما غذای اصلی محبوب در اکثر مراسم های نذری کباب کوبیده و قیمه است.

دسرهای سفره افطار

بعد از خوردن غذای اصلی بدن طلب مواد قندی دارد و میل شدیدی به دسر های شیرین پیدا می کند که از معروف ترین دسر های ماه رمضان می توان به زولبیا و بامیه، شله زرد و حلوا اشاره کرد.

در ایران شش غذا وجود دارد که به طور معمول در ماه رمضان در اکثر خانه ها یافت می شود:

سفره افطار
می توانید خرما را به صورت خالی سرو کنید و یا هسته آن را خارج و با گردو پر کنید

۱.خرما یا خرما پرشده

خرما یکی از خوردنی های مهم در کشور های خاورمیانه است و در کنار چایی یکی از اولویت های ما ایرانی ها به خصوص در ماه رمضان محسوب می شود. می توانید خرما را به صورت خالی سرو کنید و یا هسته آن را خارج و با گردو پر کنید و بر روی آن پودر نارگیل بریزید.
یکی دیگر از شیرینی های دلچسب ماه رمضان رنگینک است که از ترکیب آرد تفت داده شده با کره است که بر روی خرما های بی هسته ریخته و پخته می شود و در بعضی مناطق از ادویه گرم نیز در آن استفاده می کنند.

سفره افطار
زولبیا و بامیه شیرینی مخصوص رمضان در ایران

۲. زولبیا و بامیه

زولبیا و بامیه را می توان نسخه ایرانی دونات با شهد زعفران و گلاب دانست که در سفره های افطار ایرانی به همه چشمک می زند. این شیرینی خوشمزه را در ایام رمضان می توان از تمامی شیرینی فروشی ها تهیه کرد.

سفره افطار
شیرینی محبوب رمضان در ایران

۳.حلوا ایرانی

حلوا به دلیل ترکیباتی که دارد در تمامی مراسم های سوگواری در ایران پخته می شود و همچنین  یکی از شیرینی های محبوب در ایام ماه رمضان نیز محسوب می شود.

سفره افطار
در ایام ماه رمضان بر سر سفره های افطار این غذای جذاب را می توانید ببینید

۴.حلیم

حلیم را می توان یک نوع فرنی، پودینگ و یا سوپ که همراه با مقدار زیادی گوشت و گندم است، دانست. این غذا از کالری بالایی برخوردار است و می تواند تا مدت زمان طولانی شما را سیر نگه دارد. کلمه حلیم به معنای صبر و استقامت است زیرا پخت حلیم به صبر نیاز دارد، این غذا به مدت هفت تا هشت ساعت به آرامی پخته می شود، که منجر می شود به قوامی شبیه به خمیر برسد و طعم ادویه ها، گوشت، جو و گندم را با هم مخلوط شود. در ایام ماه رمضان بر سر سفره های افطار این غذای جذاب را می توانید ببینید، بعضی از افراد این غذا را با نمک، برخی با شکر و عده ای نیز بدون اضافه کردن چاشنی می خوردند. در روزهای عادی به عنوان صبحانه و مقدار کمی از آن در ماه رمضان به عنوان پیش غذا سرو می شود.

سفره افطار
این غذا مختص به ماه رمضان نیست و در فصول سرد سال  نیز پخته می شود

۵.آش رشته

این غذا یکی از قدیمی ترین غذاهای ایرانی محسوب می شود که دستورالعمل های مختلفی نیز دارد و در مناطق مختلف ایران پخته می شود. آش رشته ترکیبی است از حبوبات، سبزی آش و رشته. این غذا مختص به ماه رمضان نیست و در فصول سرد سال  نیز پخته می شود. نعنا داغ و کشک در سرو و تزیین این آش ضروری است به همین دلیل به آن آش کشک نیز گفته می شود.

سفره افطار
یک دسر ایرانی دیگر برای ماه رمضان

۶.شله زرد

گلاب و زعفران از مواد همیشگی و مهم بسیاری از دسرهای ماه رمضان هستند و شله زرد نیز از این قاعده مستثنی نیست. این پودینگ برنج ایرانی همراه با زعفران، گلاب، پسته، دارچین و گاهی اوقات بادام است. این دسر شیرین است اما به مقدار لازم. به صورتی که شما می توانید یک کاسه از آن را به تنهایی میل کنید.

انواع دکوراسیون سفره افطار

رمضان یک ماه سرشار از مهمانی و ضیافت است. بنابراین، چیدمان و دکور سفره افطار از اهمیت بالایی برخوردار می شود؛ ایده ها و سبک های مختلفی برای چیدمان سفره افطار وجود دارد که در ادامه با برخی از آن ها آشنا می شویم. البته، فراموش نکنیم ماه رمضان یک زمان مذهبی برای افزایش صبر و آرامش و روزه گرفتن است، به همین دلیل دکوراسیون منزل شما نیز باید اهمیت این ماه را منعکس کند و یک محیط آرام و راحت برای لذت بردن از عزیزان شما به وجود بیاورد.

سفره افطار
درخشش ظروف طلایی و تضاد آن با آبی یا می تواند چرخش چشم روانی بر روی میز ایجاد کند

ظروف طلایی در سفره افطار

برای یک افطاری مجلل، درخشش ظروف طلایی و تضاد آن با آبی یا می تواند چرخش چشم روانی بر روی میز ایجاد کند تا یک میز مهمانی شیک و زیبا داشته باشید. استفاده از آینه، شمع های طلایی، ظروف و اکسسوری های براق را از یاد نبرید.

سفره افطار
این فانوس ها محیطی معنوی درست می کنند

دکور و تزئین سفره افطار با فانوس

چراغ ها فضای جشن را برجسته و محیطی معنوی ایجاد می کنند که ایده آل برای تأمل و افطاری صمیمی است. پس استفاده از چراغ ها و فانوس های تزیینی را امتحان کنید.

آراستن میز افطار با گل و رنگ

بهترین غذاها را آماده و دقت کنید که ظروف و وسایل روی میز از هارمونی رنگی و شکلی مناسبی برخوردار باشد. بر وی میز گلدان هایی با گل های تازه قرار دهید و مطمئن شوید بشقاب و دستمال ها از جای مناسبی برخورددار هستند.

پالت رنگی مناسب سفره افطار

نکته مهم برای یک میزبان موفق، برنامه ریزی و دقت است، از منوی افطار گرفته تا تهیه غذا و چیدمان میز شما، باید درست و برنامه ریزی شده باشد. بهتر است قبل از چینش میز یک پالت رنگی بر اساس سبک خانه خود  مشخص کنید و بر اساس آن میز خود را دکور کنید.

سفره افطار
سادگی را در اولویت قرار دهید

در این چیدمان از جزئیات تک رنگ تا کارد و چنگال های رزگلد و تزئینات میز از سبک و سادگی مناسبی برخوردار است، چرا که در این ایام خانه شما باید تعادل دین، سنت و طراحی را حفظ کند.

تزیین خانه و دکور مراسم افطار

خانه خود را برای ماه رمضان و عید فطر با فانوس ها، بنرها و موارد دیگر تغییر دهید. مسجد، ماه و مناره از نماد های بارز این ماه هستند و در ساخت تزیینات می توان از این نماد ها استفاده کرد. با این تزیینات کودکان بیشتر به این ماه علاقه مند می شوند.

سفره افطار
بعد از اتمام این ماه آن ها را به عنوان اکسسوری برای تزیینات خود نگه دارید

شیشه های رنگی

در طراحی این فانوس های شیشه ای (می توانید از شیشه های خالی استفاده کنید) زیبا از هنر حنا و نقاشی دستی الهام گرفته شده است. می توانید آن ها را برای ماه رمضان به صورت گروهی استفاده کنید و بعد از اتمام این ماه آن ها را به عنوان اکسسوری برای تزیینات خود نگه دارید.

سفره افطار
درون این باکس ها را به شیرینی پر کنید

باکس های ستاره ای آویزان

این جعبه های ستاره ای از کاغذهای دست ساز ساخته و با نقوش زیبا رنگ آمیزی شده اند. با ریسه های طلایی به راحتی آویزان می شوند. می توانید درون آن ها را با آجیل، شکلات و هدایای کوچک پر کنید.

سفره افطار
خودتان می توانید به راحتی یک بنر بسازید

استفاده از بنر

خانه تان ماه مبارک رمضان را با این بنر های دست ساز با حروف «رمضان کریم»  تزیین کنید. می توانید از رنگ ها و طرح های مختلف برای آن ها بهره ببرید.

سفره افطار
تقویم نمدی رمضان

تقویم رمضان

این تقویم دست ساز رمضان روی نمد دوخته می شود و می توان هر جیب را با یک یادداشت یا هدیه کوچک پر کرد.
چه میزمان یک ضیافت افطار باشید چه تنها یک میز سحری را برای خانواده خود آماده می کنید، می توانید با تغییرات، حس خوب عبادت را در ذهن ها خاطره انگیز انگیز و ماندگار کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۳۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۵ قاعده اصلی چیدمان میز غذای مهمانی + ایده ها و ترفندها

گذشته از دلنشین بودن دورهمی های دوستانه یا خانوادگی، همیشه چیدمان میز غذای مهمانی کاری بسی…